Skocz do zawartości

T-34-85 1/72 Revell 03302


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
W takim stanie to będzie ciężko ocenić Marcin. Wyjdzie dopiero po jakimś podkładzie.
Zgadza się, lecz do podkładu jeszcze chwilkę...

 

Bardzo precyzyjne podejście do tematu

Milo pooglądać ładną prace i sporo się nauczyć

Powodzenia w malowaniu

Dzięki za słowa uznania choć ja amator-chałupnik jestem a w pancerce to dopiero raczkuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Haki do podnoszenia wieży zdecydowanie za cienkie. Lepiej by tu wyglądał nieco odchudzony element z zestawu.

Jestem "za". Też rzuciło mnie się to w oczy.

Generalnie świetna robota, w 1:35 często brakuje takiej precyzji i detalu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Haki do podnoszenia wieży zdecydowanie za cienkie. Lepiej by tu wyglądał nieco odchudzony element z zestawu.

Jestem "za". Też rzuciło mnie się to w oczy.

Zobaczyłem to dzięki wam Pomysł mam taki, by przed ostatecznym malowaniem "pogrubić" je warstwą gęstej farby; myślę, że efekt powinien być lepszy

 

Generalnie świetna robota,

Szczerze dziękuję

 

Przydałoby się jeszcze coś zrobić z tymi kopułkami osłaniającymi wentylacje. W tym momencie głównie one zdradzają skale.
Hmmmm, długo nie dawały mi one spokoju... Nie znalazłem jednak sposobu na mało angażującą waloryzację i tak już są Przy jakimś następnym T-34 przysiądę przy tej kwestii zdecydowanie mocniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin takie propozycje ode mnie.

Te haki usuń i wytnij je z hipsu. Powinny lepiej wyglądać. Z farbą może nie wyjść.

Natomiast osłony wentylatorów można spróbować odciąć, wyciąć środek i przykleić z powrotem. Myślę że powinieneś dać sobie z tym radę. Chodzi o uzyskanie czegoś takiego:

 

z1XfxngqKHLoqx8RzghI-BlCU4TFYitOxIDpMtU-vYXUt_u5FpTplAB0eGcvaTJLfVfoekME4i_MH92xIKKC37_JjYBtolx-obYR0diBzkZMx2Jt5EJ_f8FSAIGe6ZMVyctxGAFlq7RlfNPvJDzyeEqSAv2Bd-b09U4-dNyZatPiA3Rw09qA6F5M-cOCvEf6T0Hq4X2l1aihW8Sh1J56BnB9mlsCldaZRHnDKHfsHskc2aWVeNs3nm4o-XahvGCjyI29aBV-CiTJ5EDqR0frsekt-xE0ML_CkbwkX3oLX5OcpOoK58-SlDRwBAyqX0dAvkvcXuIDzCD-gA7x6y3VGEydgw6cQimXRXsqmHhuk9GzCS5qMuxSVncmimOgqW1D265MvcXZC4PpMwizkoUarpKmCtNKYFc5mnStp3cQkLMrpIvMDuAhCwuifbIsFB6LySFH8kM_ms7WWqisQN-g6eNKb1k-zahFwrxKAfQkEPbm_cRp5zG7ZAGy74S7T_YvYIMr6dKXkujqozS_1Dy_V_1U6qJAdUr8H99jYWevpX_zYdIOlAO2DIzkZXqOqK1wES0CBsJdSyjoIqjJ36yJtIm1YqphUzkEPRl2IDNzj7E-ysvz=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin takie propozycje ode mnie.

Te haki usuń i wytnij je z hipsu. Powinny lepiej wyglądać. Z farbą może nie wyjść.

Natomiast osłony wentylatorów można spróbować odciąć, wyciąć środek i przykleić z powrotem. Myślę że powinieneś dać sobie z tym radę.

Jeśli chodzi o haki to z pewnością nie uda mi się wyciąć z hipsa czterech takich samych maleństw , więc spróbuję z farbą lub szpachlówką w płynie.

 

Natomiast osłony wentylacji... Robiłem do tego podejście jednak za dużo delikatnych rzeczy na wieży, by odcięcie odbyło się bezinwazyjnie Tu już tak zostawię, ale obiecuję, że przy następnej okazji nie zostawię tego w ten sposób

 

Pozostaje mieć nadzieję, że za powyższe decyzje mnie nie zlinczujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stanąć w obronie.....wykonanie jednakowych imitacji haków jest bardzo trudne w tej skali. Ten element ma może do 2mm długości i ok 1mm szerokości.

Kiedyś próbowałem w Su-152 samoróbie takich haków. Z pierwszego byłem zadowolony z kolejnym już nie dałem rady pomimo kilkudziesięciu prób.

Wiem,że kształt wydaje się banalny ,przynajmniej na powiększeniu ale rzeczywistości to koszmar.

Co do osłon wentylatorów.... Tu jednak UM jest lepszy bo daje je jako osobny element ,który spokojnie można nawet poprawić. Haki też daje w dobrej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator
Coś więcej o tych blaszkach??
A co dokładniej chciałbyś wiedzieć? Wykonane wg mojego projektu, trawione na zamówienie; gr. 0,1mm - na wcześniejszych stronach je pokazywałem. W modelu część oblaszkowania będzie z PART'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
No właśnie bardzo podobają mi się błotniki.

