Skocz do zawartości

M2A0 (?) Bradley IFV 1/35 Academy


Piecu_KP

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na Szakala się obraziłem do odwołania, a Pinki musi swoje odstać, zabrałem się za coś, co porusza się tym razem na gąsienicach. Będzie to model porsto z pudła, bez wodotrysków. Chcę poćwiczyć techniki postarzania i brudzenia i zahaczyć o modulację kolorów. Póki co, udało mi się wystrugać tyle:

 

DSC00457.JPG

 

DSC00462.JPG

 

DSC00467.JPG

 

DSC00472.JPG

 

DSC00474.JPG

 

DSC00475.JPG

 

DSC00477.JPG

 

DSC00479.JPG

 

DSC00480.JPG

 

DSC00481.JPG

 

DSC00484.JPG

 

Oczywiście kilka miejsc błaga o szpachlę ale czekam wciąż na dostawę nowej i od razu jak tylko przyjedzie zabieram się do wypełniania ubytków.

 

I teraz do Was pytanie drodzy forumowicze. Jaka metoda jest optymalna jeśli chodzi o składanie tego w całość (teraz trzyma się wszystko na taśmie i blu tacku)? Malować i składać malowane, składać i malować czy technika mieszana? Szczerze mówiąc zgłupiałem jak doszło co do czego. A mimo tego, że model ma służyć do nauki technik, chcę go wykonać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dopiero zaczynam , ale zdążyłem już zaobserwować iż przeważnie składana jest całość pomijając elementy wyposażenie i kół lub gąsek to malujemy osobno na model lądują te części przed weatheringiem.

Ale to też tylko moja skromna rada bo każdy modelarz robi jak mu wygodniej , a czasem zależy to od tego co dokładnie składamy ( niektóre pojazdy maja elementy do których ciężko dotrzeć po sklejeniu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie kołowy? Ma nawet 4 razy tyle kół co normalna furmanka.

 

Pinki czeka na większy skill, a tamta pokraka doprowadza mnie do szewskiej pasji i mam focha na nią - czyli odłożony do odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jobów nie było, bo jeszcze humvee w swoje łapska nie dostałem. ;) A przy IFV działam. Powolutku do przodu ale dalej zrobiłem zbyt mało, by było co pokazać. Póki co bebechy dostały podkład i kończą schnięcie i gdzieniegdzie pojawił się szpachel. Wg instrukcji wnętrze powinno być w kolorze "flat off white" ale wiem, że jest to błąd i zmieniłem kolor na "seafoam green". Dobrałem kolor z palety Vallejo Air - Pale green (w zasadzie to samo) i czekam na przesyłkę.

 

@Edit:

Drinkman gniazda karabinków są, tylko jeszcze bez karabinków. Znalazłem bardzo szczegółowy walkaround tej wersji M2 i gniazda występują. W nowszych wersjach tego pojazdu albo ich nie ma albo są zasłonięte przez pancerz reaktywny. Szczerze mówiąc to nie wiem czy w wersjach wyższych takowe są. Wiem ze w wersji A0+ są na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na wstępie chciałem się usprawiedliwić ale prace budowlane (w postaci remontu) zabrały mi 95% wolnego czasu i wszystko inne musiało iść na boczny tor. Po drodze był też urlop w Polsce i po prostu nie było kiedy podłubać. Nie oznaczało to jednak, że nic, a nic nie ruszyłem. W M2 zrobiłem wnętrze. Póki co położony został kolor, warstwa sidoluxu i wash. Mam zamiar przykurzyć jeszcze i to by było na tyle, jeśli chodzi o środek. Powiedzcie proszę jak to wyszło. Chciałem za pomocą washa uzyskać efekt upaprania wszystkiego (w mojej wizji tak to mogło wyglądać - nie sugerowałem się fotkami) resztkami oleju i wszechobecnego pyłu z tymże olejem, tudzież smarem wymieszanym. Powiedzcie czy coś poprawić jeśli chodzi o wash. Przyznam się, że wcześniej nie stosowałem washa i jestem pod wrażeniem tej techniki jakie możliwości daje i jakie efekty można uzyskać.

