Skocz do zawartości

T-62 1962 Iraq 1:35 Trumpeter


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Wartswa olejnej - szpej - warstwa akrylu - woda - wykałaczka.... Szpej to jakiś szajs kupiony w sklepie dla plastyków, do puchnięcia farb akrylowych... Chyba włoski... Jutro Ci podam co to za specyfik, bo zwyczajnie nie pamiętam. Ale to i lakier do włosów i te insze preparaty od MIG-a, czy AK się nadadzą...

 

Dobra, już wiem że przy Iraqu tego nie zrobię

ale bardzo dziękuje, w przyszłości mam nadzieję, że się przyda.

Wracam do brudzenia

tu kropelka, tam kropelka i tak do rana

 

Myślę, że Dorotka robił obicia tym sposobem.

Polecam Ci przejrzeć filmiki na tym kanale, znajdziesz tam dużo odpowiedzi na swoje pytania.

 

 

już zaczynam oglądać, serial poczeka

yt > brudzenie > serial

 

dobrej nocy, dziękuje za pomoc.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołg wygląda fajnie. Co do obić to ja nigdy nie stosowałem chipping fluid tylko pędzelkiem lub kawałkiem gąbki farba panzer grey. Radze Bengal przetestuj specyfik na pomalowanym kawałku plasticu. Poza tym pod metodę chipping'u trzeba mieć odpowiedni podkład, brunatno rdzawy kolor fabryczny czy jak to tam po polsku.

http://www.migjimenez.com/en/smart-sets-colors/444-german-factory-colors.html

 

Mimo że ja tyle lat kleje modele to każdą nowa metodę testuje. Szkoda potem modelu. Wrzuć jakieś fotki z tego brudzenia, bardzom ciekaw jak to waszmości idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.

Odpuszczę te metodę brudzenia tzn chipping'u (nie wszystko naraz).

Plan na teraz jest taki :

- na załamaniach krawędzi zrobić obicia (czarna olejną, niestety nie mam innego koloru, chociaż pewnie efekt byłby lepszy z dwoma kolorami)

- na płaskich powierzchnia zróżnicować powierzchnie (wash, pigmenty)

- nie przesadzić

- polakierować trały i zacząć je brudzić

- składać gąsienice (w sumie na to mam dużo czasu), ale nie chce ich zbyt szybko złożyć bo będzie mnie Merkava kusiła i tak już patrzy na mnie z nad półki.

nQE4v2S.jpg

 

B

 

*

mały update

 

Dwa szybkie zdjęcia jak wygląda Iraq z dalszej perspektywy

WkoGgWg.jpg

Y94iO2X.jpg

 

a teraz to co lubicie najbardziej czyli szczegóły.

Jako, że mam dystans do siebie, krytykę zawsze staram się brać na klatę dlatego nie boję się i je wrzucam.

Może nie z chęci dowartościowania się, ponieważ uważam że waszego poziomu raczej nigdy nie osiągnę (no może za 200lat) ale z chęci dowiedzenia się co sądzicie i co mogę w przyszłości zmienić/poprawić by było troszkę lepiej w moim ciężkim przypadku.

Nie przedłużając, proszę :

Lufa nie dostała pigmentów/washu tylko starałem się zrobić jakieś obicia suchym pędzlem

oDTxF04.jpg

wieża :

93TPzoA.jpg

strasznie mi nie wyszła ta blaszka, będę musiał nauczyć się lutować bo klejenie ich CA mi nie idzie

TGFS6Rh.jpg

IDm8XsE.jpg

moje dwie piękne dziury, "chyba" je tak zostawię, zrobiłbym tylko jakiś zaciek - rdza albo już

sam nie wiem co z tym fantem zrobić :(

WkVMSqm.jpg

uIYRMAD.jpg

dYIYx3i.jpg

 

wanna

tu niestety kolejny mój babol, prawa strona błotnika idzie lekko w dół :(

6nflFd1.jpg

eJGgJaJ.jpg

mkoxkqL.jpg

beczki są krzywo :(

LNtSN45.jpg

qjBDRzZ.jpg

UN5nytC.jpg

YS98d1t.jpg

hiVusdW.jpg

0QuOzK2.jpg

 

Cóż mogę powiedzieć, nie dotykam go już bo zaraz będzie cały czarny(nie wiem czy nie wyglądałby wtedy ładniej niż po moich "próbach" brudzenia"). Muszę chwilkę odpocząć od niego i tu jest najgorsza opcja dla mnie... Merkava mnie kusi... bardzo kusi.

