Skocz do zawartości

Syryjski składak - T-72B obr. 1989 z Aleppo 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: ,, czy ktoś ma zdjęcie pokazujące jak powinien wyglądać bok kadłuba zaznaczony na czerwono,, poslalem na priv

Dzięki, sprawdzę ten trop.

Tymczasem szybki raport - można powiedzieć prosto z warsztatu, więc tu i ówdzie są niedoróbki. Ostatnio znowu czasu mniej, ale trochę działałem nad tyłem kadłuba. I jest parę problemów.

P1350887_zpsrqfrl86l.jpg

 

1) Trzeba było przerobić całą tylną płytę wanny kadłuba - załatać dziury, dorobić uchwyty na gąsienice(już mi się powichrowały - będą poprawki). Wkrótce przyjdzie czas na spawy.

P1350888_zps2notwxvb.jpg

2) Musiałem przerobić uchwyty na zbiorniki paliwa - te obecne to takie mocno wstępne zabawy. Przy okazji wyszło, że Trumpeter trochę się z nimi machnął:

0_167a17_fc44d77a_orig_zps7jh5npiu.jpg

W modelu znacznie odstają od kadłuba.

A skoro już się z nimi grzebię, to nie powinno problemem ich przesunięcie do odpowiedniej pozycji.

P1350886_zpsuj6lqe8j.jpg

3) Ogniwa gąsienic nie pasują do kół napędowych - nie pomyślałem o tym wcześniej. Ale już lecą do mnie odpowiednie(mam nadzieję!) koła.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki!

 

Podjąłem mozolną, żmudną i nudną pracę nad błotnikami - szlifowanie, gięcie, pasowanie, szlifowanie, pasowanie, szpachlowanie, doginanie i tak w koło Macieju...

P1350889_zpsl2wsnwop.jpg

Dotarły też do mnie koła Friula - pasują jak ulał do gąsienic Trumpetera, tym samym problem kół napędowych został rozwiązany!

P1350890_zpsgz8aoge7.jpg

Oczywiście to jeszcze nie koniec prac. Wszystko połapane na sucho do zdjęć.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tam dają koła napędowe do wczesnego typu gąsienic - tutaj jest ten nowszy do T-90 między innymi - bo i takie w zestawie są gąski.

Na szczęście kółka Friula to groszowa sprawa, a są naprawdę b.ładne - jestem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na linę holowniczą, dołączoną przez producenta do zestawu. Stwierdzam, że wygląda fatalnie. Już lepiej wyglądają liny z dołączane przez Tamiya. Jak mogę podpowiedzieć, to zainwestuj w liny. Dla przykładu link poniżej:

http://www.eurekaxxl.com/towing-cables-35/er-3537-towing-cable-for-modern-soviet-tanks-t-72-t-80-t-90

 

Pozdrawiam.

MBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

 

No ja wiem, samych nakladek na okladziny jest chyba ponad 100

Otóż to własnie zajęło mi ostatnio nieco czasu... Ale po kolei.

 

Postanowiłem, że poprawię trochę fakturę na okładzinie antyradiacyjnej i fakturę odlewu na wieży.

Powłoka antyradiacyjna została lekko namoczona nitro, następnie delikatnie poryta skalpelem w bardzo drobną kratkę i/lub odciskałem na niej wzorek kawałkiem siatki z wlotu powietrza. Żeby lepiej widzieć efekty nitro zabarwiłem czerwonym.

P1360013_zps89fmzxia.jpg

P1360014_zpshttlnmhy.jpg

P1360015_zpskylpprrl.jpg

P1360017_zpsltunnzmb.jpg

Faktura odlewu to stara dobra szpachla tamki, też rozcieńczana nitro.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowne. Za fakturę okładzin 5 z plusem!

Przy bliższym poznaniu (czyt.- obserwacji) widać jednak, że odcinanie z blaszki mocowań i ich obróbka sprawiła Ci wiele kłopotu. Zostało trochę nieobrobionych ścieżek z blaszki fototrawionej.

Niemniej po pomalowaniu znikną pod kamuflażem!

Pozdrawiam i kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowne. Za fakturę okładzin 5 z plusem!

Przy bliższym poznaniu (czyt.- obserwacji) widać jednak, że odcinanie z blaszki mocowań i ich obróbka sprawiła Ci wiele kłopotu. Zostało trochę nieobrobionych ścieżek z blaszki fototrawionej.

Niemniej po pomalowaniu znikną pod kamuflażem!

Pozdrawiam i kibicuję!

Makro wrogiem modelarza!

 

Na zdjęciowej blaszce zmieściłyby się ze 4 oryginalne, także tym razem naprawdę foto wyolbrzymia wszystko. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Co tam slychac w temacie syryjczyka , mam nadzieje iz ISIS go nie przejol

Tego nie wiem, od czasu jak dostał dwie buły na pysk pod Aleppo nie widziałem go na żadnym zdjęciu.

 

Natomiast model od dwóch miesięcy się kurzył, ale mam cichą nadzieję, że wkrótce uda się coś ruszyć z tematem na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Udało się ostatnio nieco przysiąść do prac nad teciakiem. Na tą chwilę mam praktycznie skończone błotniki, pojawiło się sporo dupereli: m.in fragmenty osłon, przerobiony wydech, zasobnik z nowymi zapinkami, uchwyty na linę holowniczą dziergane z polistyrenu i drutu, itd.