 

I kilka fotek obrazujących moje ulepki:

 

DSC00512.JPG

 

DSC00514.JPG

 

DSC00515.JPG

 

DSC00516.JPG

 

DSC00519.JPG

 

DSC00521.JPG

 

DSC00522.JPG

 

DSC00523.JPG

 

DSC00526.JPG

 

DSC00539.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie za tymi jakby kominkami z czarną czapką, są składowane rakiety TOW także nie mogą być w kolorze wnętrza raczej US Dark Green Valleo 70.893. Kolor wnętrza też raczej powinien bardziej seledynowy. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem po armoramie i zdjęciach to kolor wnętrza nazywa się ładnie "seafoam green". Walkaround z primeportalu nie zawierał zdjęć pojemników na TOW'y więc sobie tak to wymyśliłem. Kurzył jeszcze go będę i najwyżej podciągnę kurzem miejsca, gdzie wash nie zejdzie tak jak powinien. A o plamy od smaru chodziło mi raczej o wejścia do przedziału silnika i "komorę" prowadzącą do wieży i plamy z obrotnicy. Tak czy siak będę jeszcze poprawiał, ale będą to zmiany kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu poprawię tylko wash (który robiłem pierwszy raz i jestem pod wrażeniem jakie możliwości daje ten zabieg).

 

Drinkman: "(...) the color should be pale green. It is called "sea foam green"." Czyli wynika z tego, ze oboje mamy rację. ;)

 

Krocionorzec: O tym, że te "kominki" to zasobniki to ja wiem. Ale nie będę ich poprawiał. Wyciukałem skądś wash do pojazdów w pustynnym kamuflażu i zaciągnę go "gdzieniegdzie". W ogóle wg instrukcji Academy podali, że wnętrze ma być... białe. Taki kolor jaki dałem mi pasuje,a zasobników nie będę przemalowywał. Jednakowoż biorę sobie wszystkie sugestie do serca i staram się wyciągać wnioski. Nie jestem, aż takim purystą modelarskim, że każda śrubka i większe detale muszą się zgadzać co do joty. Ma być fun i nauka. A ten model traktuję czysto treningowo.

 

I takie pytanie/zagadka/rebus (niepotrzebne skreślić):

1. Jak zabezpieczyć wash? Normalnie kolejną warstwę sidoluxu dać czy w jakiś szczególny to robić?

2. Rozumiem, że wszelki kurz zabezpieczam również za pomocą sido?

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odzew i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na wstępie przepraszam za post pod postem (mała aktualizacja ale jednak jest).

 

Bradley leży zamaskowany i czeka na kolejne warstwy koloru bazowego. Górna część pancerza pomalowana i czeka na detale typu narzędzia, pomalowanie wizjerów etc.

Podwozie zaś pomalowane kolorem bazowym i czeka na koła i gąski. Do pomalowania została tylko rampa (chyba tak to się nazywa) desantowa.

 

Mam małą zagwozdkę (w tym miejscu proszę o wypowiedź ekspertów) na jaki kolor pomalować narzędzia. Chodzi mi o to czy nie będzie to błędem jeśli pomaluję trzonki np od kilofa, młota czy innej łopaty na kolor drewna? Może były wykonane z innych materiałów? Znając zamiłowanie amerykanów do plastiku nie jest to (przynajmniej dla mnie) aż tak oczywiste, więc zakładam, że mogły być również wykonane z jakiegoś polimeru. Oczywiście jeszcze będą robione poprawki i retusze w miejscach, na które wcześniej nie zwróciłem uwagi.

Wspaniała instrukcja Academy nie daje żadnych wskazówek co do kolorów detali. Nawet rozmieszczenia kalkomanii ma podane różne (na jednym obrazku kalkomanie są w jednym miejscu, a na drugim całkiem gdzie indziej. )

 

Pierwsze foto kolorem najbardziej zbliżone do oryginału. Odpuściłem dalszą edycję fotek, bo to nie na moje nerwy a i słabo mi to wychodzi.

