Skocz do zawartości

KTO ROSOMAK IBG MODELS-PROSTO Z PUDŁA


Riko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Modelarzy,

 

Zniechęcony modelem P11c 1/32 (który na razie odstawiłem - uważam że nie jesteśmy od tego aby podpowiadać ludziom którzy za tak wysoką cenę oferują NIE SPRAWDZONY PRODUKT).

 

Postanowiłem rozpocząć KTO rosomak "The Green Devil" produkcji IBG models:

 

67bbfd840b5626af.jpg

 

I tak zaskoczony mile jakością wyprasek ( ostatnio taką jakość widziałem w zestawie nieistniejącej już firmy TASCA.) rozpocząłem montaż.

 

Poniżej podwozie po montażu i pomalowaniu podkładem:

 

9861ca62b0a5c4e1.jpg

 

Niestety napotkałem duże trudności podczas pasowania opon z felgami.Producent IBG, w tym zestawie który zakupiłem zafundował mi ...."kwadratowe koła", a właściwie zbliżone do kwadratu opony, które nijak nie chciały dopasować się do felg. Musiałem kombinować i kształtować je na gorąco (woda - prawie wrzątek). Nie polecam tego sposobu modelarzom, którzy będą to robili po raz pierwszy. Można zniszczyć elementy opon.

Lepiej zakupić gotowe żywiczne komplety do tego zestawu.

 

5d981f0d2b541497.jpg

 

Po wielu eksperymentach z temperaturą wody, jako tako ale wyszło.

 

W instrukcji ani też w zestawie nie ma siatek na podwoziu.

 

Dopiero póżniej zobaczyłem w poście kolegi mandrivecs - chylę czoła., że takowe istniały.

 

Na rynku nie ma w obecnej chwili takich elementów fototrawionych,

wykorzystałem więc siatki PARTA. Czy dobrze wyszło rozmieszczenie tych siatek nie wiem. Wiem że starałem się powielić Mistrza mandrivecs.

 

Na dzień dzisiejszy przed brudzeniem wygląda to tak:

 

c2ec83a71e03ce01.jpg

 

Pozdrawiam,

Ciąg Dalszy Nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety napotkałem duże trudności podczas pasowania opon z felgami.Producent IBG, w tym zestawie który zakupiłem zafundował mi ...."kwadratowe koła", a właściwie zbliżone do kwadratu opony, które nijak nie chciały dopasować się do felg. Musiałem kombinować i kształtować je na gorąco (woda - prawie wrzątek). Nie polecam tego sposobu modelarzom, którzy będą to robili po raz pierwszy. Można zniszczyć elementy opon.

Lepiej zakupić gotowe żywiczne komplety do tego zestawu.

Mam właśnie ten zestaw i zauważyłem ten problem - dokładnie, koła są kwadratowe a do tego podział jest na oponie a nie na feldze dla tego u kolegi taki niski profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są wyższe . Tak wyglądają bo fota robiona wieczorem. A że opony są "kwadratowe" to fakt. Chcę zrobić ten model bez większych dodatków. Bo chyba o to chodzi kiedy modelarze chcą to zrobić bez "wyładowania forsy na dodatkowe elementy.

 

Tak wygląda oryginalne koło z oponą Producenta IBG po montażu i farbie. Jak widać daleko odbiega od oryginału. Ale "z pudła jesteśmy na nie skazani".

 

659bbc32fdee9fee.jpg

 

9676ad113ed2cd74.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za taki niski profil tych opon?

Stawiałbym na próbę zrobienia profilu a la starożytny Egipt ;)

A poważnie to pewnie autor kombinuje coś z malowaniem opon - przyjrzyj się, nie całe są pomalowane.

 

EDIT zwracam honor Riko, a ty to na pewno pomalowałeś to tak, jak trzeba? Bo ja takich opon w Rosomak S. A. nie widziałem, a trochę tego tam było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony na czarno - I TAK SĄ POMALOWANE. Felgi zgodnie z instrukcją Model Air Vallejo RAL 1001. Nie kombinujcie. Robię tak jak jest napisane w instrukcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A co to za taki niski profil tych opon?

Stawiałbym na próbę zrobienia profilu a la starożytny Egipt ;)

A poważnie to pewnie autor kombinuje coś z malowaniem opon - przyjrzyj się, nie całe są pomalowane.

 

EDIT zwracam honor Riko, a ty to na pewno pomalowałeś to tak, jak trzeba? Bo ja takich opon w Rosomak S. A. nie widziałem, a trochę tego tam było

Oczywiście, że jest to źle pomalowane - felga jest w całości z fragmentem opony; napis MPT AGILE jest przecież częścią opony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony na czarno - I TAK SĄ POMALOWANE. Felgi zgodnie z instrukcją Model Air Vallejo RAL 1001. Nie kombinujcie. Robię tak jak jest napisane w instrukcji.

