Skocz do zawartości

Opancerzony kfz 7/1 z 2 cm Flak 38 - Dragon 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

@Spotter przerabianie ramy? wystarczy punkt klejenia chłodnicy przesunąć o te 1,5 mm czyli podciąć albo chłodnicę od dołu albo punkt jej mocowania i po kłopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Postanowiłem naddać przerwę miliputem wywałkowanym przy pomocji baterii.

 

DSC_0683_zpsubthhssp.jpg

Przykleiłem go na CA i dodałem dissolved putty żeby wzmocnić całość też od spodu.

DSC_0686_zpscmch7gdp.jpg

Następnie po wstępnym szlifowaniu dopasowałem całość do modelu

DSC_0691_zps4n4eeq9v.jpg

Potem położyłem podkład, żeby zobaczyć jak duże nierówności jeszcze zostały. Jeden z robów wygląda na wgnieciony. Skłaniam się do tego żeby to tak zostawić imitując uszkodzenia podczas użytkowania.

DSC_0700_zpsrhtqxvxz.jpg

Następnie kolejne sprawdzanie jak leży

DSC_0693_zpsbcba8bio.jpg

Jak widać na foto, boczne osłony nijak nie pasują do otworów. Musiałem dołożyć cienkie kawałki plastiku, żeby nieco podnieść je do góry i by nie było az takich szpar.

DSC_0695_zpswyq4ahga.jpg

Myślę, że to w miarę jako tako wygląda

DSC_0697_zpsh9uoivbi.jpg

Druga strona została już zamaskowana do malowania, żeby nie pobrudzić silnika podkładem itp.

DSC_0698_zps1gce3cg6.jpg

 

Musze jeszcze dokleić narzędzia na masce i uchwyty do bocznych osłon silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

dlatego pisałem że łatwiej przesunąć całą chłodnicę niż doklejać...

DSC_0695_zpswyq4ahga.jpg_Photo_by_Stojkovic87_Photobucket_-_2017-02-04_14.36.04_zpsukj4fsxt.png

na czerwono - cofnąć chłodnicę, i zielone podciąć boczne osłony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Moim skromnym zdaniem ta walka z maską jest bez sensu. Całość jest niestety źle złożona . Patrz - osłona chłodnicy jest pionowo (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach), a powinna był lekko pochylona w stronę kabiny. Spowoduje to, że zarówno boki będą pasowały (teraz jak sam zauważyłeś musisz "nadbudować" z przodu hipsem lub podciąc z tyłu jak sugeruje Greif) jak i zgubią się brakujące milimetry (maska się cofnie). Tyle w tym temacie.

 

P.S. Jeśli coś jest niejasne w mojej tezie to proponuję zaglądnąć na http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.7-1-2cm-Flakvierling-38-w-Armor-Cab.html i zobaczyć sobie jedno ze zdjęć ( to z widokiem na osłonę silnika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację.

Teraz dopiero widzę, że rzeczywiście jest ten element źle wklejony, choć jest to o tyle dziwne, że idealnie go wpasowałem w trakcie składania.

Więc opcje sa dwie, albo odchylił się element w trakcie schnięcia albo jest źle wykonany przez Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heja towarzysze.

 

Jakoś poszło z ta chłodnicą. przesunąłem i dopasowałem do maski i osłony bocznej.

DSC_0709_zpsufri3ppm.jpg

Nie jest jeszcze super idealnie, ale już blisko

DSC_0719_zpsj7n9ishd.jpg

Dopasowałem tez siatki do bocznych burt.

DSC_0722_zpswqxzqxga.jpg

A następnie skleiłem całą pakę...

DSC_0723_zpsb6r3hes8.jpg

DSC_0728_zpsnduxwfna.jpg

 

Muszę lekko podszpachlować budę i skończyć klejenie flaka. Gąsienice do złożenia także jeszcze machają do mnie z pudła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znawcy tematu prośba do was.

 

Wiem, że z tyłu szoferki powinna być składana ławka i stojak na karabiny.

 

Nigdzie nie natrafiłem na archiwalne dobrej jakości foto ukazujące jak to ustrojstwo było mocowane. Na ramkach jest zarówno ławka jak i stojaki.

W sieci znalazłem coś takiego. Pytanie czy zrobić podobnie i kolejne pytanie. Na tej fotce nie ma wspomnianej ławki. Jak i czy ją montować?

 

_DSC5196_zpsoa6c3xnd.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zatem wkleić ławkę w pozycji złożonej tj. jak krzesełka na stadionach piłkarskich przylegając do tylnej ścianki budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie udało się znaleźć chwilę by pomalować to i owo.

 

DSC_0754_zpsnbkvn6bw.jpg

DSC_0756_zpskojxqgym.jpg

Jak zwykle u mnie modulacja dunkelgelb. Wiem, że byćmoże pasy kamuflażowe nie są super idealne, ale po doświadczeniu z Kfz 251 Flammpanzerwagen myślę, że jestem o kork dalej z malowaniem cienkich linii na modelu.

DSC_0761_zpsumeomknc.jpg

Boczne burty paki tez już na miejscu i kolorowe

DSC_0763_zpsfzfwuqct.jpg

Spasowanie paki i budy ok.

DSC_0767_zps8n9nbt5t.jpg

DSC_0771_zpskedw5mw4.jpg

Rozjaśniłem jeszcze główki śrób/nitów i wystające elementy y wzmocnić modulację przed filtrami.

DSC_0774_zpsyyhiz89b.jpg

DSC_0776_zpsugvorhne.jpg

DSC_0780_zpsuwxmz5rs.jpg

DSC_0782_zpsm7psqfkg.jpg

 

Jak dla mnie to była udana sobota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozrzedzona farba i linie robione na 3 - 4 razy.

 

Dla mnie jest spora róźnica.

Jedyna kwestia teraz to może być ew. ciśnienie aero. Mogę mieć za wysokie i gdy maluję mocno rozwodnioną mieszanka to robi się odkurz. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cieńsze linie to kup ,,chemie'' i na ,,zaszczane forum'' tam wszystko wychodzi, co elita to elita.

 

Sorry, ale nie łapię tego wpisu?

 

Co do korby to muszę się przyjrzeć na modelu jak będę w "malarnii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na chwilę wolnego by kontynuować malowanie skleiłem flaka.

 

ekrany boczne pancerne założone na sucho. Pytanie czy były one ustawiane pod kątem 90 stopni do boków czy pod mniejszym?

 

17101477_1440771095954066_1648185889_o_zpsc5gwmrk5.jpg

17176224_1440770852620757_660988926_o_zps6jzcsdua.jpg

17176060_1440771265954049_58870573_o_zpspr8vcruf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.