Skocz do zawartości

Cougar 4x4MRAP USMC Panda/Live Resin 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Chcieli niektórzy to mają. Będzie pojazd należący do Korpusu Marines z wieżą MCTAGS i antenami Chameleon i Boomerang.

DSCF3542.jpg

lre35236-set-D.jpg

 

Ma wyjść coś takiego

image_zpsxzqp7p3d.jpeg

image_zpsaaowkrqx.jpeg

 

Zamierzam się też w miarę możliwości przyłożyć do wnętrza. Możliwości uzależnione od chęci, finalnej koncepcji (otwarty/zamknięty), oraz dostępnych elementów elektroniki. Bardzo interesują mnie zdjęcia podwozia, wiec jeśli ktoś skrytobójczo posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawi mnie jak ta żywica LiveResin wygląda w środku. Słyszałem że mają doskonałe wypusty.

Potwierdzam, robią bardzo dobre rzeczy. Tutaj masz zebrane wszystkie in-boxy ich zestawów z forum Humvee, gdyby Ci się chciało pooglądać to i owo:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=9&t=1551

 

Jeżeli nie chce Ci się, to zerknij chociaż na te kilka przykładów:

 

- SCAR:

DSCF1605.jpg

 

- Heckler&Koch HK416:

IMG_0017-2.jpg

 

- Boomerang III do Humvee:

DSCF3568.jpg

DSCF3567.jpg

 

- wieża MCTAGS:

DSCF3651.jpg

DSCF3652.jpg

DSCF3653.jpg

 

- podstawa obrotnicy Humvee:

12925228834_3ea47cb50b_c.jpg

 

- M240B na swingarmie:

002a.jpg

 

- granatnik Mk19:

LRE35076_MK_19_w_GSK_Final_6_BLS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu, które Ci podlinkowałem kilka postów wyżej, widać jakieś przewody. Też grzebię właśnie tu i tam, ale lipa Kup sobie płytkę od Roberta Skippera

 

Cougar ma akurat niskie i ciasne nadkola, więc i tak niewiele tam widać. Pisałeś, że chcesz się w miarę możliwości przyłożyć do wnętrza - na tym się skup, choć i tutaj zdjęć nie za wiele... Zakładam, że chcesz otworzyć tylne drzwi?

 

 

EDIT:

http://blog-imgs-24.fc2.com/n/a/m/nammiri/fuji15.jpg

Tutaj jest kilka ujęć z wnętrza, bez rewelacji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi taki pomysł do głowy przyszedł żeby sobie M-ATV zlecpić. Ale Panda 35001 jest niedostępna, ta która jest ma brzydką (jak dla mnie wieżę). Więc myślałęm że można z Live Resin wstawić - i faktycznie super jest. Kinetic jest ponoć słabszy od Pandy. Była też myśl o zakupie Trumpka w 1/16, ale brak radiostacji we wnętrzu trochę mnie zniechęcił. NIe bardzo chce mi się wszystko lepić, aw tej skali to już nie ma zmiłuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms mam nadzieję, że makinen wybaczy off-topic, ale zapytam: czy to musi być M-ATV? Czy może to być jakiś inny MRAP? Bo ta Panda to ponoć słaba jest, każdy kto sklejał to bardzo narzekał na spasowanie (makinen też coś o tym może napisać). Poza tym nie kojarzę żadnego zdjęcia M-ATV z wieżą MCTAGS.

 

 

makinen żeby całkiem nie odejść od tematu w tym wpisie: pamiętaj, że zdecydowana większość Cougarów ma wieże bez skrzynki z baterią (a więc i bez joysticka). Czyli napęd ręczny. Czyli bez BPMTU. Czyli pod obrotnicą musisz trochę posprzątać i powinno tam wyglądać tak:

http://i44.tinypic.com/25jv1uq.jpg

No chyba, że dodasz baterię i joystick, wtedy dajesz to co kazuje instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik- a o co dokładnie pytasz....?

Bazylms- M-ATV jest bardzo efektownym modelem. Spasowanie nie jest problemem, choć moje przyzwyczajenie do Humvee Tamiya, Bronco, czy M1151 Academy trochę sprawę "skrzywia". Kłopot w dorobieniu całego wnętrza- jeśli chcesz zostawiać otwarty model. Elektronikę można dokupić, ale elementy pod dachem to już samoróbka. W skali 1:16 patrząc na goliznę w środku i robotę Piotra z Tygrysem- samobójstwo i strata czasu.

Kubisz- dzięki za zdjęcia. Coś jeszcze trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Jaka replika??????....się lekko zgubiłem się ,, Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem ,czyli model wiezy zrobiony przez LRE z dolaczona figurka.

 

Odczytałem to jako replika oryginalnego zestawu LR

OK- wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem inwentaryzację elementów elektroniki z zestawu, oraz części z Maxx PRO, M1114 Bronco i pudełka z radyjkami.

1. Kubisz- elementy C5 i C6 z kroku 10- wg instrukcji C5 to mały kwadracik, w ramce słupek długości 12 mm i średnicy 1,2 mm . Element C6 to PLGR, ale słaby. Chyba wykorzystam inny posiadany. X17,18,120.... Elektroniczne "coś" bliżej nie określone.

C42 i C43- na bardzo upartego może to byc skrzynka intercomu, ale w porównaniu do C35, czyli intercomu to wypada nijak....

 

2. Radiostacja Falcon III® AN/VRC-110 jest w zestawie, mam jeszcze żywiczną w razie czego. SINCGARS raczej odpada.

3. Ekran BFT- mam kilka wersji. Jednostkę centralną też znajdę, klawiaturę mam, PLGR (DAGR) też.

4. Sterownik Boomeranga jest w zestawie Live Resin

5. Skrzynka sterowania Chameleon- trzeba wystrugać. Już raz to robiłem w 6x6. Mam skrzynkę DUKE, ale wolę mieć Cougara z Chameleonem.

6. Intercomy- tu jest klops, bo liczyłem na Bronco. Niestety gdzieś ten element wykorzystałem, a mam tylko to większe pudełko spod stolika, a to już intercomu nie jest.

 

Jak widać dramatu nie ma, ale malinowo tez nie jest.

Teraz muszę ocenić szanse montażu odpowiedniego wariantu obracania wieżą.

Tyle małego resume...może komuś sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi się, że tam gdzie jest C5 powinien być interkom, a tam gdzie C6 - DAGR. X17, X18 i X20 - to miał być zapewne CPU BFT, skoro z tych elementów wychodzi coś nieokreślonego, to podmień.

2. Falcona daj żywicznego. Przez tylne drzwi i właz w obrotnicy chyba będzie go nieźle widać.

3. Klawiaturę masz też w zestawie, element A6.

4. No to ok

5. Nie pochwaliłeś się tym, co Ci wyszło w 6x6

6. Jaki tam klops? Akurat te pudełeczka interkomu trudne do dorobienia nie są. Zrób dwa na wzór tego elementu C35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.