DSC00619.JPG

 

DSC00621.JPG

 

DSC00623.JPG

 

DSC00624.JPG

 

DSC00625.JPG

 

DSC00626.JPG

 

DSC00627.JPG

 

DSC00628.JPG

 

DSC00629.JPG

 

DSC00631.JPG

 

Ma ktoś pojęcie co to jest, do czego służy i jak to pomalować (chodzi o fotkę poniżej)

 

DSC00632.JPG

 

DSC00636.JPG

 

DSC00639.JPG

 

DSC00640.JPG

 

DSC00643.JPG

 

DSC00647.JPG

 

DSC00651.JPG

 

DSC00660.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest i do czego służy to ja nie wiem ale każdy amerykański gąsienicowy pojazd to posada ( M113, M548 ,MLRS), myślę że jest to coś do obsługi gąsienic. Pomaluj to tak całość w kolorze metalowym, te zewnętrzne prostokątne części w kolorze nadwozia ( są to uchwyty na to narzędzie)- instrukcja Tamiya ,na następnym zdjęciu tzw. drąg czołgowy - cały kolor metalu ,młotek metalowy , trzonek drewno, następne coś- kolor metalowy,następny jest trzonek do kilofa - drewniany zakończenie kolor nadwozia ( jest to uchwyt mocujący), łopatka cała metalowa,trzonek i rączka drewniana,to jest chyba jakiś podnośnik- cały metalowy,ostatnia jest siekiera to chyba wiesz, nie zapomnij pomalować uchwytu na kolor nadwozia.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania do pancerza już mam pomalowane. Pozostało tylko poprawić w kilku miejscach i działać dalej. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drinkman skrzynki amunicyjne są w kolorze US olive drab. Nie obrabiałem zdjęć, bo to zabawa nie dla mnie. A wychodzi mi to gorzej od malowania (co widać na 1-szej fotce.)

 

Krocionorzec tych "masztów niestety nie nawiercę z tytułu braku odpowiednich narzędzi, a osłonę KM-u jak najbardziej poprawię z gunmetalu na paiskowy.. Coś mi z nią vnie pasowało ale podczas malowania tego elementu kierowałem się tragiczną instrukcją i zostałem wprowadzony w błąd. Elementy na pancerzu typu narzędzia itp postanowiłem, że będą w kolorach "fabrycznych" czyli drzewniane części w kolorze drewna itp... Może wyjdzie SF i niepoprawnie ale wydaje mi się, że doda to trochę życia, bo i tak dzieje się bardzo mało na "powierzchni".

 

Oczywiście dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Okazały się naprawdę pomocne!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij skrzynki na amunicję do 30-tki i wstaw jakieś zamienniki z blaszki czy żywicy, dodaj paski mocujące z taśmy maskującej albo zostaw te zasobniki puste, wieża sporo zyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipstein Nie da rady. Model leci prosto z pudła w 100% i nigdy nie zobaczy jakichkolwiek dodatków. Tak czy siak coś schrzanię więc nie będzie szkoda władowanej w niego kasy. Następny ulepek (jak skończę resztę projektów) będzie już (mam taką nadzieję) Ci się podobał. Jeśli chodzi o ilość dodatków waloryzujących jak i o techniczne wykonanie modelu.

 

EDIT: To jak model się prezentuje i jak jest zwaloryzowany mnie zbytnio nie interesuje. Chodziło raczej o pierwszą zabawę z washem i inne takie duperele, których wcześniej po prostu nie stosowałem. No i wnętrze. Nigdy tego też nie kleiłem (za bajtla nie miałem siana na takie cudaczne modele). A reszta... Jak wyjdzie to spoko. Mi chodzi o poligon doświadczalny dla technik, które tutaj wydają się banałem, a dla mnie są nowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post pod postem ale tym razem troszkę więcej się podziało. Podwozie zwane wanną dostało warstwę sidoluxu i wash do pojazdów w malowaniu pustynnym. Górny pancerz oraz wieża czekają na warstwę sido i wash, którą położę pewnie po publikacji tego posta. Boczne fartuchy/pancerz (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) też już są pomalowane z położoną warstwą sido i czekają na przyklejenie.

Kilka fotek z postępów prac:

DSC00661.JPG

 

DSC00662.JPG

 

DSC00663.JPG

 

DSC00664.JPG

 

DSC00665.JPG

 

DSC00666.JPG

 

DSC00667.JPG

 

DSC00668.JPG

 

DSC00669.JPG

 

DSC00670.JPG

 

Teraz pytanie do znawców tematu odnośnie gąsek: malować je podkładem, potem na czarno bazą i potem tylko suchym pędzlem na srebrno? Kilka dni temu znajomy z modelarskiego powiedział, że nie powinienem dawać rdzy, bo gąski były aluminiowe czy z jakiegoś innego materiału, który nie do końca powinien rdzewieć. Ewentualnie wash pustynny i pigmenty.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.