Skocz do zawartości

M1A2 "TUSK II" ACADEMY 1:35


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszam z nowym tematem

Nie rozpoznany jeszcze szeroko bojem nowy zestaw firmy ACADEMY #13298

 

Dostępne w Internecie recenzje są raczej pozytywne, a cena zakupu 150 PLN po prostu miażdży

Jak tylko zawita do mnie kurier wrzucę zdjęcia zawartości pudła)

 

69.5 tony demokracji ;) w skali 1:35

 

Zestaw umożliwia wykonanie jednej z 3 wersji tego pojazdu

1. M1A2 ABRAMS TUSK

2. M1A2 ABRAMS TUSK II

3. M1A2 ABRAMS SEP V2

 

Planuję go wykonać w wersji M1A2 ABRAMS TUSK II 1st Battalion, 22nd Infantry Regiment, 1st Brigade, 4th Infantry Division U.S. ARMY - Iraq July. 2008 (podoba mi się ten "dachówkowaty" kształt osłon)

WPrtLO6.jpg

 

Wiem, że wchodzę na czarny szlak, a modelwork to nie kółko różańcowe ;) i mam szczery zamiar tego modelu nie zepsuć (wszelkie rady i uwagi jak zwykle mile widziane )

 

uJUy4e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Model buduje się bardzo przyjemnie, póki co spasowanie elementów jest wręcz wzorcowe. Nadlewki są minimalne, a plastki przyjemny w obróbce.

Pomimo, że ogólnie jest bardzo dobrze wykonany, ma swoje smaczki/dziwności/niuanse.

 

Bardzo ładnie odwzorowane antypoślizgi na górnej częsci kadłuba

1cf13a20312a8ef06f706f49ddf5d6ff.jpg

 

Ładnie odwzorowane śruby i elementy mocujące zawieszenie.

Mocno zaskoczyły mnie koła mocowane na zatrzaski

5a9c1d16dd8a77640d22eecdbaa91656.jpg

 

Ścianki - bardzo ułatwiają złożenie wanny. Wielkie bolce mocujące dolną część kadłuba z górną są bardzo ciasno spasowane (to samo dotyczy bolcy mocujących ścianki. Przystosowany do montowania bez kleju??) Na wszelki wypadek aby uniknąć komplikacji przy montażu, lekko je rozwierciłem, żeby składały się luźniej

4a934a279f9a256ccd65cc177b1c0dab.jpg

 

Bardzo dobrze zorganizowana instrukcja - często i gęsto zdarzało mi się zapomnieć/nie zauważyć, że dla danej wersji coś trzeba przewiercić - tutaj nie ma tego problemu

19081dd3053cf2e485dadbe11451d4f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było zbyt różowo. Mały błąd w instrukcji modelu. Ta wersja Abramsa ma kołanapędowe 4 szprychowe w instrukcji producent wskazał wykonanie kół pełnych...

Na szczęście właściwe koła są w zestawie.

1e425a624ea7e2a8fa998ef043ac6db9.jpg

 

52eb9bda1f2202ee0d3c5ec02c988a06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco precyzyjniej zapytam.

Czy osłona mocowana jest do kraty zasłaniającej wydech (tak jak ja ją wstępnie założyłem) i lekko odstaje, czy mocowana jest do kadłuba czołgu i do niego ściśle przylega (musiałbym zmniejszyć kratkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Niestety na tych zdjęciach nie ma właśnie tej jednej osłony o która mi chodzi. Ze zdjęć producenta modelu wynika, że mocowana jest do kraty i odstaje od kadłuba czołgu

przed chwilą w łapki wpadło mi takie zdjęcie

m1a2_18_of_33.jpg

Osłona wygląda na zamocowaną i przylegającą do kadłuba. Cyba ją wyszlifuję i przykleję jak na zdjęciu, albo zamocuję w zupełnie innym miejscu ;)

m1a2_30_of_33.jpg

 

Teraz kwestia farby

 

Do malowania chcę użyć farby z kupionego jakiś czas temu zestawu

AK120.jpg

 

Czy farby AK nie gryzą się z farbami TAMIYA, ITALERI?

Nie miałem jeszcze do czynienia z farbami tego producenta i nie mam pojęcia jak się zachowują.

Na modelu planuję sporo modulacji więc na pewno nie obejdzie się bez domieszek białego, żółtego, czarnego i brązu - wszystko od TAMIYI

To samo w kwestii lakieru bezbarwnego (używam go do malowania transparentnego 70% lakieru 30% koloru) - używam akrylowego matu od ITALERI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element ma moim zdaniem powodować mniejsze wzniecanie kurzu za pojazdem i wobec tego sądzę, że powinien dość szczelnie przylegać do osłony wydechu, aby ciśnienie spalin kierować do góry. Ale są tu pewnie szpece, co mnie poprawią. Są na to pewnie jakieś lepsze foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

OK. W takim razie napisałem Ci jak to było montowane. Może odstawać jak się poluzuje, lub trzymać się na zicher żeby nie było "przedmuchu". Generalnie z tego co widzę ten element jest zrobiony w modelu dość kiepsko, za gruby i nie ma uchwytów, tylko jakąś imitację...

 

Do tego AK122, co nim chcesz malować, dodałbym z 1/3 białego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona ostatecznie zawiśnie na wieży - tam gdzie znajduje się na większości dostępnych zdjęć

 

Zaczynam myśleć nad czymś na czym postawię Abramsa

 

Nada się na podstawkę? ;)

5587b38a75f84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.