Skocz do zawartości

Opancerzony kfz 7/1 z 2 cm Flak 38 - Dragon 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady wytrzymać bez składania jakiegoś Niemca więcej niż dwa tygodnie.

 

Korzystając z faktu, że Flammpanzerwagen na etapie malowania ruszam z kolejnym niemiaszkiem.

 

DSC_0444_zpshohocklr.jpg

 

Zestaw jest na mega wypasie, począwszy od magictracków po blaszki i winylowe koła.

Masa roboty przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model jest bardzo dopracowany i jeśli już wersja z opancerzeniem kabiny, to warto pokazac wnętrze, bo producent je wykonał.

 

Ogromny plus to magictracki. Generalnie pojazdu typu kfz 251, 250 i 7 mają bardzo przyjemne pracujące gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ciekawy, także będę zaglądał.

W jakim sensie pracujące gąski, bo przecież magictracki trzeba posklejać.

To masz model na wypasie, tak się tylko zastanawiam dlaczego Dragon pojazdy niemieckie robi dopracowane zestawy a pojazdy alianckie w porównaniu z tymi nie są już tak fajnie robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujące, bo ogniwo składa się z ogniwa i nakładki gumowej. Jeśli skleisz nakładkę czysto do ogniwa, to ząbki wewnątrz są ładnie zakleszczone i pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na tę chwilę właciwie jedynie z dziennikarskiego obowiązku pokazuję co już zrobione pod świątecznym stołem (starałem się kleić między porządkami jak żona nie patrzyła).

 

DSC_0525_zpscprjqtxy.jpg

DSC_0528_zpsgeneezfh.jpg

DSC_0530_zpskxfowiqt.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli i do przodu.

 

Wykonałem już silnik, który niebawem na sucho wpasuję w ramę.

Póki co składa się przyjemnie. Ale sądząc po warsztacie kolegi Spottera, problemy mogą pojawić się przy większych elementach typu szoferka, paka itp.

 

DSC_0544_zpscyzaemi9.jpg

DSC_0546_zpsowf3leop.jpg

 

W najbliższym czasie kolejne odsłony prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to obie osłony boczne były zdejmowane a nie uchylane na zawiasach. Więc jeśli już, to by trzeba było z podstawką wówczas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę prace nad ramą.

 

DSC_0566_zpsw46j1xgi.jpg

DSC_0567_zpsh2oiqcnf.jpg

Posklecałem w całośc koła z DS-owymi bieżnikami. Nienajgorsze.

DSC_0571_zps5oo2ujfb.jpg

Powstaje też powoli podstawa pod przód maski i budę.

DSC_0613_zps02lvrqvr.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowy ciąg dalszy.

 

Rama złożona i spasowany silnik na sucho. Będę malował osobno zarówno ramę i komorę silnika jak i sam silnik.

DSC_0617_zps3wjakw40.jpg

DSC_0619_zpslqmp1q1d.jpg

Szoferka już nabiera kształtów, tez będę malował osobno wnętrze i zostawię górne włazy otwarte

DSC_0622_zps3gddhjbb.jpg

No i największy hit, czyli wypraska "J" gdzie dragon pomylił kompletnie numerację pokazując zupełnie inne numery na instrukcji niż części na ramce.

To jeszcze pół biedy bo człowiek jakoś dojdzie co gdzie i jak. Ale zniekształcona część ramy od spodu platformy to już był cios w samo serce.

DSC_0630_zps2duttehi.jpg

Żeby była jasność, to nie jest uszkodzenie mechaniczne, a skurcz tworzywa.

 

Brniemy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciągniemy temat dalej.

 

Ostatnie małe postępy.

Silnik pomalowany i gotowy do instalacji na ramie.

DSC_0634_zpsh47ulst2.jpg

DSC_0637_zpsfq6yjiud.jpg

DSC_0640_zpsusvfq1fq.jpg

Kabina pomalowana wstępnie i przygotowana pod wash i brudzenie

DSC_0643_zpswycdowrw.jpg

Rama podobnie

DSC_0647_zpsuwrq8qo5.jpg

No i pozostałe elementy wnętrza.

DSC_0649_zps6ebo5svn.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enten co racja to racja. Ja zupełnie nietechniczny jestem i malowałem na odczucie że fajnie wygląda.

Przemaluję to na odwrót bo silnik jeszcze nie skończony na 100%.

 

Kwestia chcenia bądź nie to nie do końca właściwe podejście u mnie. Zamierzam otworzyć górne włazy na dachu, więc wnętrze robię w kabinie. Silnikowa płyta boczna też jedna będzie zdjęta, dlatego maluję komorę silnika i sam silnik.

 

Spód paki też maluję w pierwszej kolejności przed wklejeniem koła zapasowego a potem będę malował całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, włazy były tylko uchylane, ale to zawsze coś.

 

Co do drzwi w tym modelu jest opcja z otwieranymi, ale trzeba by od razu zmienić kilka elementów.

Ja szedłem zgodnie z instrukcją i wkleiłem np. ten element z błotnikami do ramy i wówczas pasowały tylko ścianki z zamkniętymi drzwiami.

 

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja zabawy z tym modelem przebiega w miare pomyślnie.

 

Skończyłem prowizoryczne prace w budzie

DSC_0638_zpstnrarkxb.jpg

DSC_0641_zpsb3n1tdfm.jpg

Okazuje się, że legendarne źle wymierzone maski we wszystkich Kfz 7 Dragona to nie mit. Jest tak w rzeczywistości.

DSC_0642_zpsxu0d3bfl.jpg

Silnik wpasowany w ramę

DSC_0651_zpsklwhmqsu.jpg

DSC_0648_zpsikrwu50k.jpg

 

Jakieś rady jak ogarnąć tę maskę?

Pierwsza myśl to szpachla i lekkie profiloanie i potem szlifowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładam, że obróciłeś element stroną gdzie jest mocowana łopata itp. do dołu i nakładałeś szpachlę.

 

Myślę o wykorzystaniu miliputa tzn. wykonać pasek 2 mm i delikatnie go ułożyć tworząc profil tylko nie wiem czy lepiej już na modelu czy na sucho obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ewentualnie skoryguj położenie chłodnicy z okapotowaniem, widać że jest tam troszkę miejsca (do wentylatora) więc można przesunąć chłodnicę w kierunku grodzi i podciąć boczne osłony od strony szoferki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.