Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 FtF trochę inaczej 1:72


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie że z kartką, ale trzeba ostrożnie to robić, ja w moim pz III cieniowałem bardziej po włazach a na wieży to chyba przesadziłem z rozjaśnieniami, jak chcesz wrzucę tu fotkę, bardzo wdzięczny model poza kołami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że z kartką, ale trzeba ostrożnie to robić, ja w moim pz III cieniowałem bardziej po włazach a na wieży to chyba przesadziłem z rozjaśnieniami, jak chcesz wrzucę tu fotkę, bardzo wdzięczny model poza kołami:)

 

Podrzuć fotkę, chętnie zobaczę. Ja się bezstresowo chcę pobawić w malowanie. Model bardzo wdzięczny choć miałem niemiłą przygodę bo trafił mi się model źle odlany. Całe szczęście FtF stanęło na wysokości zadania i dostałem poprawne części. Jest już troszeczkę podrasowany. Muszę jeszcze wahacze zrobić i bieżnik w gąskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43286848121_627371f9b5_c.jpg

 

43286842091_3af90b6b6e_c.jpg

 

B.mocny kontrast dałem żeby było dobrze widać gdzie rozjaśniałem!

..uczyłem się na nim, pierwotnie miał być E w wersji dowódczej, przerobiłem wieżę, dodałem stoliczek na mapy i antenę ramową, lufę skróciłem, dodałem drugą antenę i już był gotowy, ale ręczne malowanie oznaczeń zepsułem i wieżę zmyłem na szybko acetonem, pomarszczyła się a z jamy skurczowej na osłonie armaty wyleciała szpachla ...no i wtedy stwierdziłem, że to będzie egzemplarz testowy i wywaliłem przeróbki by łatwiej się malowało itd., testowałem na nim także "zabłocone" krzyże, co jednak wyglądało słabo...

 

Wrzucam żeby pokazać, jak go cieniowałem bo galerii nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43286848121_627371f9b5_c.jpg

 

43286842091_3af90b6b6e_c.jpg

 

B.mocny kontrast dałem żeby było dobrze widać gdzie rozjaśniałem!

..uczyłem się na nim, pierwotnie miał być E w wersji dowódczej, przerobiłem wieżę, dodałem stoliczek na mapy i antenę ramową, lufę skróciłem, dodałem drugą antenę i już był gotowy, ale ręczne malowanie oznaczeń zepsułem i wieżę zmyłem na szybko acetonem, pomarszczyła się a z jamy skurczowej na osłonie armaty wyleciała szpachla ...no i wtedy stwierdziłem, że to będzie egzemplarz testowy i wywaliłem przeróbki by łatwiej się malowało itd., testowałem na nim także "zabłocone" krzyże, co jednak wyglądało słabo...

 

Wrzucam żeby pokazać, jak go cieniowałem bo galerii nie będzie

 

Rewelacja!!! Świetnie pomalowany. Wersję dowódczą też mam w dalekich planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale tylko malowanie bo niestety ma uszczerbki i braki...

 

Jak chcesz robić dowódczą IIIE to jest bardzo fajne wrześniowe zdjęcie takiego, II2 namalowane i właśnie to chciałem namalować i popsułem....teraz bym to namalował olejami (i polecam Ci malowanie białych oznaczeń olejami, nie akrylami!). Ten wrześniowy wóz jest o tyle fajny, że spadł ze skarpy i trzeba tylko jedną stronę gąsienic tuningować bo leży na boku, bardzo inspirująca fotka ogólnie.

 

Znasz to zdjęcie o którym mówię? Bo może jako spec od wrześniowych wozów Ty się weźmiesz za niego...bo ja odpuściłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale tylko malowanie bo niestety ma uszczerbki i braki...

 

Jak chcesz robić dowódczą IIIE to jest bardzo fajne wrześniowe zdjęcie takiego, II2 namalowane i właśnie to chciałem namalować i popsułem....teraz bym to namalował olejami (i polecam Ci malowanie białych oznaczeń olejami, nie akrylami!). Ten wrześniowy wóz jest o tyle fajny, że spadł ze skarpy i trzeba tylko jedną stronę gąsienic tuningować bo leży na boku, bardzo inspirująca fotka ogólnie.

 

Znasz to zdjęcie o którym mówię? Bo może jako spec od wrześniowych wozów Ty się weźmiesz za niego...bo ja odpuściłem...

 

Ja w zasadzie wcale nie używam akryli. Oznaczenia robię zwykle olejną tamyą Zdjęcia niestety nie kojarzę, nie jestem aż takim specem od września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz robić dowódczą IIIE to jest bardzo fajne wrześniowe zdjęcie takiego, II2 namalowane i właśnie to chciałem namalować i popsułem....teraz bym to namalował olejami (i polecam Ci malowanie białych oznaczeń olejami, nie akrylami!). Ten wrześniowy wóz jest o tyle fajny, że spadł ze skarpy i trzeba tylko jedną stronę gąsienic tuningować bo leży na boku, bardzo inspirująca fotka ogólnie.

