Skocz do zawartości

Zvezda ISU-152 1:72


jonathan

Rekomendowane odpowiedzi

W międzyczasie jak schnie podstawka i i pozostałe modele a w garnku robi się Curry postanowiłem podłubać coś dla pełnego relaksu.

Ostatnio zaczęła mnie coraz bardziej kręcić mała pancerka.

Wybór padł na jeden z modeli spod znaku gwiazdy. Na niszczyciel który kiedyś już dłubałem tylko że w bardziej ludzkiej skali.

 

 

ISU152-1_zpsxalliufu.jpg

 

ISU152-2_zpsrzglalgc.jpg

 

ISU152-5_zps1mctmu0z.jpg

 

ISU152-3_zpsyqgeazty.jpg

 

ISU152-4_zpsq40wrt6w.jpg

 

 

Całość wygląda przyzwoicie.

Plastik wydaje się miły w obróbce. Jest dość twardy.

 

Do modelu dołożę tylko metalową lufę

 

 

Chociaż ta zestawowa wygląda przyzwoicie.

 

ISU152-10_zpsmg4ldz1v.jpg

 

Gąsienice są tylko trochę za twarde.

Posiadają "uszka" tak jak w panterze, które mają ułatwić układanie na kołach.

 

No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model można poskładać praktycznie bez kleju.

Wiele elementów jest na zatrzask.

Ale przecież nie będziemy sobie aż tak ułatwiać życia...

 

Mimo iż model jest dość mały, umożliwia on poruszanie się działa w dwóch płaszczyznach (Piotr_P kiedyś o tym wspominał).

 

ISU152-6_zpsgcb8enay.jpg

 

Główne elementy są, więc zabieramy się za działo.

 

ISU152-7_zpsy4tj82pa.jpg

 

Jak widać metalowa lufa nie jest dedykowana właśnie dla tego modelu.

 

ISU152-8_zpsjehznxbp.jpg

 

Małe ciach. Troszkę wiercenia, trochę kleju...

 

ISU152-9_zpswbwuxii4.jpg

 

I już pasuje.

Teraz trochę szpachli żeby zasłonić miejsce łączenia plastiku i metalu i będzie elegancko.

 

Wciąż jednak nie wiem jaki kamuflaż położyć.

Na pewno letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model samoskładalny dosłownie i w przenośni, mało częsci, piękny detal. Co do lufy- jest dobrze, planowałem do IS2 kupić, ale okazało się to zbyteczne. Trzeba się postarać, żeby ten modelik zepsuć:)

MINUSY:

1.w przypadku IS2m i zwieroboja to brak faktury odlewu,

2.mam na ukończeniu ISa- i mogę powiedzieć że też niektóre miejsca trzeba zaszpachlować/poprawić właśnie przez to że mialy być bezklejowo montowane.

3.gąski, świetne jak na gumiaki ale trudno o zwis a łatwo je przerwać.

4. Jedyny poważny minus- ZAMKNIĘTE WŁAZY

 

Poza tym to kapitalny model tzn wszystko co mało istotne jest maksymalnie uproszczone, a niektórzy producenci mają fetysz ilości częśći (DML). Nie wiem, ale może jakichś modelarzy to rajcuje ale mnie nie. Liczy się wyląd końcowy a nie komplikacja i od Zvezdy powinni się inni uczyć jak robić modele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonathan Ty ,tak jak i ja mamy na tyle blisko żeby oglądać oryginał na Sadybie ,że trudno coś pominąć.

A jak Ci czasu brak,to daj znać bo zwieroboja mam całkiem nieźle obfotografowanego....zresztą na Sadybie stoi też ISU-122...niestety obecnie pod kondonem z plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tego zwieroboja????

Strasznie jestem ciekaw imprezji z budowy bo rozważam nabycie tego potworka (is2 już raczej skończony, a jakiś rusek na warsztacie musi być!), następny sowiecki będzie albo ten albo suczka SU 76 (malowanie lubelskie), więc czekam na kolejne etapy relacji:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerzype napisał,, gąski, świetne jak na gumiaki ale trudno o zwis a łatwo je przerwać" a to ciekawe bo i Pantera i IS2 to miały takie twarde gąski ,że trzeba było je w gorącej wodzie trochę trzymać .ISU jeszcze nie mam , czyżby zmienili materiał . pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Według mnie gąsienice są takie same - z takiego samego materiału (plastiku a nie gumy) Choć składu chemicznego tworzywa nie sprawdzałem

Nazywanie tych gąsienic "gumiakami" jest hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO

 

Określenia "gumiaki" użyłem, ponieważ gąsienice są w jednym kawałku (i są jednak plastyczne).

Oczywiście są plastyczne, gdyby tak nie było, zamontowanie tychże bez złamania byłoby niemożliwe. Nie można zrobić gąsek w paskach ale twardego plastiku- dlatego napisałem gumiaki.

Pomimo to są bardzo twarde i dają się obrabiać i nazywanie ich jako produktów z gumy jest nadużyciem, ja użyłem określenia "gumiaki" mając na myśli oczywiście to, że są w jednym kawałku do naciągnięcia na model, poodając uwagi (np o możliości pęknięcia). Dla mnie gąski w paskach to poprostu gumiaki. Każdy może sprawdzić to sam biorąc do ręki ramkę z gąskami.

Faktycznie mogłem napisać inaczej, to określenie może wprowadzić w błąd, wiedziałem, ze ktoś się tego czepi.

 

jonathan

Jaki kamuflaż planujesz zrobić? Z tego co widziałem kalkomanie ma ubogie w numery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.