Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedy zmywasz?

 

 

naprawdę ?:D

mogę jutro ale boję się, że utkwię w kółku podkład ps cleanlux

 

To możliwe, jeżeli nie walniesz do śmieci czarnej farby i będziesz nią dalej "tak po liniach jeździł" ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się "wydawało" że tak się robi...

to co źle robię ?

 

no nic kolejny cleanlux dobrze, że to tanie

 

Nie wiem co robisz źle, widzę tylko efekt, a przyczyn może być cała masa... Ale zawsze możesz zrobić odwrotnie... No i nie będziesz musiał zmywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Widziałem zdjęcie Twojego aero i spienionej w zbiorniczku farby. Czy czasem aero nie puszcza Ci do zbiorniczka powietrza i z farby nie wydobywają się bąble? Może uszczelka w aero? Druga sprawa, czy to ciśnienie jakie ustawiłeś nie jest troszkę za niskie? Może ustawienie na 1,5bar pomoże. Przy zbyt niskim ciśnieniu aerograf bedzie pluć. Jest też 3 możliwość. za gęsta farba. Dodaj rozcieńczalnika i popryskaj na zwykłym bloku technicznym, kawałku ramki lub plastiku. Bo wydaje mi się że podkład na Twoim modelu też nie ma ładnej powierzchni. Ale zanim zaczniesz zabawę z rozcieńczaniem wyczyść aero. Pozwoli Ci to wyeliminować kolejne hipotezy 1: Czyszczenie aero. 2 rozcieńczanie farby. 3 regulacja ciśnienia. Farbę możesz rozcieńczyć w pojemniczku lub w zbiorniczku. Druga opcja jest przydatna wtedy, gdy nie chcesz rozcieńczać całej farby. Wtedy wlewasz trochę farby do zbiorniczka, dolewasz rozcieńczalnika (nawet stosunek farby do rozcieńczalnika 1:3) i następnie mieszasz to w zbiorniczku za pomocą pipety wsysając i wypuszczając farbę. Może to już wiesz, ale jeżeli nie wiedziałeś to już wiesz ;) Zwłaszcza że masz bardzo dobry aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z laserowym naprowadzeniem na cel

 

może nie ale fajnie gdyby chłodziła piwo...

 

Podłącz ją w lodówce... Niedługo żeby umyć rurkę o długości 10 cm trzeba będzie kupić urządzenie wielkości stołu do ping-ponga... Przez 10 lat używania aero do jego umycia nie użyłem nigdy niczego więcej niż rozpuszczalnika uniwersalnego od Dragona, papierowych ręczników i igły do czyszczenia dyszy... Normalnie jak czytam zdanie kupię myjkę żeby umyć dyszę to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak czytam zdanie kupię myjkę żeby umyć dyszę to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

 

A to już Twój wybór

jestem na tyle nie delikatny, że już dwie dysze rozwaliłem poprzez czyszczenie ich igłą.

Myjka jak myjka zawsze do czegoś się przyda a koszt nie jest duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak czytam zdanie kupię myjkę żeby umyć dyszę to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

 

A to już Twój wybór

jestem na tyle nie delikatny, że już dwie dysze rozwaliłem poprzez czyszczenie ich igłą.

Myjka jak myjka zawsze do czegoś się przyda a koszt nie jest duży...

 

Fakt jestem "ortodoksyjnym zwolennikiem" nauki prawidłowej obsługi urządzeń... Ale jak ktoś woli kupić warsztat naprawy samochodów, zamiast nauczyć się nim jeździć to jego wybór...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że farbą jest za gęsta. Ja rozcieńczam Tamiya przynajmniej 1:4. Ale niesprawny aerograf na pewno nie pomaga, więc warto się mu przyjrzeć czy na pewno jest ok.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj malowałem gąsienice w cv90 i już któryś raz z kolei miałem taką sytuacje ze na początku był odkurz i aero "syczał"

Po kilku psiknięciach malował już całkiem fajnie , a pod koniec jakby rozcieńczalnik opadł na dno i zaczęła się farba rozlewać ...

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku , takie spostrzeżenie ( farba to tamiya X-1 i dedykowany X-20A w proporcji 1:2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Widziałem zdjęcie Twojego aero i spienionej w zbiorniczku farby. Czy czasem aero nie puszcza Ci do zbiorniczka powietrza i z farby nie wydobywają się bąble? Może uszczelka w aero? Druga sprawa, czy to ciśnienie jakie ustawiłeś nie jest troszkę za niskie? Może ustawienie na 1,5bar pomoże. Przy zbyt niskim ciśnieniu aerograf bedzie pluć. Jest też 3 możliwość. za gęsta farba. Dodaj rozcieńczalnika i popryskaj na zwykłym bloku technicznym, kawałku ramki lub plastiku. Bo wydaje mi się że podkład na Twoim modelu też nie ma ładnej powierzchni. Ale zanim zaczniesz zabawę z rozcieńczaniem wyczyść aero. Pozwoli Ci to wyeliminować kolejne hipotezy 1: Czyszczenie aero. 2 rozcieńczanie farby. 3 regulacja ciśnienia. Farbę możesz rozcieńczyć w pojemniczku lub w zbiorniczku. Druga opcja jest przydatna wtedy, gdy nie chcesz rozcieńczać całej farby. Wtedy wlewasz trochę farby do zbiorniczka, dolewasz rozcieńczalnika (nawet stosunek farby do rozcieńczalnika 1:3) i następnie mieszasz to w zbiorniczku za pomocą pipety wsysając i wypuszczając farbę. Może to już wiesz, ale jeżeli nie wiedziałeś to już wiesz ;) Zwłaszcza że masz bardzo dobry aerograf.

 

Zgadzam się z biket 26 pyzatym bez paniki Bengal. Zrób jak kolega napisał. Plus farby jest taki że można ja zamalować więc możesz całą operacje powtórzyć. Potrenuj na jakimś starym modelu. Jak go nie masz to złóż takowy, przyda się. Ja mam taki, mimo że robię modele już trochę to dalej czasem na nim maluje próbnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry,

 

potrzebuję pomocy, szukam zdjęć Merkavy 1 generacji w trakcie "akcji" czyli delikatnie bądź bardziej zużytej, przeglądając internety nie potrafiłem namierzyć żadnych zdjęć, które mi się spodobały i na których chciałbym się wzorować przy budowie mojego modelu - większość to Merkavy nowszych generacji.

4AjsR23.jpg

ale nie aż tak

0Act9vV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.