Skocz do zawartości

MB 4500 + G10 + MB 4500 i inne wynalazki1/35


Greif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Czołem

W ramach walki z marazmem odkopałem w mych czeluściach dawny projekt,nadszedł czas na kończenie udało się zakupić całkiem niezłe tory z Miniartu więc temat wrócił.

Jak w opisie Mercedes Benz 4500 szt 2 w wersji do jazdy po szynach i między nimi na chwilę obecną klasyczny wagon towarowy tamtego okresu czyli Gedeckter Güterwagen G10.

Co do modeli MB ze stajni Zvezda, całkiem fajny model (oczywiście koła sa najsłabszym elementem ale u mnie ich nie będzie) do tego koła i zestaw do jazdy po szynach z Plus model... też jakościowo powiedzmy taki sobie, ale jak się nie ma co się lubi...

No i ostatni kwiatek układanki Gedeckter Güterwagen G10 z Ironside, w sumie mam 3 wagony z tej firmy , typowy short run ale w plastiku, w miarę poprawny nie powalający detalem ale umożliwiający zbudowanie w miarę przypominający wagon G10.

Do tego z dodatków trąbki sygnałowe z RB Model , fabryczne z plusa niestety miałem uszkodzone, do Mercedesów blaszka Parta (osłona silnika) też poprawiana we własnym zakresie, do wagonu dodane brakujące nity płaskowniki i metalowe bufory też ze stajni RB Model, docelowo malowanie nie wybrane ale raczej szarak z czerwonawym wagonem coś z okolic początku agresji na Rosję...

Za zdjęcia przepraszam ale tylko ziemniak...

całość 287742201_sklad1.thumb.jpg.7a87aca63e09f6852e81324e9c26efae.jpg

MB 4500 935203258_sklad2.thumb.jpg.dcd4e268d2deaaca80a2d7780eb80d3d.jpgsklad3.thumb.jpg.34887a4323fec219c4f063cdaa26f463.jpg

wagon G10 

WP_20161227_20_00_24_Rich.thumb.jpg.0d9d58326a75f956f63acf8a8f927de2.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że warsztat zaczyna gromadzić widownię - i to jaką. Mariusz, gdzieś ty się podziwał? Akurat niedawno zerkałem do twojego warsztatu Pz.II i myślałem że fajnie by było finał zobaczyć. Może jednak życzenie się spełni.

 

Tomek, nie mów mi że to są te osłony silnika które mi dwa lata temu pokazywałeś? No bo jak tak to teraz jak masz warsztat to ni ma wyjścia o trzeba skończyć. I jakbyś mógł większe fotki wrzucać byłoby już całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Yo foty z wiaderka , nieco większe, a jak rozstawie się z namiotem to będzie coś większe bo na chwilę obecną to i tak nie ma większego znaczenia ;) taaa 2 lata powiadasz :P mo może i tak... hyh czas leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mariusz, gdzieś ty się podziewał?...

 

...ano Panie za dużo WOT-a ostatnio... ale dłubie coś tam sporadycznie. Pozdro

Mi przeszło bo zawsze znalazł się ktoś lepszym czołgiem od mojego. Ciekawe jak to jest że mój nigdy nie był najlepszy? Sorki Tomek za off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no zasiadam i podziwiam.

... Mariusz, gdzieś ty się podziewał?...

 

...ano Panie za dużo WOT-a ostatnio... ale dłubie coś tam sporadycznie. Pozdro

Mi przeszło bo zawsze znalazł się ktoś lepszym czołgiem od mojego. Ciekawe jak to jest że mój nigdy nie był najlepszy? Sorki Tomek za off-top.

No tak, widzę, że nie tylko ja wpadłem w pułapkę zabawy wirtualnymi czołgami, zamiast lepić modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

hehe no ja dla odmiany nie grałem z 2 miesiące teraz kilka bitew...

mały postęp z wagonem skończyłem środek

 WP_20161227_20_00_43_Rich.thumb.jpg.6b831bd7c9466338bba6a52cbd0fbcea.jpg

i tak mało co będzie widać obecnie walka trwa pod podwoziem... niestety pustka zmusza do odtworzenia przynajmniej w zarysie czegoś co się nazywało układem hamulcowym Kunze Knorr...

Początek siłownik na miejscu

WP_20161229_23_51_10_Rich.thumb.jpg.3eb2d3ecacc6461414c1f3e70da87e7f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

powoli naprzód...

@Wosiek , możliwe że coś krzyo ciutkę bo to na "sztukę" nawet na dioramię g... będzie widać więc żeby dyndało coś pod podwoziem ;)

w następnych wagonach z tej seri zrobię tylko wczesny typ maźnic i mocowania kół + szprychowe koła i wtedy nie będzie hamulcy i całego tałatajstwa...

35907512856_c075af6f1d_b.jpg

35907513966_6424aec09c_b.jpg

35907513586_60e83190f8_b.jpg

@bożo... uuu do malowania droga daleka... prawdopodobie dodam jeszcze jeden wagon... jaki jeszcze nie wiem (cysterna lub brankard albo coś innego )

ale tu i tam masa roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

żeby nie było że nic się nie dzieje ?

Powoli uzupełniam instalację hamulcową, w międzyczasie powstał projekt kalkomanii do wagonów

WP_20170406_23_00_29_Rich_LI.thumb.jpg.e6416bb9086d6f5dcd69d365874d8fa7.jpg
jest jeszce kilka oznaczeń do dokończenia także powoli ale do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem pod wrażeniem. Wiedziałem, że będzie super, ale to co widzę to perfekcja. Już trzeci raz patrzę (zacząłem jeszcze w nocy i potem spać nie mogłem ) i napatrzyć się nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.