Skocz do zawartości

Panther A Late Dragon lato 1944 okolice Warszawy


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie że Masz chęci do kolejnych poprawek i bardzo fajnie Ci to wychodzi.

Ramki z modelu podglądam jak zwykle tu:

- http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.-171-Panther-A-Late-production.html

Jak pisałem wcześniej podałem tylko kilka niedociągnięć - więc może coś dalej jeszcze "pomarudzę".

- osłona wentylatora powinna być spawana. W pudełku na ramce "B" jest ta właściwa,

(od Pantery ausf.G) - jeśli dobrze widzę to część nr.36.

Trzeba je wymienić. Tak wygląda spawana : http://www.toadmanstankpictures.com/panther_ausf_a_borden_25.jpg

- włazy kierowcy i strzelca-radiotelegrafisty Masz w wersji wczesnej ausf.A , powinny być z późnej.

http://www.toadmanstankpictures.com/panther_ausf_a_borden_21.jpg

Coś nie tak jest chyba z kopółką d-cy?

Na fotce - tej z "bambetlami" na pace widać dużą szparę pod włazem d-cy.

http://www.toadmanstankpictures.com/panther_ausf_a_borden_28.jpg

No i może jeszcze dopytam bo za bardzo na fotkach nie widzę.

Chodzi o przedni MG - czy jest w wersji czołgowej - bo taki powinien być:

http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-2-luf-do-niemieckich-czolgowych-karabinow-maszynowych-MG-34.html

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te elementy mam również w planach ( w panterze D już to dorobiłem), no niestety zimmerit musi zostać, nie zwróciłem uwagi a nie będę już na tym etapie tego wszystkiego zrywać, ale i tak jestem zadowolony z budowy tego modelu. Niestety malowanie będzie musiało poczekać do momentu aż się przeprowadzę, czyli gdzieś do lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powoli zmierzam do malowania, numery będę malował przy użyciu mask, tylko nie wiem które zamówić z oferty Eduarda Eduard XT009, German Numbers Large lub Eduard XT008, German Numbers Medium, 1/35, może koledzy coś doradzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem jakie maski kupić w kolejce do malowania mam trzy pantery, jednego tygrysa, jednego t-34/85 z osłonami z łóżek i esdeka 251. Kompresor miałem zepsuty grubo ponad pół roku i dopiero dziś kupiłem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, też bym chciał zacząć od malowania panter, zwłaszcza tej, ale uzależnione wszystko jest tym ile w modelu trzeba jeszcze dopracować i ilością środków potrzebnych jeszcze do zamówienia typu maski, farby, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem z tyłu mocowanie do sprzęgu holowniczego i zaślepkę zastępującą wieżowy wyrzutnik granatów :

 

3f8b094e7b1a907dgen.jpg

bbc479b4a3dcd3f6gen.jpg

 

Pytanie czy trzeba dorabiać uchwyt przy włazie ewakuacyjnym jak na zdjęciu poniżej bo instrukcja tego nie przewiduje ?

 

212bc4e728883e02gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski też już wiem jakie zamówić, także pouzupełniać niewielkie braki w modelu i szykować go do malowania, nie wiem kiedy to będzie bo będę się przeprowadzać na koniec kwietnia albo na początku maja. Zastanawiam się też nad jakąś wspólną podstawką dla tej pantery i esdeka 251/3, ale raczej to będzie jakaś podstawka bejcowana z ładną tabliczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad jakąś wspólną podstawką dla tej pantery i esdeka 251/3, ale raczej to będzie jakaś podstawka bejcowana z ładną tabliczką.

Jeśli razem to podstawka zdecydowanie z terenem. Zdjęcia z epoki pokazują, że nie powinno to być zbyt trudne do odtworzenia, a modele niewątpliwie zyskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam bo w tym przypadku to kwestia głównie gruntu i trawy. W międzyczasie wyciąłem miejsce w zimmericie gdzie prawdopodobnie miało być logo dywizji ale defacto go tam nie było, muszę jeszcze wyciąć na przedniej płycie ale to dopiero jak dojdą maski by dziura była dobrze dopasowana do wielkości loga wikingów.

 

706a4728d5068b55gen.jpg

 

Uprzedzam pytanie, to czerwone to krew, coś dłubałem i zajechałem się delikatnie ostrzem i trochę się czołg pobrudził

 

Cały czas próbuje ustalić jakie kalki zamówić bo XT008 mają rozmiary : wys.8mm szer 4,5mm a XT009 wys.11mm szer 6,5mm, tylko nie wiem czy to rozmiar cyferki jaką się uzyska czy rozmiar ogólny maski z daną cyferką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.