Skocz do zawartości

Biały Kruk - czyli Mercedes 320 - SMA 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako, że Panter i Tygrysów na forach od groma to postanowiłem w przypływie szaleństwa kupić jakiś czas temu coś na co miałem pomysł z wykorzystaniem figurek oficerów.

 

Chodzi o totalnie unikatowy rarytasik jakim jest żywiczno-metalowy model MSA z 1992 roku. Model detalem nie powala, a koła są wręcz... no słabe jednym słowem, to myślę, że przy wsparciu i samozaparciu coś z tego wyciągnę.

 

DSC_0138_zpsohdy0nm4.jpg

 

Mały in-box

W pudełku dostajemy dwie małe blaszki fototrawione, kilka sporych części żywicznych oraz z białego metalu. Całość uzupełniają dwa kawałki przeźroczystego tworzywa na szyby.

DSC_0140_zpst7rvlupw.jpg

Sam odlew bazy wymaga lekkiego prostowania w wodzie

DSC_0142_zpsmqv8znrv.jpg

DSC_0148_zps8ly5t7uf.jpg

DSC_0146_zpsj64lbwls.jpg

Detale w metalu oceńcie sami...

DSC_0143_zpsjlhwcxcx.jpg

 

Ponoć ma przedstawiać podobny pojazd:

mercedes-320-cabrio-b-01_zpscjvt9qcx.jpg

 

Generalnie schody zaczynają się już na poziomie instrukcji. Nie jest ona skażona żadną edycją komputerową, a jedynie kserem ułożonych odręcznie sporządzonych rycin.

IMG-20160108-WA0005_zpsynctvykk.jpg

 

Jednym słowem, jak to mawiają - Czelendż akceptet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ile takie badziewne cudo kosztuje...?
Pewno w ch......j, jak to żywica, a jeszcze z białym metalem...

I do tego pogięta...

 

Temacik zacny, bardzo pożądany przy tych wszystkich hitlerowskich sierściuchach - wreszcie coś naprawdę ładnego . Nie lepiej płytę podłogową, maskę i podwozie zrobić z polistyrenu, robiąc tylko "przeszczepy" najtrudniejszych miejsc (błotniki, bagażnik)?

 

Będę kibicował, bo to rzadkość. Zrób go w malowaniu na czarny glanc, z proporczykami Himmlera lub jakiegoś innego SS-mana. I koniecznie ekipę w galówkach na czarno-biało! Jakby jakieś szychy przyjechały z wizytacją do Bad Toelz!

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

buhahhahha witaj w klubie ja wyhaczyłem jakiś czas temu z tej już nie istniejącej firmy Fauna RZ w wersji do jazdy po szynach no ja dałem jakieś 30 funiaków także nie tak źle.

Ale fakt niektóre elementy słabe - blaszka się projektuje już- niemniej można ulepić coś całkiem fajnego... mój jest nie co lepszy pewnie 3 lata później robiony to się ktoś tam wyrobił ;)

Pozdro będę zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie modele jak te nie mają nic wspólnego z racjonalnym liczeniem jakość do ceny.

Co do ceny, szczerze to nie pamiętam, ale buło dość grubo. Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają

 

Plan jest taki, że albo będzie właśnie czarny albo kamuflaż lekki - coś na styl polowego wozu dowodzenia.

Nie posiadam żadnej farby typu gloss, więc jeśli ktoś ma coś co pomoże pomalować go żeby wyglądał jak lakier samochodowy to proszę o kontakt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia jeszcze Tygrysa Królewskiego, M113, Flammpanzerwagena i Big Foota (czekam na drobiazgi).

 

Zakładam ątek z Mercedesem, bo pozyskanie farb i ew. przeróbki zajmą sporo casu i zdąże pokończyć pozostałe warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czeski błąd w opisie...

Dzięki za poprawienie. Może admin zmieni w wolnej chwili błąd na poprawną wersję...

 

Będę robił w wersji cabrio (jest osobno tez dach zakryty w zestawie) bo będzie można coś wrzucić do środka.

Szczerze mówiąc model ICM pewnie jest o niebo lepiej zdetalowany... no ale jeśli wszyscy wezmą się za te nowoczesne wersje, to takie modele jak ten zgniją w szafach.

 

Nie wiem, czy jest kategoria Vintage w Bytomiu na festiwalu, ale może ten model by się tu klasyfikował.

 

Wie ktoś jak wykonać lakier na tym Merolu żeby nie spaprać? Robiłem tylko pancerkę do tej pory, a tam tylko satyna lub mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru, żeby nie bawić się w farby samochodowe, najprościej jest położyć kolor Gunze C i na to lakier bezbarwny Gunze GX100. Lakier tworzy na tyle lustrzaną powierzchnię, że potem wystarczy delikatna polerka pastami Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Kapitanie, jeszcze jakies info który rodzaj jest do czego lub ew. w jakiej kolejności tego cudu używać.

 

Na samym dole domyślam się wosk i szmaticzka do polerki po wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie past Tamiyi już zostało wszystko powiedziane. Warto też się zaopatrzyć w papiery ścierne. Ja używam produktów Tamiyi o gradacji 1000 , 1500, 2000 (mogą też być normalne papiery ścierne) oraz płótna ściernego od Gunze, w gradacji 6000 i 8000:

 

http://mrhobby.pl/mr-laplos-polishing-cloth-6000-8000.html

 

Jeśli nie chcesz przepłacać, to zawsze tego typu papiery i płótna ścierne oraz odpowiedni materiał, do nakładania na niego pasty polerskiej (bo trzeba czymś tą pastę nałożyć i potem wypolerować), znajdziesz również w mieszalniach farb samochodowych.

 

Kiedyś widziałem fotkę z autem Himmlera miało nr rejestracyjny ss-1 ale nie jestem pewny co do modelu auta na jakim były zamontowane te tablice

Mówiłeś o tym zdjęciu?

 

http://4.bp.blogspot.com/-fmkA_cdnuRs/VEHh_IqOs1I/AAAAAAABF9Y/ugqyJe6OHxM/s1600/Heinrich%2BHimmler%2BLodz%2BGhetto%2B1940-1944.jpg

 

To BMW 328, ale należy pamiętać, że Himmler woził się wieloma samochodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekay artykulik na temat środków transportu Fuhrera w tym i Himmlera (Mercedes-Benz 540K)

 

https://www.linkedin.com/pulse/reliance-launches-4g-jio-rival-stocks-dive-economy-gloomy-venugopal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.