Skocz do zawartości

T-90MS 1/72 Modelcollect UA72010


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Jako pełzający modelarz pancerny przedstawiam Wam kolejną relację - tym razem tytułowy T-90MS. Chciałem sprawdzić, jaką jakością zarówno merytoryczną jak i sklejalnością może pochwalić się Modelcollect - stąd też wybór padł właśnie na ten produkt.

 

gN82JjR.jpg

 

Ogólne wrażenie pozytywne; nie będę przedstawiał tutaj całego in-boxa - w wielu miejscach dostępny w sieci. Zaskoczyły mnie gąski - w zawartościach prezentowanych w internecie widnieją gumiane a tu taka niespodzianka - ogniwkowe w przyzwoitej jakości, choć wymagać będą waloryzacji.

 

sYRJoQk.jpg

 

Kolejne zaskoczenie - metalowa wanna

 

aloDoDS.jpg

 

Model powstanie w poniższej konfiguracji i malowaniu; po wstępnej analizie elementów przyznam, że Modelcollect dość wiernie odwzorował ten egzemplarz.

 

EXQEO4F.jpg

 

Malowanie jakoś mnie nie powala - niestety nie mogę znaleźć żadnego innego dla tej konfiguracji. Jeśli ktoś z Was, drodzy koledzy, potrafi mnie nakierować na inne propozycje kolorystyczne to będę wielce rad

 

Jestem otwarty na wszelkie Wasze uwagi merytoryczne jak i warsztatowe - liczę, że przy Waszej pomocy wyjdzie z niego przyzwoity czołgutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ta skala to dla mnie nieznane środowisko
Tak jak i dla mnie
Pancerz prętowy będziesz waloryzował? Szkoda, że w zestawie nie ma blach i toczonej lufy.
Tak, będę waloryzował. A blachy będą wg własnego projektu. Stąd też zapewne budowa nie będzie błyskawiczna A lufa? Hmmm... Jeszcze nie wiem, co z nią zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Też mam go na warsztacie razem z Terminatorem ze Zvezdy.

Bedę śledził z wielkim zainteresowaniem Twój warsztat . Plastikowe ogniwka zaczęli dodawać po interwencjach modelarzy. Niektóre ich modele mają oba rodzaje w pudelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jak znajdę jakąś to podeślę linka.
Będę wdzięczny, bo mi żadna w oko nie wpadła...
Niestety, ta wersja występuje tylko w tym malowaniu.
Tak właśnie mi się zdawało
Chętnie popatrzę. Sam buduję tego samego, ale w 1/35.
Wiem - podglądam
Niestety, ta wersja występuje tylko w tym malowaniu. Chętnie popatrzę. Sam buduję tego samego, ale w 1/35.

 

He, he... Też chętnie, bo mam takiego budować...

 

Tego też śledzę
Super. Też mam go na warsztacie
To tylko prac i relacji brakuje
Numer 7 czasopisma Wozy Bojowe Świata był poświęcony T-90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Prace suną do przodu

 

A więc - pierwsze elementy w projekcie blaszek powstały czyli ażurowe zęby gąsienic i maski do kół

 

Przymierzam się do kolejnych; niestety dążenie do najwierniejszego odtworzenia oryginału mnie pogrąża w niekończących się analizach . I tu pytanie do Was - czy ja dobrze główkuję, że elementów opancerzenia, zaznaczonych strzałeczkami nie powinno być ? (to jest chyba pancerz na zwykłym T-90).....

 

Zerknijcie sami - chyba dobrze kombinuję....

 

3McRhIl.jpg

 

laj38yD.jpg

 

Mam nadzieję, że idę w dobrym kierunku, bo zaraz zabieram się za ich ekstrakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowe podejście do tematu. Blaszki robisz tylko dla siebie? Czy może wiekszą ilość. Mam też zaczęte z Modelcollecta ich ...T64-ki T72-ki i T80-ki. Jakbyś trawił większą ilość to daj znać proszę.

Kibicuje Twojej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam nadzieję, że o okrętach nie zapomnisz...
Musze chyba troszkę odpocząć od nich - są wdzięcznym tematem jednak ich proces "produkcji" trwa bardzo długo a brak wyraźnych postępów w krótkim czasie potrafi zniechęcić Stąd przytuliłem się do pancerki

 

A to nie pasuje?

 

03.jpg

Sprawdzę - dzięki

 

Blaszki robisz tylko dla siebie? Czy może wiekszą ilość. Mam też zaczęte z Modelcollecta ich ...T64-ki T72-ki i T80-ki. Jakbyś trawił większą ilość to daj znać proszę.

Kibicuje Twojej budowie.

Tylko dla siebie - z prostego powodu - często ich montaż lub montaż na modelu jest uciążliwy a technologia długo obmyślana; ciężko byłoby to komercyjnie wytłumaczyć. Ale dla chętnych służę - co mam to mogę wytrawić (korzystam z firmy zewnętrznej) i odstąpić po kosztach produkcji - nie ma problemu

 

Swoją drogą - inne "T" zapewne również pojawią się pod moim skalpelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze chyba troszkę odpocząć od nich - są wdzięcznym tematem jednak ich proces "produkcji" trwa bardzo długo a brak wyraźnych postępów w krótkim czasie potrafi zniechęcić Stąd przytuliłem się do pancerki

No tak, ja też dość długo odpoczywam od okrętów... Teraz bawię się trochę pancerką, głównie bitewniaki z First to Fight,

bardziej zabawki niż modele, ale jest frajda a oto chyba chodzi... Zobacz u mnie w albumach.

 

Pozdro111.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga chince wymieszali wersje dając mieszankę a najprościej rozróżnić z przodu po rodzaju lamp ( okragłe i kradratowe ), inny układ plam ,kolorów i drobnych szczegółów. pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba muszę kupić nowy model bo u mnie były wypraski znane z innych T72/T90 tylko dwa rodzaje kół bo na Grigorjewa narazie mnie nie stać i moja 90 leży nie skończona podglądam i powodzenia OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.