Pozdrawiam

Zeskanuj proszę instrukcję. Albo źle ją odczytałeś, albo jest w niej błąd. Rosomak wygląda tak:

A tutaj masz lepiej widoczne malowanie kół:

W lepszym świetle:

Nawet na rysunku poglądowym z pudełka masz dobrze oddaną różnicę w barwie opony i felgi

A jednak mam fotę właściwego wozu:

 

 

Marcin Rogoza - pytanie było "retoryjne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Pokazuję tylko że napis NOKIAN jest elementem FELGI a nie OPONY. Kardynalny błąd Producenta IBG. Natomiast jeszcze mało tego złego między Felgą z napisem NOKIAN a oponą jest wystająca kryza (która ma łączyć felgę z oponą!!!) Kupcie ten zestaw i zobaczycie o co chodzi. Łączenie opony z felgą jest powyżej napisu NOKIAN ...itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Na moim zdjęciu Scipio (ten cały zielony) do dobrze widać. To, co ty masz za łączenie opony z felgą, w rzeczywistości jest nieco inaczej wyglądającą, jakąś fakturą na boku opony (ze zdjęć wydaje mi się, że to jakby mniejsze wybrzuszenie lub dwie "błony" biegnące wzdłuż okręgu - chyba zależnie od typu opony, bo np. na SMK M120K jest już wybrzuszenie - co na modelu zaznaczono na oko zbyt dużym wybrzuszeniem opony). Kołnierz felgi jest na swoim miejscu na kole z modelu. Nie wiem, jak w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup model to będziesz miał instrukcję. i zobaczysz jak wygląda tam montaż kół. a potem napisz na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę go kupował, bo czekam na darmochę I widzę, co dajesz na zdjęciach - po prostu nie masz racji i tyle. Nie wiem, jak z instrukcją, może jest zepsuta - są ludzie na forum, którzy już model składają, ich zapytaj. A jak nie, to zrób zdjęcie fragmentu instrukcji, zeskanuj, cokolwiek i wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Pokazuję tylko że napis NOKIAN jest elementem FELGI a nie OPONY. Kardynalny błąd Producenta IBG. Natomiast jeszcze mało tego złego między Felgą z napisem NOKIAN a oponą jest wystająca kryza (która ma łączyć felgę z oponą!!!) Kupcie ten zestaw i zobaczycie o co chodzi. Łączenie opony z felgą jest powyżej napisu NOKIAN ...itd.

Pozdrawiam.

 

Ja tu widzę tylko jeden "kardynalny błąd". Brak umiejętności logicznego myślenia.

Co jest niejasnego w obrazku z instrukcji dotyczącego malowania ?

13912480_1020517688069875_5810685356385570643_n.jpg?oh=8fa3334abb2d1a6a643a2ac78a06c192&oe=58B52596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę go kupował, bo czekam na darmochę I widzę, co dajesz na zdjęciach - po prostu nie masz racji i tyle. Nie wiem, jak z instrukcją, może jest zepsuta - są ludzie na forum, którzy już model składają, ich zapytaj. A jak nie, to zrób zdjęcie fragmentu instrukcji, zeskanuj, cokolwiek i wrzuć na forum.

 

"Lepiej zakupić gotowe żywiczne komplety do tego zestawu." Tak napisałem dużo dużo wcześniej. A jak ci brak kasy na ten model to tylko wspójczuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Pokazuję tylko że napis NOKIAN jest elementem FELGI a nie OPONY. Kardynalny błąd Producenta IBG. Natomiast jeszcze mało tego złego między Felgą z napisem NOKIAN a oponą jest wystająca kryza (która ma łączyć felgę z oponą!!!) Kupcie ten zestaw i zobaczycie o co chodzi. Łączenie opony z felgą jest powyżej napisu NOKIAN ...itd.

Pozdrawiam.

 

Ja tu widzę tylko jeden "kardynalny błąd". Brak umiejętności logicznego myślenia.

Co jest niejasnego w obrazku z instrukcji dotyczącego malowania ?

13912480_1020517688069875_5810685356385570643_n.jpg?oh=8fa3334abb2d1a6a643a2ac78a06c192&oe=58B52596

 

 

To samo co wcześniej do innego internauty:

 

"Lepiej zakupić gotowe żywiczne komplety do tego zestawu."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej może - ale model nie jest wykonany zupełnie błędnie, ani instrukcja nie wprowadza w błąd. Ty szukasz dziury w całym.

A co do kasy, to mało dbam o twoje zdanie - bo nie o nią chodzi ;)

 

Bez komentarza. Lubisz wojny na Forum, a ja NIE. Więc w tym się różnimy.

 

Pozdrawiam i życzę ZDROWIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Pokazuję tylko że napis NOKIAN jest elementem FELGI a nie OPONY. Kardynalny błąd Producenta IBG. Natomiast jeszcze mało tego złego między Felgą z napisem NOKIAN a oponą jest wystająca kryza (która ma łączyć felgę z oponą!!!) Kupcie ten zestaw i zobaczycie o co chodzi. Łączenie opony z felgą jest powyżej napisu NOKIAN ...itd.

Pozdrawiam.

 

Ja tu widzę tylko jeden "kardynalny błąd". Brak umiejętności logicznego myślenia.

Co jest niejasnego w obrazku z instrukcji dotyczącego malowania ?

13912480_1020517688069875_5810685356385570643_n.jpg?oh=8fa3334abb2d1a6a643a2ac78a06c192&oe=58B52596

 

 

To samo co wcześniej do innego internauty:

 

"Lepiej zakupić gotowe żywiczne komplety do tego zestawu."

Pozdrawiam

 

 

 

Chłopaku, pogrążasz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakłada Pan relację, to proszę przyjąć do siebie to, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat tego co Pan dokumentuje zdjęciami.

Nie ma w tym nic złego i proszę się nie denerwować, tylko wdrożyć sugestie w budowę modelu, lub je odrzucić. Wybór należy do Pana.

I po raz pierwszy was proszę o uspokojenie się, póki nie jest jeszcze za późno, bo jak się rozkręcicie, to ciężko jest was zatrzymać.

Jedyny sposób na zatrzymanie was, to będzie zamknięcie tematu, czego nikt by sobie nie życzył!!!

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.