Skocz do zawartości

IS-2 z 4 pczc nr 424 Zvezda 1:35


Rack

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu pod ciśnieniem odmyto poznańskiego IS2 z MBP.

Pokazał on pierwszą, fabryczną i oryginalną farbę, która przez lata była chroniona kolejnymi warstwami. Oczywiście pewien etap płowienia ma w sobie, ale może warto popatrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bazylms napisał:
Powiem Ci teraz bardziej serio, że ten kolor to mi pasuje na Tamiya XF-65 Field Grey a może i trochę jak XF-22 RLM Grey.

Dziękuję Krzysztof, będę miał na uwadze .

 

Markuz napisał:
Maluj Jarku, maluj, bom niezmiernie ciekaw jak ci kolor wyjdzie.

Heh, też jestem ciekaw, dawno nie malowałem .

 

Piterpanzer napisał:
Rok temu pod ciśnieniem odmyto poznańskiego IS2 z MBP.

Pokazał on pierwszą, fabryczną i oryginalną farbę, która przez lata była chroniona kolejnymi warstwami. Oczywiście pewien etap płowienia ma w sobie, ale może warto popatrzeć?

 

Znalazłem w sieci serię fotek z remontu, ale on był coś około 2012-13r.

Czy o to by chodziło :

31_a_is_2_8.jpg.c7dfa0fbf5472b25f9a08b241e4c17c0.jpg
Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie potrafię znaleźć innych zdjęć na fb niż już z etapu malowania godła i numerów...

Porobiłem pierwsze testy z farbami vallejo i sądzę, że prawie już mam kolor, który chodzi mi po głowie.

Pomyślę jeszcze o tamkach, które zaproponował Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko je zapomnij się tutaj receptami I wynikami podzielić.

Nie ma sprawy Krzychu . Jak to w "Misiu" było: "ja Wam wszystko wyśpiewam" .

Tylko proszę nie spodziewać się wodotrysków - malarz ze mnie słaby .

Zamówione farbki Tamki już mam i potrenuję z nimi. Powiem szczerze, że miałem malować Vallejo, ale Tamki, które już wcześniej miałem ( rubber black, dark iron ) w pędzelkowniu tak mnie się spodobały, że postanowiłem przetestować farbki Tamki w malowaniu całego tanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam,

spokojnych świąt życzę Wszystkim i zapraszam do oglądania i komentowania.

 

Wal napisał:
Model, jak do tej pory, wygląda znakomicie. Kibicuję.

Pzdr

Dziękuję, mam nadzieję, że zdjęcia z malowania nie popsują dobrego wrażenia .

 

W końcu udało się tanka popędzelkować. Na koła proszę nie zwracać zbytnio uwagi, są jeszcze do domalowania i założone tylko do zdjęć.

 

32_P4019340.thumb.JPG.ca9d8edb9465c7332e991059345c4f3c.JPG

 

33_P4019341.thumb.JPG.d7319e9e12bc25c4c2e2b9a741843313.JPG

 

34_P4019342.thumb.JPG.70df6335498d1f280b3f3b11af520472.JPG

 

 

 

35_P4019343.thumb.JPG.1cde906a011570d542e7587a478e39fd.JPG

 

36_P4019344.thumb.JPG.3f3c2e1bad14c25d2905d2d5bca3a529.JPG

 

37_P4019345.thumb.JPG.ab50ce9a27da17d92bae990ce470d0a1.JPG

38_P4019346.thumb.JPG.d28d18e5751cc57d6b42a77d960993d8.JPG

 

39_P4019347.thumb.JPG.df836bf54977d1679be2811b1c0a9faa.JPG

 

40_P4019348.thumb.JPG.921b614d2696fafb1193ccc2e75f428f.JPG

 

41_P4019351.thumb.JPG.6ba806432b2f7b4bdb4847fc2ad96593.JPG

 

Boję się, czy trochę za ciemny nie wyszedł ...

Zobaczę, jeszcze olejami będę walczył.