P1360026_zps5zhzdqlu.jpg

P1360029_zpsfj0w49xs.jpg

P1360028_zps6l273ymb.jpg

Zmieniło się też kilka rzeczy na kadłubie - usunąłem źle poprowadzone spawy i dodałem nakrętki na powłoce antyradiacyjnej kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas do przodu, pisząc w skrócie:

 

- pojawiły się spawy przy niektórych detalach

- pokleiłem zasobniki wieżowe razem z zapinkami, jeden zasobnik zostawiłem otwarty i dołożyłem do wnętrza trochę szmat

- dodane gniazdo anteny i wyrzutnie granatów dymnych

- zamocowane na miejscach przednie lampy wraz z osłonami z drutu

P1360031_zpslvynquer.jpg

P1360034_zpso68x6ba0.jpg

P1360035_zpsqyegoptn.jpg

P1360037_zpsjolar8m1.jpg

P1360032_zpsdzyxcjhr.jpg

 

Niby same pierdoły, ale niemożebnie czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Po pierwsze to wesołych świąt życzę wszystkim obchodzącym!

Po drugie to dzięki świątecznej przerwie mogłem poświęcić niemalże cały boży dzień na model, co dawno mi się nie zdarzyło. Dzięki temu Teciak jest już gotów do malowania.

Znowu pozwolę sobie krótko i zwięźle ująć to, co jest zrobione:

- złożyłem do kupy karabin NSWT, z wykorzystaniem metalowej lufy Magic Models. Trochę mi się reszta Trumpka nie podobała, więc co nieco dorobiłem przy nim sam.

- pojawiły się wszelkie reflektory na wieży wraz z okablowaniem

- czujnik(?) (wiatru?), który powinien się znajdować z tyłu wieży zastąpiłem zwykłą lampą - bo oryginał czujnika nie posiada, a wydaje mi się, że w takiej sytuacji powinna tam się znaleźć rzeczona lampa.

- poprawiłem wreszcie "uchwyty na uchwyty" dodatkowych zbiorników paliwa na tyle kadłuba.

- wyspawałem całą resztę wymagających tego miejsc

- przykleiłem kostki pancerza Kontakt-5 na wieży. Poprawiłem pozycję części z nich, oraz dla fantazji wymieniłem dwie z nich na Kontakt-1. A co.

- poprawiłem nieco instalacje przy przednich lampach, pojawiły się brakujące rurki na przewody i same przewody,

- dodałem dwie kostki Kontakt-1 na przodzie wieży

- zrobiłem puste uchwyty na skrzynki amunicyjne do NSWT na wieży.

- przygotowałem jakieś wstępne pierdoły do rzucenia na błotniki, żeby tak pusto nie było bez zbiorników i zasobników.

- chochliki ukradły zakrętkę od zbiornika nad wydechem.

 

Przy zdjęciach porobiłem trochę zbliżeń, więc wiadomo, że wyszło kilka baboli niekoniecznie dobrze widocznych gołym okiem. Teraz sobie na spokojnie to poprawię i może wkrótce zacznę malować.

 

P1360065_zps3xnxydke.jpg

P1360071_zpsd1vxcygr.jpg

P1360069_zpsexybwdtv.jpg

P1360056_zps0r2oe2qt.jpg

P1360074_zpsnuzxlsaw.jpg

P1360052_zpsety2wsc8.jpg

P1360046_zpsk2eezt7q.jpg

P1360063_zpsoiurehvw.jpg

P1360059_zpson8f4op9.jpg

P1360076_zpsoqf42yrf.jpg

P1360081_zps1jaxeyyh.jpg

P1360083_zpssbnrasqj.jpg

P1360079_zpsgpjbcwdy.jpg

P1360072_zps7zp5quh8.jpg

P1360068_zpsstd4pmzc.jpg

P1360054_zps1hfcrylw.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem luf 2 i 3. Malowanie takie jak na foto - piasek i brąz i wszystkie inne bajery - wszystko na przecierkach na lakier do włosów, licząc na szybko wychodzi mi... pierdyliard warstw. Niby nic nowego dla mnie ale już teraz to przeraża.

Zapomnialem zapytac o zastosowane przez ciebie w modelu kola napedowe ,czy jest to zestaw Nr. AW-08 ?

Dokładnie te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania nadszedł czas.

 

Ale zanim o tym, to postanowiłem sobie poszukać jakiegoś świeższego info o pierwowzorze. No i cóż... przeszukiwałem już ukraińskie i rosyjskie internety, postanowiłem więc odświeżyć sobie co-nieco z arabskiego i zajrzeć w internety arabskie.

IMG_20170422_170320_zpsoiw0nd87.jpg

Niestety - od czasu walk o Aleppo słuch o T-72 zaginął. Może więc jednak te dwa trafienia z TOW wyeliminowały go z walki mimo braku spektakularnego wybuchu amunicji.

Tymczasem wracamy do modelu - krok pierwszy to czarny podkład i na to kolory właściwe pod zdrapki - "gumowy", aluminium i wariacja na temat tonów rdzy i czerwonej farby podkładowej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz czas na zieleń i dopiero przejdę do właściwego kamo.

P1360108_zpsvd5ymhf3.jpg

P1360134_zpsodmdldvs.jpg

P1360137_zpsvabnrhxe.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.