Skocz do zawartości

Pierwszy model - Panzerkampfwagen II Tamiya 1:35


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Model po rozjaśnieniach i sidoluxie ( jeszcze schnie ). Rozjaśnienia zrobiłem z mieszanki dungelgrau i grau. Nie mogę dojść do ładu z tymi farbami AK, dodaję retardera a i tak czasami aerograf się zapycha. Wiem że kiepsko to wygląda ale na pewno nauka nie poszła w las. Jutro lakier do włosów i obicia

 

25f3j1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to zrobiłem obicia, położyłem dwie warstwy filtru, oraz washa. Wyszedł obłęd w ciapki Z filtrem też przesadziłem. Czy używając white spirit trzeba mieć powierzchnię zabezpieczoną lakierem? Podczas malowania kolory bazowego za mocno wcisnąłem iglice i zniszczyłem dysze. W zasadzie zdzierałem farbę po paru dniach która schodziła płatami. Fragmenty farby gdzieniegdzie się poprzyklejały. Następnym razem obicia robię gąbką. Miejsca gdzie przebiłem się do podkładu chce pomalować metalizerem. Ogólnie masa błędów ale się uczę i dla mnie jest to mega frajda

 

Teraz w planach większe brudzenie (dust, strikes, i grimes). Polecicie coś do nakładania kalkomanii?

 

2ihwjt5.jpg

30lifzk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model po kąpieli w clenuxie, położony kolejny raz kolor bazowy i tym razem obicia gąbką. Niestety cleanux zmył tylko jedna warstwę farby, ta zabezpieczona lakierem do włosów pozostała nieruszona. Powierzchnia zrobiła się miejscami strasznie chropowata. No nic lepiej już nie będzie

 

20afpk5.jpg

33db2bo.jpg

2jew9w0.jpg

 

Po obiciach kładę filtr na to sidolux i wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana.

 

Generalnie obicia to bardzo ciężki temat - żeby zrobić je realistycznie musi minąć trochę czasu.

 

Mimo wszystko jak na pierwszy model to dobrze Ci idzie, powodzenia w dalszych zmaganiach i nie zniechęcaj się niczym!

Pamiętaj też, że najwięcej nauczysz się na własnych błędach, po samodzielnym testowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaznajomić się z tym filmem:

https://www.youtube.com/watch?v=KIi75MLdxLM

 

Moim zdaniem masz bardzo dobrą bazę do wymalowania obić pędzlem i gąbeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana.

Pozdrawiam

 

Również witam i pozdrawiam

Moim zdaniem masz bardzo dobrą bazę do wymalowania obić pędzlem i gąbeczką.

 

W takim razie powalczę jeszcze z obiciami pędzlem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalcz

Zadanie jest o tyle ułatwione, że nie masz żadnej modulacji tylko płaski kolor piaskowej barwy, więc nawet można gdzieniegdzie te obicia powstałe z płynu chipping gdzieniegdzie poprawić.

Polecam korzystać ze zdjęć referencyjnych, niekoniecznie PzKpfw II, ale nawet współczesnych pojazdów aby zobaczyć gdzie obicia występują.

 

Jeszcze jeden filmik:

 

 

i jeszcze jeden:

 

have fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powalczyłem z obiciami pędzelkiem, położyłem washa, sidolux i filtr. Tak.....wiem, wiem Mam już dość tego modelu, chce go domalować i skończyć w miarę moich możliwości. Teraz kalki, zacieki, dust i oil.

 

W między czasie rozpakowałem nowy model, też DAK ze względu na to że mam trochę tych specyfików od AK.

http://www.mojehobby.pl/products/Rommel-s-Mammoth-DAK-AEC-Armored-Command-Car.html Postaram się założyć warsztat bo mnogość elementów powala.

 

Pozdro

 

 

wrjdlj.jpg

21oqo5.jpg

11vnpc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na mój gust obicia troszkę za duże i zbyt dużo ich, ale ogólnie jak na pierwszy model, to całkiem dobry i zdjęcia także .

Dawaj kolejny warsztat .

Może panzer III z tamiyi? Łatwy model, tani, ma dobry detal i "sam się maluje" ?

 

Podpowiesz która to dokładnie III z tamki?

Wg mnie chodzi o Pz III Ausf. L, przykładowo:

https://www.mojehobby.pl/products/German-Pz.-Kpfw-III-Ausf.-L.html

Tylko przynajmniej gąski warto mu ogniwkowe dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.