Kolor bazowy uzyskałem z tamek: XF-67 NATO Green Matt - 40%, XF-2 Flat White Matt - 40%, XF-22 RLM Grey Matt - 20% ( dzięki Krzysztof za podpowiedź ).

Teraz bym dał więcej białego .

Tamki świetnie kryją, pędzlowałem praktycznie "na raz". Wada to smrodek i ciekawe o ile skróciłem sobie życie wdychając farbki + rozcieńczalnik .

 

Próbowałem też robić obicia na lakier do włosów - niezbyt mi wyszło ( haki, zbiornik paliwa, błotniki - tych jednak nawet nie ruszyłem ). Najlepiej mi wyszło na plastiku testowym i szeklach - muszę nad tym jeszcze popracować ( chyba dużo zależy od grubości lakieru i farby ).

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcień koloru wydaje się być ok.

Rozjaśnienia detali są tez ok.

A nie myślałeś żeby zrobić modulacji (i rozjaśnić parę paneli tu i tam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ciekawy, choć na fotkach faktycznie wydaje się ciemny.

Pierwsza kwestia, to umknął mi fakt, że po wyschnięciu farbek, kolor ciemnieje .

Druga kwestia, to zwięszkanie udziału białego w mojej mieszance, trochę gubi "ducha" koloru o jaki mi chodziło...

No nic, może delikatnym i punktowym washem oraz odpowiednimi olejami coś poprawię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas model wygląda dla mnie mistrzowsko ;)

Dziękuję za uznanie .

Niemniej, do klasy mistrzowskiej to mnie jeszcze daleko, że ho, ho . Staram się tylko podglądać i słuchać bardziej doświadczonych i utalentowanych Kolegów z forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie. Jak i czym robione stalowe przetarcia na układzie jezdnym?

Dziękuję .

Na miejsca ulegające wytarciom ( bieżnie i zęby kół ) zapodałem najpierw Tamkę Dark Iron XF-84, później Natural Steel 70.864 od Vallejo. Metalizer trzeba dobrze "wybełtać" przed aplikacją.

Nakładałem go pacynką do cieni ( coś jak pędzel gumowo-gąbkowy - do pozyskania z arsenału naszych Pań ).

Pacynka daje możliwość kontolowania ilości zapodawanego metalizera jak i obszaru. Na koniec można wszystko wypolerować wykorzystując "palec grzebalec" - to określenie akurat zapożyczam od jednego z uznanych Modelarzy (KFS) .

Co ciekawe, ten metalizer można łączyć z farbkami Tamki, przynajmiej pod pędzelkowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcień koloru wydaje się być ok.

Rozjaśnienia detali są tez ok.

A nie myślałeś żeby zrobić modulacji (i rozjaśnić parę paneli tu i tam)?

 

Dziękuję .

Ale mam problem, bo maluję go pędzlem . Może emaliami dałoby radę cieniować...

Mój plan jest teraz taki:

- sido + kalki + sido;

- wash ( raczej punktowy, by zaznaczyć spawy, cięcia, itp. - i nie za ciemny - zastanawiam się: ciemnozielony czy brązowy? );

- obicia;

- lakier satynowy;

- oleje, którymi rozjaśnię lub "dociemnie" wybrane obszary;

- zacieki, rdza;

- lakier matowy;

- pigmenty;

 

Ma to sens?. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię obicia przed washem

Z olejami najlepiej wjechać przed obiciami, ale robiłem po obiciach i tez było wporzo. Chyba ze myślimy o czymś zupełnie inkszym. Bo ja myślę o przejściach tonalnych. Jak to jest?

Ja wszystkie efekty robię na lakierze błysk. Dopiero jak robię kurzenie to przed nim wale satyne albo mat w niektórych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, słuszne uwagi ( wg mojej kolejności, to bym sobie olejami mógł "zamalować" obicia i zrobiony wash ).

Zrobię, tak jak sugerujesz: najpierw olejami zróżnicowanie koloru bazowego ( jaśniej, ciemniej - zobaczę jak to wyjdzie).

Później obicia i wtedy dopiero wash.

Dzięki za poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.