Skocz do zawartości

Tiger I Sd.Kfz.181 AFV Club 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Witam,

Mała aktualizacja stan na dziś.

DSC_0951.JPG

 

DSC_0952.JPG

 

DSC_0953.JPG

 

DSC_0954.JPG

 

Obecnie toczę nierówną walkę z kalkami. Komplet zestawowy rozpadł się przy wyjmowaniu z wody. Z dokupionego na szybko zestawu Peddinghaus nr 1023 również nie udało się ułożyć wszystkich kalek. Jedna szt. rozleciała mi się na drobne podczas manewrowania na wieży.

Malarsko model już prawie na ukończeniu. Pozostało założyć zewnętrzny rząd kół i zaczynam lekkie obijanie i zabawy olejami.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice najpierw przeszły kąpiel w miksturze domestos+ocet. Straciły połysk ale nic poza tym więc chyba zrezygnuję na przyszłość z tej techniki. Następnie w ruch poszły pigmenty poprzedzone Track Wash z AK Interactive, na koniec paluchem roztarłem AK-086 Dark Steel a wszystko zabezpieczyłem Pigment Binder Vallejo.

 

Mazianie washem...

DSC_0024.JPG

 

... pigmentowanie, pierwsza sztuka już po zabiegu...

DSC_0025.JPG

 

...a tu mamy komplet oraz specyfiki których użyłem.

DSC_0026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z tej mikstury dawno zrezygnowałem, bo mi właśnie nic ciekawego nie wychodziło. Kotś mi kiedyś pordził żeby je najpierw w samym occie wygotować, ale w domu to nie przeszło. Teraz maluję Tamiya XF-84 Dark Iron i potem daję pigmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe postępy i w tym warsztacie.

Krystalizuje się koncept podstawki, na którą poczyniłem kilka zakupów. Za wieżę od shermana dziękuję po raz kolejny gajowemu z wąsami.

DSC_0128.JPG

 

Niestety nie obyło się bez kłopotów.

Jak pisałem zestawowe kalki rozpadły się przy wyjmowaniu z wody, więc zakupiłem kolejny zestaw firmy Peddinghaus. Z tych kalek niestety numery na prawą stronę wieży również się rozpadły podczas manewrowania na modelu. Zamówiłem kolejny taki sam zestaw od peddinghaus'a, przesyłka z Niemiec szła długo i kiedy dotarła okazało się ze krój cyfr jest trochę inny niż w poprzednim zestawie (cyfry są niższe i jakby pisane grubsza czcionką). Kalkę niestety przykleiłem i teraz zastanawiam się jak tę różnice zamaskować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mała aktualizacja.

Przymiarka do podstawki. Kukiełki malują się z dala od widowni.

DSC_0692.JPG

 

DSC_0694.JPG

 

Oczywiście wieża shermana zostanie porządnie zagłębiona w gruncie. Na razie kontrolnie pozuje do zdjęcia.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Krzysiek za podpowiedź.

Mała aktualizacja już chyba ostatnia przed galerią.

Ustawienie figurantów na razie ba blue tack więc jeszcze można co nieco zmienić.

 

DSC_0697.JPG

 

DSC_0698.JPG

 

DSC_0699.JPG

 

DSC_0700.JPG

 

DSC_0701.JPG

 

Ten pozorant dostanie jeszcze Mausera w garść.

DSC_0702.JPG

 

Jak coś nie teges to proszę pisać to się poprawi.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Marcin,

Patrzac na gasiennice z przodu mysle ze mozesz je troche zmetalizowac. Na zdjeciu ktore wstawilem widac ze gasiennice sa zapakowane blotem ale wierzchy ogniw swieca sie od wytarcia.

dPpgKek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.