 

Znasz to zdjęcie o którym mówię? Bo może jako spec od wrześniowych wozów Ty się weźmiesz za niego...bo ja odpuściłem...

 

Zdjęcie już odnalezione i faktycznie fajna scenka, ale mam je podpisane jako Francja 1940. Chodzi o to? https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/panzerbefehlswagen3/panzerbefehlswagen-iii-ausf-e-ii01-france-1940-5-panzer-div/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie nie ma czegoś takiego jak złom modelarski Czasem jak zmęczony wracam z roboty i nie chce mi się sięgać po coś co wymaga precyzji lubię pogrzebać w resztkach i poskładać coś z niczego... Tu na razie na sucho poskładany sd.kfz.11 FtF i matchbox i moje żywiczne próby odlewania. W zasadzie musze dorobić grill bo pozostałą drobnicę mam. Ubytki żywicy uzupełnię green stuffem.

TElIaaxc9jDPDcNRVNtuC3Kyu4VO3_MOf6E9LkAxELTrLy3i_ggCPSL6nEqrsBSEcJBsz6tTz7bZHKyDsSGF1X7zjogwtaQ5pLF9dA=w1093-h1020YjaLVAxcQwqVgyDs1t96VED5xIvMu-SSrD8p_6cikSP9hWoHeLWguX9x9F8l--1ARGwjgCScSkJyJT--0zHz7LSoZQ1uB_M_FWBn6Q=w1093-h1020tNWLMca29oPojx9zWOw9BrXMgvA3noC47pZ6fx5iSABjYdnMhXYSSTosvhaErROOj62rbstMwMy8r0AWS_QtVt7WZZwgGVNjo7GA_A=w1093-h1020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

@FLECZER jakich farb użyłeś do pomalowania japońskiego kamuflażu w vickersie ? Będę właśnie zaczynać TKS w 1/35 , a z racji , że kamuflaż japoński jest niszowy w modelarstwie to chcę go właśnie tak pomalować  . 

tks.jpg

tks_3s_japoczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

@FLECZER jakich farb użyłeś do pomalowania japońskiego kamuflażu w vickersie ? Będę właśnie zaczynać TKS w 1/35 , a z racji , że kamuflaż japoński jest niszowy w modelarstwie to chcę go właśnie tak pomalować  . 

 

Vickers malowany był humbrolami kupionymi jeszcze w poprzednim millenium a dzisiejszych farb tej marki nie mogę z czystym sumieniem polecić. Niestety nie pamiętam już nr farb. Prawdopodobnie 93 lub 94 jako baza a plamy niebieskawe 87 i chyba zieleń 150 brąz 186 o i linie 33. Na pewno będę Tobie kibicował i sam może jeszcze coś w tym schemacie pomaluję ale z pewnością nie będą użyte humbrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 22:37, FLECZER napisał:

 

Vickers malowany był humbrolami kupionymi jeszcze w poprzednim millenium a dzisiejszych farb tej marki nie mogę z czystym sumieniem polecić. Niestety nie pamiętam już nr farb. Prawdopodobnie 93 lub 94 jako baza a plamy niebieskawe 87 i chyba zieleń 150 brąz 186 o i linie 33. Na pewno będę Tobie kibicował i sam może jeszcze coś w tym schemacie pomaluję ale z pewnością nie będą użyte humbrole.

Dzięki ! Ja też nie za bardzo przepadam za emaliami , więc na podstawie przelicznika jakoś dobiorę farby . Może z palety Vallejo , albo hataki . Ewentualnie Pactra . 

A TKSa zacznę może w przyszłym tygodniu . Zastanawiam się nad użyciem do pomalowania linii zwykłego czarnego flamastra 0,4 mm . Ale nie wiem jeszcze jak zareaguje na farby i lakier bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Coś się w temacie dzieje. Pomalowane 3 modele ze zdjęcia możliwe że zadebiutują w Olsztynie. Sześciokołowiec po poprawkach jest już gotowy do malowania. Dodałem lusterko i skrajniki. Poprawiłem kształt wizjerów na wieży, lampy tylne oraz piętę achillesową zestawu czyli koło zapasowe.  FtF za długo zwlekał z informacją odnośnie planów wydawniczych i niestety wszystkie ośmiokołowce w mojej kolekcji będą wypustami konkurencji i rękodziełem ;-)

IMG_20190305_105434_HDR.jpg

IMG_20190305_111751_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.