Skocz do zawartości

Poranek muła latem 1943r


dbariusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Muł postał trochę na półce i chyba już dojrzałem żeby dalej nad nim popracować.

Założenie było takie żeby był dosyć mocno sponiewierany, więc zrobiłem mu trochę obić (moje pierwsze ) oceńcie proszę czy iść dalej, czy je zamalować i próbować jeszcze raz.

 

FUF35GZh.jpg

Rj4jr4Dh.jpg

7CLZOsyh.jpg

1Rxwddoh.jpg

kptHgKdh.jpg

47AC6afh.jpg

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to klapa i do zamalowania. Złe jest w zasadzie wszystko - rozmiar, kształt, rozmieszczenie. Jedynie pomysł na Jaśniejsze najpierw I ciemniejsze w środku jest ok. Ale pamiętaj że to moja opinia, jednak na moim etapie modelarstwa ja bym takich u siebie nie akceptował. To masz moje przykładowe fotki z ostatniego modelu. Nie jestem mistrzem i daleko mi do tego.

 

73jyd7jCsVQYKhwPWYc7sFmRvX02JZMX0oyeAtElpNZ5C-PyZC4gz4rCyQneLjQSEiqv5H98o5qh2BO36dOsp0eE-M6AmxEsf8OGv4S9_0cKFFlSGTfYOW8IRMeNmW8rwu3P8VSqYmmOVK7B0a3ecwtfEVLN3ee5LEA2JcattxOkEtgQdjHt7IH3dsVBY4TLvARouMbX-p7pIYz0SGHMHn0iW7Glkx3T_R3THzIPLAn-_Y3XU2ubhRIM6f5qhSSCDjP84e-La3-WaHsIAb-Zvt-VnG9bt6H1PQellCnjOCP4GRpoYBgMc23K7s4V3waaQENHC48FXOgAq9XNZOIMZWbdMsoVDaNox6jrefQxPBdTqSCj9ht4mpborXV5yWA9C6mAh7CSO0mmG6hBCgpB4ugwbpFn8jz2TJ4FmOR5uDbAG7ZknEBYj1rxf09QA0_Ro7Jyro62pFz40uzwT38M4PFVM1ELb1QBcFm5n8FyHURghcwE0gaP7qA3-KxHeeeX7ky1LmkE3-J0h_gujlHi4Rxg_2nSxwvSagyvHAkS5P26ZuzewIPcNcHKK2yxsSiywIqatoC0wq26gUviwf_TRNeSblMlJqRU5mXDIoc_NQ=w1024-h682-no

 

5rvgHQpG6g-DsQOmA9Rz_2uPTvAPySatmW_I_95jkKeLEHe7QyllDCFOJlSMqq9oHUvwSgCB3Feb2tg1liya5ng5iW11SiNJJhhprdR68OAnzu1uG__ZTU0Mk_uiHtgljjwEmTRp3fHxrMYK0nPCqpDkXhd7I2ZSx6ngSyBlLiTmUVnKfVQIk4cZNm_u1JosHDUMvnLjsjsMyjfI2C5ddj3W5Khxh22q0MJpTcr7OYOEeCogU0S3dVWAXCMo3s-JgwT2aJjpmC-oz9rsOjnx3zVYgr3SiTLwJUCnvc8xtBuSaNAkVoxGU28VmrHYviiTkQ_rh5lSwNP-n338QIIfctVmfcVhVittUGuzXXp1fhX0MN14OKLmxvFsuo9HoVoEKSnNqY5J0iqWWa3YJrxib6RpqrmFJ6mK7et4EmbJG0eyjSLulZ3HTQ4d0JpCOq0FGZtcLdvuFkdzD8Fo271lbHbWu7n_rOwkZrM3xFOHb1IapqbbjCRWXSuIqc8YOwpcYjQVvjsY5mzwxCABGeRCmpAhkI7Me-YV_PsP4tarYSgyMopVf5UZAiFnNtMddHxQCeVyuu6_pb5ZAbUlmZdjB6iqhNegUcM_64zARfV9mg=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Obicia wersja 3 (wersja 2 nie nadawała się do prezentacji ), nie jest to mistrzostwo ale dostrzegam postępy powoli uczę się obsługi gąbeczki

