Skocz do zawartości

Pzkpw. VI Ausf. E - 1:48 AFV AF48002


Pablok16

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

(znowu po przerwie spowodowanej brakiem czasu )

 

Pawel90 - mi te bandaże też się nie podobają (chyba kupię te maski). Masz rację to koło jest niedomalowane.

 

Wojtek-Krowa - dark yellow był firmy Tamiya. "Na żywo" wygląda (chyba) dobrze.

 

Z tymi siateczkami coś wykombinuje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po przerwie!

Przez długi czas nic nie publikowałem, ale to nie znaczy, że z modelem nic się nie działo.

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami postępem prac nad modelem. Od ostatniego postu na forum wiele się zmieniło:

-pomalowałem wszystkie koła,

-model przeszedł rozjaśnienia kolorów,

-model został pokryty błyszczącym lakierem bezbarwnym,

-zostały nałożone kalkomanie,

-na całym modelu zaaplikowałem wash'a (Summer Kursk Earth od AK [AK 080]).

I z wash'em mam problem. Wiem, że trzeba go zmyć White Spirit'em, ale nie najlepiej mi to idzie. Wash po prostu ciężko zmyć. Jak zmyć wash'a?

 

Przedstawiam zdjęcia modelu:

 

5gy3ZOIl.jpg

 

zgzmb3Tl.jpg

 

US5IIsal.jpg

 

HkcNcmul.jpg

 

6z9TMjrl.jpg

 

9952Hspl.jpg

 

nr4WjE5l.jpg

 

itQjL8kl.jpg

 

ie6IrXol.jpg

 

ecY875bl.jpg

 

Lqak3qdl.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wash z reguły zaczynam wycieraczki po około dwóch godzinach od nałożenia. Robię to patyczkami higienicznymi. White spirit powinien dać radę, możesz ewentualnie spróbować terpentyną (ja kupiłem w sklepie dla plastyków). Kiedyś biedronkę po tygodniu mu naruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Najlepiej pomalować model bazą, a potem ten kolor bazowy rozjaśniać i tym nowym kolorem malować np środkowe części włazów itp. Potem możesz go jeszce bardziej rozjaśnić i pomalować już tylko środek. Można jeszcze zrobić preshading, czyli czarnym kolorem linie podziału i zakamarki, ale nie wszyscy to stosują. W lotnictwie jest to bardziej popularne. Tu przykładowa fotka jak to mniej więcej może wygladać:

 

DSCF5739.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie, jakim kolorem zrobić rozjaśnienia? Model został pokryty bazowym kolorem XF-60 od Tamiya.

bazylms-Dziękuję z rady.

Dodaj białego albo żółtego do tego XF-60 i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po kolejnej przerwie .Dziękuję za wszystkie wcześniej udzielone rady. Tak jak pisaliście do rozjaśnień zastosowałem kolor Buff z palety barw firmy Tamiya. Oto efekt jaki udało mi się osiągnąć:

 

G2qEdac.jpg

 

Mam jeszcze pytanie: ile położyć warstw bezbarwnego lakieru błyszczącego? Używam lakieru firmy Vallejo (70.510).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest to do przemalowania. Zobacz sobie jeszcze raz fotkę którą Ci wkleiłem. Buff miał rozjaśnić kolor bazowy tzn trzeba go dodać do bazowego np w proporcji 3:1 XF-60 : Buff. U ciebie wygląda jakbyś kolor bazowy pomalował buffem. Przynajmniej na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.