Skocz do zawartości

[W] 9A52-2 SMERCH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co masz? Pamiętam, że zazwyczaj rabujesz banki i kupujesz pól sklepu modeli

Oj od razu rabujesz. Czasami uda się kupić kilka modeli i tyle. A że kupuję więcej niż sklejam to się nazbierało przez lata.

A co mam? Hmm, z ruskich w 1:35 to chyba tylko to:

1:35 Russian 1K17 Szhatie (Trumpeter 05542)

1:35 Russian 2S19 Self-propelled 152mm Howitzer (Trumpeter 05574)

1:35 2S3 152mm Self-Propelled Howitzer (Trumpeter 05543)

1:35 Russian 2S6M Tunguska Anti-Aircraft Artillery (Panda Hobby PH35002)

1:35 2S7M Pion 203mm SPG (Trumpeter 05592)

1:35 SAM-6 Antiaircraft Missile (Trumpeter 00361)

1:35 Soviet SS-23 Spider Tactical Ballistic Missile (Hobby Boss 85505)Soviet SS-23 Spider Tactical Ballistic Missile

1:35 Soviet Medium Tank T-55A (Tamiya 35257)

1:35 Russian TOS-1A Multiple Rocket Launcher (Trumpeter 05582)

1:35 RUSSIAN MBT T-80U (Dragon 3512)

1:35 RUSSIAN MBT T-90A (Meng Model TS-006)

1:35 Russian TERMINATOR Fire Support Combat Vehicle BMPT (Meng Model TS-010)

1:35 ZSU-23-4V1 Shilka (Dragon 3521)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne wykonanie i kibicuję.
Dzięki wielkie.

 

Wasze zdjęcia z Afganistanu trochę mnie zainspirowały nie powiem ale na razie nie przekonały do końca

Na razie poskładałem bestię:

IMG_3118.JPG

 

A co dalej to się pewnie okaże po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się super dioramka także . Zainteresował mnie Twój model, szukałem go ale chyba w PL go nie ma wcale - gdzie go kupiłeś??? PS Może trochę spóźnione pytanie ale czy koła były skrętne "fabrycznie" czy to Twoja sztuczka? Interesuje mnie jak zrobić 4 koła skrętne na dodatek na zawieszeniu niezależnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się super dioramka także . Zainteresował mnie Twój model, szukałem go ale chyba w PL go nie ma wcale - gdzie go kupiłeś??? PS Może trochę spóźnione pytanie ale czy koła były skrętne "fabrycznie" czy to Twoja sztuczka? Interesuje mnie jak zrobić 4 koła skrętne na dodatek na zawieszeniu niezależnym...
Dziękuję. Model wygrałem w konkursie Menga.

Zająłem pierwsze miejsce i mogłem wybrać trzy modele z ich oferty. Chciałem SCUDa ale nie dało rady więc wziałem Smerch, Cougara i D9R.

Koła skrętne były jako standard w zestawie. Obie osie skręcają niezależnie - to jedyny minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Czyli nie da się ich zsynchronizować (tym bardziej że przednie skręcają się bardziej). Czekam na update i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Czyli nie da się ich zsynchronizować (tym bardziej że przednie skręcają się bardziej). Czekam na update i życzę powodzenia
Niestety nie bez głębszej ingerencji w konstrukcję. A tym bardziej żeby zrobić tak, że przednia oś ma większy kąt wychylenia niż tylna. Mnie akurat to w niczym nie przeszkadza - zazwyczaj raz postawiony pojazd na podstawce już nie zmienia swojego położenia. To bardziej taki przydatny bajer, żeby łatwiej ustawić pojazd w żądanej pozycji. Między innymi też dlatego ja NIE przykleiłem amortyzatorów bo one wymuszały poniekąd ustawienie pojazdu w jednej pozycji i niestety nieprawidłowej. Ten pojazd ma tendencję do "siadania" na tył który jest bardziej obciążony, niezależnie od tego czy to Smerch czy SCUD. Montaż amorów wymusza bardzo horyzontalne położenie a bez nich pojazd układa się jednak tak jak w naturze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety model nijak nie chciał stać na wszystkich kołach. Zazwyczaj przednie lewe wisiało w powietrzu i musiałem trochę dodać gipsu aby to jakoś wypoziomować:

IMG_3284.JPG

 

Jak wyschło to podmalowałem i posypałem śniegu. Akurat u mnie pada więc nastrój był

IMG_3287.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie lodzio-miodzio jak mawiają pingwiny
Dzięki. Też mam taką nadzieję.

 

Ośnieżyłem pojazd, głównie z dołu i troszkę po bokach. No i chyba koniec.

Jak mnie nic nie najdzie i nie spierdzielę czegoś to w "łikend" postaram się zrobić galerię. A na razie zdjęcie poglądowe:

IMG_3288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bards faunae to wygląda w całości. Proponuję byś "rozjedził" nieco bardziej śnieg - może jakieś koleiny z lekka błotniste? Smerch na pewno nie jechałby jako jeden z pierwszych pojazdów biorąc pod uwagę, że skalne ucho przez które się przecisnął jest na styk niemal.
Dziękuję. Dodałem trochę więcej śniegu aby wyglądało, że pojazd trochę się w nim zapada. Co do kolein to zamysł był taki że jest to skalne podłoże tylko lekko przykryte śniegiem więc de facto ciężko tu o koleiny. Jest to moja pierwsza podstawka ze śniegiem i raczej chciałem sprawdzić jak się go kładzie, jak się układa itd. Dziękuję jednak za sugestię.

 

biorąc pod uwagę, że skalne ucho przez które się przecisnął jest na styk niemal.
I dlatego mi taka wizja nie pasuje niestety. Smerch woli bardziej otwarte przestrzenie jak dla mnie.
Tomek, doskonale rozumiem Twoje rozterki. Budując podstawkę i przymierzając na sucho złożony pojazd wydawało się że miejsca jest o wiele więcej. Później doszło kilka warstw gipsu, pojazd stanął na kołach i zrobiło się ciasno. Bardzo nie lubię zmieniać podstawek w trakcie tak zaawansowanego stadium (często na siłe próbuję dorobić ideologię aby jakoś przeszło - patrz AuF1) bo kończy się to tym, że podstawka idzie w odstawkę na lata. Mam tak dwie podstawki, jedna już trafiła do śmietnika a druga z torami i mchem (miała być pod PzH2000) leży i marnieje i nie wiem co tam postawić.

No i zostało jak jest. Przez moment zastanawiałem się jeszcze czy nie postawić pojazdu odwrotnie, że niby dojechali do tej dziury, stanęli i kierowca zastanawia się co dalej, ryzykować przejazd czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.