 

SRJpZpEh.jpg

uE1qOGwh.jpg

Swylnz7h.jpg

8OVD5F2h.jpg

U3GJjlOh.jpg

OHJD2oFh.jpg

jl3Znsqh.jpg

DG8moO1h.jpg

SQo726Rh.jpg

 

Wiem, że kolejna wersja była by lepsza (zrobił bym to drobniejszą gąbką) ale obawiam się ponownego zamalowywania, bo zaczyna to być widoczne. Więc jeżeli nie jest bardzo źle to naklejam kalkomanie i ruszam dalej z syfieniem.

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Flakvierling 38 według danych z wikipedii ważył 1,5t w ustawieniu bojowym (bez wózka) więc zostaje nawet mały zapas wagowy .

 

Dużo takich kombinacji jednak nie było, rozwiązanie to myślę stosowano jedynie w razie konieczności, ze względu na brak miejsca i niewygodną obsługę działka na tak małej pace, co widać na poniższych zdjęciach:

obflakvierlingdak01zs6_zps433670ec.jpg

 

flakvierling2_zpsb4f59716.jpg

 

Ale dziękuje bardzo za czujność

 

Ps. Flakvierling'a jeszcze nawet nie ruszyłem. Wczoraj urodziła mi się druga córka więc szybko do tego nie przysiądę, a to daje trochę czasu na przemyślenia i ewentualną zmianę koncepcji

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

i niestety błąd... obydwa zdjęcia nie przedstawiają ciężarówki 3t tylko 4,5t prawdopodobnie na pierwszym Mercedes na drugim obstawiałbym Bussiga, dla 3 tonowej ciężarówki nie problemem jest masa ale odrzut w trakcie strzelania i wytrzymałość skrzyni (czy raczej jej brak) nawet do flaka pojedyńczego często dodawano dodatkową lawete na 3 t podwoziu...

Także teoretycznie może i tak natomiast zdjęć brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden człowiek mówi Ci że jest coś nie tak - możesz z nim dyskutować. Jeżeli dołącza do tego drugi i również twierdzi że robisz źle - w takim wypadku należy ich posłuchać.

 

Znawcą tematu nie jestem, jeżeli twierdzicie że takie połączenie nie miało sensu to nie będę go na siłę robił.

Merten, Greif dziękuje za pomoc i wyprowadzenie mnie z błędu.

 

A nad swoim Maultierem jeszcze pomyślę co mu dodać żeby nie miał pustej paki, może jeszcze holować Flakvierling'a, a na pace mieć trochę różnych skrzyń, albo pozostanę przy samych skrzyniach

 

Przy okazji trafiłem na fajny warsztat http://www.militarymodelling.com/forums/postings.asp?th=89751&p=5

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

po to jest forum nomen omen gdzieś w publikacji swego czasu to pierwsze zdjęcie było mylnie podpisane jako Opel Blitz... i wiele osób zasugerowało się tym podpisem, niestety jak to na ogół bywa wiele opracowań zawiera błędy które czasem są weryfikowane czasem nie i funkcjonują długie lata...

Opcja z holowaniem może być.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbariusz- Faktycznie fajny warsztat ale facet tez nie uniknal bledow... Zwracam uwage na znak taktyczny na przyczepie ktory ma sie nijak ani do samej przyczepy ani do calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwage na znak taktyczny na przyczepie ktory ma sie nijak ani do samej przyczepy ani do calosci

Żeby zaraz "nijak".

Wtedy już rzeczywiście nie był używany w tej formie, ale model facet zrobił zacny, a nawet wyszukał, ze 1 taki Vierling był właśnie w 6. baterii, więc.... i tak szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to ze nie byl uzywany. To bateria holowanych wyrzutni rakietowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje, nie spojrzalem na tablice wczesniejszych oznaczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-10441-1250249529.jpg

 

_symbols_43-2.gif

 

Gdzies mialem jeszcze symbole taktyczne pojazdow Luftwaffe ale tylko jednostek stricte lotniczych. Musialbym poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.