Skocz do zawartości

KV -85 Trumpeter 1:35


Radziecki102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako prawie nałogowy gracz WoT-a wybieram takie modele czołgów ktorymi lubię grać .

No to jadymy:

 

DSC00240_zpsbv2obr0u.jpg

 

z in-boxem pójdę na łatwizne:

http://www.mojehobby.pl/products/Soviet-KV-85-Heavy-Tank.html

 

Z dodatków dojdzie to:

 

DSC00241_zpsg2oboacd.jpg

 

Lufa metalowa z pudełka, są też dwie małe blaszki widoczne u góry ,zastanawiam się jeszcze nad metalowymi gęsiami .Co do malowania to bedzię albo standardowo zielony albo w zimowym wydaniu ale ostateczną decyzje zostawiam se na później.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoity zestawik, będziesz go stawiał na podstawkę, czy może tylko czołg zbudujesz?

 

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.Moje ukończone modele póki co lądują bezpośrednio na półce i pewnie jak to było z kartonami ich kariera eksponatu długo nie potrwa ( bo wujek daj zobaczyć , pobawić itp )Może tym razem modelik stanie na ''czymś'' na stałe , może to go troszkę uchroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza mała aktualizacja . Na razie tylko wanna i kilka blaszek

 

DSC00244_zpssejpp8nn.jpg

 

DSC00245_zpslxewfy3c.jpg

 

Przy składaniu siatki po lewej przekląłem gientarkę do blaszek i kwotę jaką kosztowała natomiast przy tej z prawej strony po chlastałem se palce wyginając blaszki przy pomocy 2 kling nożyka segmentowego , ale było warto bo efekt o niebo lepszy

 

DSC00247_zpsnwa4s9nv.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu siatki po lewej przekląłem gientarkę do blaszek i kwotę jaką kosztowała natomiast przy tej z prawej strony po chlastałem se palce wyginając blaszki przy pomocy 2 kling nożyka segmentowego , ale było warto bo efekt o niebo lepszy

 

Coś musiałeś źle robić.

Z tym że do zaokrągleń to się wałki, wiertła o różnej średnicy (oczywiście część bez ostrzy) lub takie wynalazki wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górę masz już przyklejoną? Bo jak tak to coś słabo ci się ten tył zszedł.

 

Tzn tam na tych łukach było coś co miało robić za spaw i przykrywało ta szczelinę , usunąłem bo powstało coś takiego :

 

DSC00248_zpsxottl3ti.jpg

 

DSC00251_zps9wl9gxyd.jpg

 

DSC00253_zpsibcfynfd.jpg

 

Uchwyty przednich haków dostały romboidalne podstawy , zestawowe nie pasowały do orginału ,belka z otworami widoczna na ostatniej fotce nie wiem czy powinna wylądować na modelu i raczej nie wyląduje bo nigdzie jej nie widziałem .Szkoda tylko że bieda z fotkami 85-ki w necie , podpieram się tylko tym :

 

http://www.net-maquettes.com/pl/pictures/kv-85-obekt-239/

 

Coś musiałeś źle robić.

Z tym że do zaokrągleń to się wałki, wiertła o różnej średnicy (oczywiście część bez ostrzy) lub takie wynalazki wykorzystuje.

 

robienie krągłości przy pomocy , wierteł, śrubokrętów itp dobrze znam z kartonów i zwijania luf .Tutaj nie dałem se rady przy składaniu podstawy tego grila ,tak wąskie paseczki że maszynka nie bardzo chciała to złapać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakończyłem składanie kadłuba ,na fotkach wyszło że poprawki wymagają okolice haków.Następny w kolejce układ jezdny a później wieża ale zanim się za nią wezmę muszę znaleźć jakiś fajny i w miare prosty sposób na fakturę odlewu bo niby jest tam to odwzorowane ale troszkę zostanie zmasakrowane przy szlifowaniu szpachli na łączeniach.

 

DSC00254_zps4xtz3gll.jpg

 

DSC00257_zps9euakrvo.jpg

 

DSC00255_zpsglrfcoju.jpg

 

Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka metod. Można użyć Surfacer 500-1000 firmy Mr. Hobby albo rozpuszczalnika nitro. W obu przypadkach nakładamy trochę a niewielką powierzchnię i dziabamy krótko przystrzyżonym pędzlem z twardym włosiem pionowo w stosunku do obrabianej powierzchni. Można też użyć szpachli, ale tutaj nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Witam po długiej przerwie, ale ostatnio brak czasu i miejsca sprawił że kleiłem ''na kolanie''

Poniżej rezultaty:

 

DSC00247_zps3asl6tpk.jpg

 

DSC00245_zps1uommb3t.jpg

 

DSC00244_zpswy379hiq.jpg

 

DSC00246_zpsypulgt6b.jpg

 

DSC00243_zpsmawekkxs.jpg

 

Mam nadzieję że teraz już będę mógł częściej aktualizować postępy .

Zdjęcia jakieś ciemne ale nie wiem dlaczego ( na photobucet są jasne tutaj ciemne)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie takie sobie Ani ładu ani składu. Przecież w cieniowaniu chodzi o to aby podświetlić te elementy, na które padało światło. Więcej rozjaśnień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie trochę Ci nie pykło.Wygląda jakbyś przeskoczył kilka etapów. Masz pierwszy-ciemną bazę i ostatni- mega jasne detale, zabraklo ze 3ch odcieni pośrodku. Jak zostawisz tak jak jest to będzie średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wpisać w YT hasło: color modulation i obejrzeć kilka filmików.

Pierwszy lepszy:

Warto również zainwestować w literaturę. Swego czasu Ammo Mig wydał książkę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty potrzebujesz książek o malowaniu nie budowaniu, kupiłem i polecam Color modulation, Track &wheel oraz black & white, nie cierpię patrzeć w komputer, a książkę otwieram i mam jak na dłoni wszystko,

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie rzeczywiście kosmiczne. Ni to CM ni klasyczne rozjaśnianie punktowe paneli.

 

Na naukę CM trzeba poświęcić nieco czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.