Skocz do zawartości

BM-21 GRAD w malowaniu WP - Trumpeter - skala 1:35


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

Przywiozłem ramę z pracy z malowania żeby parę fotek zrobić.

 

Nie ukrywam że korciło mnie żeby założyć chociaż na sucho wyrzutnię na ramę.

 

Koła, tak jak już wspominałem, to odlewy żywiczne wykonane przez członka tego forum Marcina M. Wielkie dzięki:D

 

Wygląda to obecnie tak:

 

DSC_1373.JPG

DSC_1375.JPG

DSC_1376.JPG

DSC_1378.JPG

DSC_1379.JPG

 

Rama tak jak pisałem wcześniej wymaga poprawek. Białe kropeczki to pyłek z kartonu w którym był transportowany model. nie przykleił się do farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Z boku są wzdłuż luf takie wygięte bodajże wzmocnienia, trumpek tego nie dodaje?

 

https://lh3.googleusercontent.com/cqWMLViIltzu04Kzz4o44DwL-qZ90tW94ttj7u1n776RculVy74LaWpEMXkPGmZ2ushPJcu_zAuifg=w1366-h768-rw-no

 

Tylko w celu ''naukowym'' sprostuję że nie są to żadne wzmocnienia luf,to wytłoczona na zewnątrz prowadnica która wprowadza rakietę w ruch obrotowy tak jak gwint w lufach karabinów.Od wewnątrz w tym miejscu biegnie kanalik prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku są wzdłuż luf takie wygięte bodajże wzmocnienia, trumpek tego nie dodaje?

 

https://lh3.googleusercontent.com/cqWMLViIltzu04Kzz4o44DwL-qZ90tW94ttj7u1n776RculVy74LaWpEMXkPGmZ2ushPJcu_zAuifg=w1366-h768-rw-no

 

Tylko w celu ''naukowym'' sprostuję że nie są to żadne wzmocnienia luf,to wytłoczona na zewnątrz prowadnica która wprowadza rakietę w ruch obrotowy tak jak gwint w lufach karabinów.Od wewnątrz w tym miejscu biegnie kanalik prowadnicy.

człowiek się wielu rzeczy uczy aczkolwiek, takie wytłoczenia możliwe, że wpływają na sztywność lufy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
W dniu 26.09.2016 o 13:56, TomB(raider) napisał:

No nie... Chciałem zrobić BM-21 w polskim malowaniu i kupiłem pierwszy z zestawów, który się pokazał. Jak później przeglądałem zdjęcia, to zauważyłem, że tłumik (?) jest w polskich BM-21 z przodu... Zastanawiałem się jak to przerobić, a tu widzę Trumpek nie dość, że dobrą wersję wydał, to jeszcze z polskimi oznaczeniami. Jak żyć? 😞

Dokup kubraczek 

https://www.mojehobby.pl/products/URAL-4320-engine-deck-with-canvas-cover.html

Tłumik da się spokojnie dorobić.

57d466df6a037787d9f67c4723514af2.jpg

20211201_122413.thumb.jpg.dc281cf7a0432b542c163250f534932c.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2016 o 13:56, TomB(raider) napisał:

No nie... Chciałem zrobić BM-21 w polskim malowaniu i kupiłem pierwszy z zestawów, który się pokazał. Jak później przeglądałem zdjęcia, to zauważyłem, że tłumik (?) jest w polskich BM-21 z przodu... Zastanawiałem się jak to przerobić, a tu widzę Trumpek nie dość, że dobrą wersję wydał, to jeszcze z polskimi oznaczeniami. Jak żyć? 😞

Dokup kubraczek 

https://www.mojehobby.pl/products/URAL-4320-engine-deck-with-canvas-cover.html

Tłumik da się spokojnie dorobićć.

22 minuty temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Cóż to za wykopaliska? 😁

Może autor dokończy rozgrzebany model, odrobina weny i inspiracji............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robertmodelarz napisał:

Może autor dokończy rozgrzebany model, odrobina weny i inspiracji............

Autor od trzech lat nie logował się na forum... Możliwe, że model już dawno zrobiony w domowym zaciszu albo zarzucił hobby 😞 A już sie ucieszyłem, że ktoś robi gada i będzie można coś podpatrzeć.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 23:00, Bzdura napisał:

Dla liczniczka post jest post :szczerbol:

Może i to post licznika, ale sam dostałem taki model:

 

Szukałem wątku na forum z budowy BM-21😀

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.