Skocz do zawartości

C2P + Bofors 40 mm, FTF 1/72


jerzype

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, w przerwie między budową podstawek do innych modelików, dłubię taki oto zestawik: c2p+ Bofors 40, oczywiście modele FTF w słusznej skali 1/72. Gotowe do malowania i zwaloryzowane mam od tego producenta jeszcze 7tp jw, Vickers jw oraz PzIII E (który wykonałem w wersji dowódczej z anteną, uklad jezdny przerobiony).

Warsztat trwa, ale wrzucam kilka fotek z postępu prac (to moje pierwsze zdjęcia warsztatowe robione na bieżąco w trakcie budowy), na inboxy itd. nie mam czasu, są konkrety.

Pokusiłem się o fotkę z ilością dorobionych detali, bo po złożeniu stwierdziłem, ze często nie widać ile jest dorobione, więc teraz będe robił takie fotki.

Ogólnie wnętrza się nie czepiam bo to szortran, ale z tylnym hakiem dali ciała- tzn nie było go.

Na macie jest ok 90% dorobionych elementów, dojdą jeszcze siatki i cała przednia szyba- szyby uchylone będą raczej, lampa i takie tam. Po konsultacji z internetem zrobiłem na nowo parę rzeczy np. chłodnica, pierwotnie była za mała.Jeśli coś się nie zgadza piszcie, poprawię, ...o ile dam radę bo to wszystko bardzo małe.

 

UWAGI

Rozważam zrobienie gołego stelaża bez plandeki albo jego całkowity brak, jak będzie ciekawiej wg Was????

 

201608qcq.jpg

2016082721.jpg

201608jij.jpg

2016082800.jpg

201608mtm.jpg

 

Klakson i drzwiczki „stalowego potwora” dorobione, ale rozważam wymianę na cieńsze z blaszki..

201608fnf.jpg

 

Tył, mam nadzieje że chociaż trochę widać wentylator. Fotele wstawione „na sucho”.

Najtrudniejszy element całego pojazdu to siatka nad wentylatorem (aby ją umocować musiałem paseczek z hips wygiąć w cieple do odpowiedniego kształtu). Siatka z herbaty oczywiście.

2016082801.jpg

201608yry.jpg

 

 

Wstępnie ustawiony z Boforsem.

Bofors: szpachlowanie rozkłądanych nóżek oraz zamku armaty od góry. Dorobione tylko przewody do dalmierza oraz „korbki”.

201608aka.jpg

201608nhn.jpg

201608vtv.jpg

201608sgs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzeczywiście rzucisz kolor i nie wiele będzie widać z Twoich wysiłków a ingerencja w modele spora !!! Może kiedyś uda mi się tak powalczyć :-) Proszę o fotograficzną kontynuację prac a nuż się przyda ;-) Wygląda świetnie .

Pozdrawiam

Ps 72 ponad wszystko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Pracy przy modelu nie zostało wiele, jak dam radę, to wszystko dziś posklejam ostatecznie i będzie galeria przed malowaniem.

 

Ponawiam pytanie o wasze opinie na temat stelaża- korci mnie żeby go zrobić (bez brezentu, same druty), ale jeszcze nie zdecydowałem.

 

M.A.V

Tak będzie scenka,łatwa i prosta- jakaś szosa raczej- bo tak często z braku paliwa kończyły takie zestawy...albo zaskoczone były porzucane- jest kilka takich ujęć.

Żałuję tylko, że nie zrobiłem armaty z podniesioną lufą bo mógłbym odłączyć od ciągniczka, i c2p byłby bardziej wyeksponowany np stojąc prostopadle do armaty, a tak zestaw musi być połączony i raczej ustawiony równolegle w jednej linii.

Tak będzie- porzucony ciągniczek na szosie a figurant smutny jakiś zagubiony ogląda napotkany sprzęt, jak to na szlakach odwrotu bywało w 39. Myśle, ze taka podstawka to nie problem i poswstanie szybko. Figurka będzie jedna, scenka ma być smutna i odda mam nadzieję smutek, chaos i frustrację tamtych dni.

Otwarych zasobników nie robię, bo byłob to bardzo trudne technologicznie (konstrukacja modelu) a efekt mały- otwarte będą przednie drzwiczki i tylne kratkowane do cłodnicy.

Wgl mamy wrzesień akurat to dobry czas na taką dioramkę.

 

ps. Wiem, że nie umiem pisać krótkich postów:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda, szczególnie że modelik sam w sobie maleńki. Przydał by się do zestawu jeszcze rozpoznawczy PF 508/518 i wtedy miałbyś pełen pluton opl w wersji "na bojowo". Kibicuję i czekam na malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oświadczam, że projekt żyje i dla potwierdzenia wrzucam małą aktualizację, przepraszam że dopiero teraz ale długo nie przysiadałem do modeli bo warsztat mam w PL a mieszkam i pracuję poza...Mam dużo takich rozgrzebanych modeli niestety.

 

 

CO ZROBIONE

Pojazdy po lekkim washu czekają na lakier matowy, w C2P fotele jeszcze luzem, przednie szyby także czekają na doklejenie. Jest to po prostu bardzo małe i delikatne. Figurka wyszła jak wyszła ,ale bez ściemy to moja absolutnie pierwsza ukończona i pomalowana figurka w życiu Podstawka próbna, prosta bo także mam tutaj tyły.

Ze stelaża i butli z tyłu zrezygnowałem, dokleiłem za to w podłodze mocowania do karabinków.

Wszystkich przeróbek nie wymieniam bo po co...

 

Jeśli macie jakieś uwagi, czekam na nie*

*Od razu wyprzedzę narzekania na fotki, robiłem je telefonem poglądowo dla Was by ubogacić forum, na razie lepszych nie będzie ...aż do galerii, która mnie zmotywuje zapewne do czegoś godniejszego.

 

 

Miłego oglądania i pozdrawiam

 

 

 

3a7440931a4c5b8a.jpg

 

 

e2309b4c1472de9c.jpg

 

27a2aad7be075e17.jpg

 

8d6dbf2570c4ec0e.jpg

 

fadbf50124ca2831.jpg

 

7d793b4aa2250f42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przychylne komentarze.

 

Ile da się wycisnąć to nie wiem, ciągle mam sporo do nauki i nie jestem zadowolony ze wszystkiego i jedną rzecz lekko spaprałem, ale nie miałem już siły i czasu by poprawiać kolejny raz. Najtrudniejszy był montaż siatek, zwłaszcza nad chłodzeniem z obu stron. Mimo wszystko jestem z zestawu zadowolony. Mam jeszcze parę dni wolnego, może udami się skończyć model i podstawkę.

 

@Jdrrass1

Wielkie podziękowania należą się Tobie, bo na Twojej C2P podpatrzyłem sporo detali, tamten wątek to dla mnie skarbnica wiedzy podobnie jak o 7tp, którego także buduję:) Robię dwuwieżowca i niestety nie udało mi się znaleźć żadnych inf na temat wyglądu wnętrza wież, więc improwizowałem...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę zdjęcia, jaki polecacie hosting zdjęć?

Darmowy lub nie, byle pewny i jeśli płatny to w miarę tani bo dużo zdjęć nie potrzebuję.

 

@Michał

Prawdę mówiąc otworów nie nawiwercałem i żałuję bo to nic wielkiego a nie spodziewałem się, że tak się ten projekt rozwinie a boforsa zrobiłem na początku, potem nie chciałem już ryć zrobionego modelu.:(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.