Skocz do zawartości

M113 prosto z Wietnamu - Tamiya - 1:35 + masa dodatków


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra Pany,

 

Czas odgrzebać ten warsztat, bo słyszałem, że co poniektórzy już szukali tego wątku w szafie Kiszczaka...

 

Wykonam ten egzemplarz:

 

317366_2040070806924_262158611_n

 

Wszelka pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wracając do tego na czym skończyłem...

 

DSC_0441_zpsgyynetzx.jpg

DSC_0440_zpsaq97noia.jpg

 

Wnętrze trzeba zapełnić i poprawić miejsce styku ścianek kolorystycznie z ławkami.

 

Mam już jakieś graty do uzupełnienia półek

DSC_0442_zpsnva3jx4f.jpg

 

Przyjrzałem się już układowi jezdnemu i przymierzałem metalowe koła napędowe.

Nie wyobrażałem sobie jak ciężko jest ogarnąć model zostawiony na rok i wejść do ponownego trybu układania etapów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładniej jest na "nie"?

 

Sam nie lubię dostawać takich opinii jaką napisałem... Coś mi przeszkadza w tym wnętrzu... Nie wiem, czy to nie jest wina tej "rdzy", bo do 4 strony wszystko mi się podobało. Efekt jest według mnie mocno przesadzony i trochę to za bardzo daje to po oczach. Rozumiem że to zamkniesz w środku, ale jednak... To nie jest opinia typu "do bani", tylko coś mi tu nie gra i nie do końca wiem co. Nie przejmuj się i nie sugeruj. Działaj dalej, ciekawym aktualizacji!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej nie rdza, tylko czerwona wietnamska ziemia (chyba, że pisząc "rdza" właśnie ziemię miałeś na myśli). A ona - co widać na wielu zdjęciach - potrafiła nieźle zasyfić pojazdy.

 

No to ja zobaczyłem rdzę, nie piach na podłodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm- rzecz w tym, ze to nie piach ( znów sie dyskusja zaczyna ) Ta ziemia jest bardzo miałka, a syf generuje zazwyczaj pył z tejże gleby. Na rdzę za jednolite, ale można z tym zapiaszczeniem trochę podziałać. Może przetrzeć ławeczki i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem.

 

To pigment imitujący rdzawa ziemię z Wietnamu.

Zdjęcia przez lampę aparatu wyszły kolorystycznie mocno przesadzone.

 

Użyłem pigment MIG'a Vietnam earth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcień szczególnie osiadał na burtach w formie pyłu.

 

Wychodzę z założenia, że poprzez rampę desantową tego pyłu i piachu wpadało sporo przy każdej okazji gdy była otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi coś nie gra. Czerwonawe pigmenty łatwo można wsiąść za rdzę, choć zamiarem ich użycia miało być pokazanie właśnie wietnamskiej ziemi. Ajabym dodał w kilku miejscach inny odcień pigmentu; ciemniejszy lub jasny. To powinno trochę urozmaicić jednolity "rdzawy" odbiór podłogi. Dodałbym kilka mokrych plam, to też przełamie monotonię czerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi coś nie gra. Czerwonawe pigmenty łatwo można wsiąść za rdzę, choć zamiarem ich użycia miało być pokazanie właśnie wietnamskiej ziemi. Ajabym dodał w kilku miejscach inny odcień pigmentu; ciemniejszy lub jasny. To powinno trochę urozmaicić jednolity "rdzawy" odbiór podłogi. Dodałbym kilka mokrych plam, to też przełamie monotonię czerwieni.

 

Dobrze mówi! Polać mu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W tak zwanym międzyczasie poskładałem Friule, które znajdą się na kołach tej zielonej żaby.

 

DSC_0548_zpssn8jsjdm.jpg

 

Całkiem sprawnie poszła praca przy montażu. Nie jest źle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.