Skocz do zawartości

PzKpf II Ausf. L LUCHS 1:35 Techmod


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie najładniejszy czołg lekki IIWŚ - wpadł mi w łapki na alledrogo <40 cebulionów

188_rd.jpg

Jakaś masochistyczna część mnie popchnęła mnie w stronę wyrobu firmy TECHMOD (teraz tłoczy toto MIRAGE)

Pojazd mam zamiar zbudować w malowaniu zachowanego egzemplarza (muzeum w Saumur)

pz2-luchs_5828.JPG

Projekt nieco ćwiczebny (nie umiem malować wielokolorowych kamuflaży i w końcu chcę zawrzeć rozejm z farbami Valleyo)

Zestaw mam zamiar wzbogacić blaszkami od Eduarda - nie mam tylko pewności cy ten zestaw pasuje do Techmodu

http://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.II-Luchs-TAS.html

 

Czołg PzKpfw II Ausf. L nazwany "Luchs" (ryś) był ostatnim stadium rozwoju linii czołgów PzKpfw II Ausf. G/H/M. Na etapie projektu nosił oznaczenie VK 13.03. Był wozem na podwoziu typu Schachtellaufwerk, wyposażonym w silnik Maybach HL 66 P o mocy 180 KM, dzięki któremu mógł rozwijać prędkość do 60 km/h. Był opancerzony płytami o grubości 20 mm (z boku i z tyłu) oraz 30 mm (od czoła). Produkowano je tylko w wersji uzbrojonej w armatę 2 cm KwK 38 L/55 sprzężoną w wieży z karabinem maszynowym MG34 kalibru 7,92 mm. Do lutego 1944 powstało jedynie 140 czołgów w tej wersji. Masa całkowita wozu wynosiła 11 800 kg. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, załogę Luchsa stanowiło czterech ludzi: dowódca, ładowniczy, celowniczy/radiotelegrafista, oraz kierowca/mechanik.

(z Wikipedia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O, ciekawe, ciekawe - mam go na składzie (też kupiłem wiedziony jakąś masochistyczną skłonnością), aczkolwiek inna wersja wozu i w opakowaniu Mirage Hobby.

Projekt nieco ćwiczebny (nie umiem malować wielokolorowych kamuflaży i w końcu chcę zawrzeć rozejm z farbami Valleyo)

Polecam Ci ich rozcieńczalnik VAL71361 i flow improver VAL71562. Znacząca poprawa. Nie żeby zaraz rewolucja, ale dyszę czyszczę teraz co pięć minut, a nie co pięć psiknięć.

 

Będę zaglądać.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że mam zapasy sitaków ;) nylonowych od Tamiyi - będziem dziergać

W zestawie od Mirage widziałem siateczki, a mój dopiero do mnie jedzie, więc nie wiem czy są, czy ich nie ma (ani czy powinny być)

 

Z podkładem valleyo ostatnio mi się udało 2gą warstwę na raz zmalować na modelu (ichni thinner + flow improover)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxiu...zawodzisz mnie

Ćwiczę, żeby tych nie zepsuć

No i zawsze chciałem mieć "Rysia"

Jeszcze trochę poćwiczę to mi może odwagi na HMMWV starczy

Skrzynkę na listy kolega sprawdzał?

055ac5bb04e83a128f0c331318967cbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Kolejny frajer który dał się złapać na efektowne pudełko za dosyć duże pieniądze. Kolega Bazylms wygrzebał mój stary warsztat i rzeczywiście ileś zdjęć przepadło, nie wiem dlaczego.

 

Zestaw to skandal, obciach, kicha, mina, nieporozumienie, atak serca, rozwolnienie z zapaleniem pęcherza moczowego, kiła, rzeżączka, katar, ropo macica i inne paskudne rzeczy...

 

Czeka cię Kolego baaardzo dużo pracy. Z tego co pamiętam, jedynie co się nadawało to wanna z całą kupą śladów po wypychaczach i w miarę przyzwoity układ jezdny razem z gąsienicami. Cała reszta to improwizacja, tuba szpachli, rolka papieru ściernego i kupa straconego czasu. W moim zestawie od Mirage były fototrawione grille.

 

Ale z każdego nawet najgorszego zestawu można zrobić coś fajnego. Będziesz potrzebował tylko dużo czasu i cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba dzięki za ostrzeżenie. Powinni je obowiązkowo dawać na opakowaniach jak na paczkach papierosów

Z czasem niestety stoję beznadziejnie :/

 

Model na szczęście wylicytowałem za połowę ceny sklepowej (<40 PLN)

 

A propo tragicznych produktów modelopodobnych...

Generalnie mniej więcej (raczej mniej) wiem jak budować gnioty. Jakiś czas temu zbudowałem to... (kosztował 10 PLN - wart góra 5 PLN) (proszę się za mocno nie śmiać)

gohlkLpl.jpg

i to... (proszę się za mocno nie śmiać)

nE9bWAJl.jpg

i to... (proszę się za mocno nie śmiać)

f7kyZZnl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest hardkorem. Po co sobie Święta psuć?

Leci na mocne doznania!

 

E tam... Kupił krzemowe łosze i teraz boi się te słoiki otworzyć... Taki z niego hardkor.... Wymyśla otwieranie nowych pudełek byle by tamtego nie ruszyć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka właśnie dojechała i taka ciekawostka - w komplecie są blachy, siatki na wloty powietrza

Wypraski jak ktoś wspomniał, delikatnie mówią niezateges, ale cóż wiedziałem na co się piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę kategorycznie zaprzeczyć plotkom i pomowieniom, że wszystko w tym modelu jest złe. Pudełko producentowi wyszło świetnie.

 

93ea51fe7f73f9cb179bc7d9614c82d9.jpg

 

Rzeźba w g...nie

ac37d274e565b81d7d671e1403f5c0e5.jpg

 

12034e354a7597faf146f83e45113a03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.