Ogólnie uważam, że nie które miejsca mi się udały (to chyba za dużo powiedziane) ale nie które spi******.

Tak czy tak, jestem bliżej do końca co uważam już za sukces np porównując do mojego bizona.

 

Teraz czekają mnie gąski i od razu mam pytanie, co to znaczy patynowanie ich ?

 

ah, ps. żadna bateria nie ucierpiała przy sesji, żeby nie było.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozcieńczam pigment bardzo mocno z thinner'em jakieś 90% thinner 10% pigment lub rzadziej. I zalewam miejsca które chce pobrudzić. Jak jest za mocno to thinne'rem myje powierzchnie jeszcze raz. po prostu usuwam nadmiar. Pamiętać należy aby thinner nie był akrylowy jezeli mamy model pomalowany tym rodzajem farby. Zakurzyłem/pobrudziłem koła i błotniki

Panzer II wyszedł mi tak;

2015-08-23%2019.03.47_zps7wo9dqsg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może potem okurz go troche.

 

Jak się to robi ?

Oprócz tego co jest napisane post wyżej znam jeszcze dwa proste sposoby.

1. Marker Tamiya light earth, maczasz pędzelek w wodzie potem w sztyfcie markera i malujesz po modelu. Potem mokrym pędzlem możesz poprawiać, rozmywać, zmazywać itp.

2. Robisz mieszankę pigmentów w odpowiadającym Ci kolorze, nakładasz na sucho na model. Zalewasz white spiritem, suszysz, i suchym pędzlem o sztywnym włosiu ścierasz nadmiar.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok, trochę otarć i będzie gotowy. Ja pobrudzisz gąski to w sumie wyjdzie Ci fajny model. Może potem okurz go troche.

Ta bateria w czołgu to po co?

 

Jeszcze parę otarć ? Już nie chcę go dotykać bo mnie poniesie za bardzo.

Gąski hmmm powiem tak, składam je ale dzięki Franz

Bateria jako gość wystąpiła w sesji.

 

Kończ ;)

Proszę bez presji Dorotka bo zacznę się stresować.

 

 

Czy istnieje możliwość kupienia samych pinów do tych gąsienic ?

Jakoś mi za bardzo latają po biurku... nie wiem czemu tak ode mnie uciekają :(

 

Zrobiłem karabin (nie wiem czy go zamontuje bo marnie mi wyszedł ale zobaczymy) oraz w między czasie położyłem podkład na liny, jutro pomaluję a takto składam gąski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy istnieje możliwość kupienia samych pinów do tych gąsienic ?

Jakoś mi za bardzo latają po biurku... nie wiem czemu tak ode mnie uciekają :(....

 

Nie martw się! Z reguły dają więcej niż potrzeba... Ponadto drutu 0,8 mm raczej nie brakuje, a i z ramek możesz "powyciągać" w miarę wyższej konieczności. Ja moje do T-90 składalem 1,5 h. Rekord to ponoć 40 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord to ponoć 40 min.

 

Chciałbym to zobaczyć na yt ...

 

ja składam prawie 3 dzień, fakt, że w między czasie robię mnóstwo innych rzeczy oraz piwo opóźnia składanie, ale 40 minut ....

no dobra ja się nie spieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord to ponoć 40 min.

 

Chciałbym to zobaczyć na yt ...

 

ja składam prawie 3 dzień, fakt, że w między czasie robię mnóstwo innych rzeczy oraz piwo opóźnia składanie, ale 40 minut ....

no dobra ja się nie spieszę

 

Ja składałem 10-tkami. Najpierw 10 ogniw i 10 pinów z prawej/lub lewej. Później druga strona. Poszło dość szybko jak dla mnie. Pamiętaj tylko, że te piny są z jednej strony węższe niż z drugiej, także wpychanie ich na siłę nie ma sensu i jak nie wchodzą warto sobie taki pin obrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że te piny są z jednej strony węższe niż z drugiej, także wpychanie ich na siłę nie ma sensu i jak nie wchodzą warto sobie taki pin obrócić.

 

Moje piny mają główkę z jednej strony, więc mogę tylko w jedną wsadzać

ale już mam malutki patent, idzie w miarę szybciej, tylko czasem z pęsety wyskakują niedobre piny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.