Dlatego mnie zaciekawiły.

No ale jak robione na zamówienie, to nie ma się czemu dziwić ;]

Błotniki z Parta są za krótkie o około 2mm - dlatego zdecydowałem się na własne (które od biedy też mogłyby być jeszcze nieco dłuższe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Panowie i Panie...

 

Stoję przed dylematem wyboru polskiego malowania - i jak zwykle zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc: czy wszystkie egzemplarze polskiego malowania poniżej nadają się do mojej konfiguracji czyli fabryka 183, kopułka dowódcy z pojedynczym włazem...?

 

ycZZbDL.jpg

 

MTUE1TQ.jpg

 

XboHp3V.jpg

 

Ny7rsPH.jpg

 

QQ9jec7.jpg

 

ohkuim9.jpg

 

kWklvrT.jpg

 

p663aJn.jpg

 

wsct2Yl.jpg

 

tDYv77f.jpg

 

VnjVgqe.jpg

 

EqmhBdT.jpg

 

XtlHSqc.jpg

 

n3iObCE.jpg

 

ytPpg8H.jpg

 

MyG5XQn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja widzę duży problem. Z tych na zdjęciach tylko „217” wchodzi w grę - reszta ma kopułki starego typu, dwuklapkowe. Zaś „1213” to był czołg z z. 112, z wieżą z bardzo odmiennej bajki.

To, co jest namalowane bez potwierdzenia zdjęciami (nry 1111, 1221, 2324, 1237, 247, 241, 3122, 3632), nie daje żadnej pewności co do wyglądu oryginałów. Nie udało mi się znaleźć zdjęć tych egzemplarzy, natomiast mam dwa z konfiguracjami numer/orzeł zbliżonymi do "3122" i "3632" - są to „3123” i „3631”. Oba faktycznie produkcji z. 183, ale też ze starymi kopułkami. Może ktoś ma fotografie mogące podeprzeć te malarskie wizje. Nie ma podstaw do zarzucania grubych błędów, ale zawsze zdjęcia dają większe szanse na odtworzenie np. subtelności oznakowań.

W ogóle wersja czołgu wg modelu to rzadkość na wojennych zdjęciach, co wynika pewnie w dużej mierze z jej późności (kopułkę zmodernizowano w z. 183 na przełomie 44/45.). Oprócz „217” ja znam bodaj tylko fotografie egzemplarzy „214” i „215” (na nim ta wieża, ale kadłub mógł być z z. 174) oraz bardzo dalekie ujęcie czołgu zamalowanego na biało, bez widocznych oznaczeń, ze stycznia 45. Bida. Poszaleć by się pewnie dało dopiero na podstawie zdjęć z powojennych poligonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie - dzięki Panowie za wskazówki Wychodzi, że pewniakiem będzie "217". Na tym jedynym zdjęciu nie widać orzełka - sądzicie, ze on tam jest? A może posiadacie jakieś inne ujęcie tego egzemplarza?

 

I jeszcze jedno pytanie: zdjęcie ukazuje "217" w Gdyni - Gdzie on był parę chwil wcześniej? Chodzi mi o to, że fotka ukazuje moment bez przednich części błotników, a mój model je posiada. Zatem chcąc umieścić go w bardziej realnej sytuacji szukam miejsca w którym mógł być wcześniej i wspomniane elementy jeszcze mógł posiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosmucam dalej: Były ciężkie walki i te trzy czołgi (214, 215 i 217) wyglądają na szybkie uzupełnienie strat; „parę chwil” wcześniej mogły się jeszcze np. wsławiać w ruskich jednostkach albo być w naprawach tak pospiesznych, że błotniki sobie darowano - ale odpowiedź w tej kwestii jest chyba marzeniem ściętej głowy. Na „214” trudno się dopatrzyć orła, mimo że zdjęcie (znane, na brzegu morza) uwidacznia niemal całą prawą stronę wieży. Ponieważ styl numerów owej trójki malowanych niewprawną ręką jest zbliżony, ich pochodzenie z jakiejś jednej partii zyskuje na prawdopodobieństwie i stąd moja hipoteza, że i na „217” orłów nie było - z braku czasu. Prędzej bym się spodziewał zamalowanych gwiazd.

Za to, z przykładu „215” wnosząc, numery były też na tyle wieży. Jest podobno i zdjęcie „214” z tymże tamże, choć jego znalazca zatrzymał je dla siebie i nie jest szerzej znane. Ale nawet taka informacja może być istotna dla spekulacji czynionych z konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 217 orła ma - widać coś białego pomiędzy nogami żołnierze stojącego po lewej stronie wieży. Pewny oczywiście nie jestem ale tak zinterpretowałem to zdjęcie robiąc moją 217-kę z zestawu UM-a. Zdjęcie pochodzi z pogrzebu poległych czołgistów - myślę że na taką uroczystość nawet "na szybko" orzeł został by domalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.