Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

pytanie techniczne

 

ile mam położyć warstw by osiągnąć taki efekt :

-0vFPV_e_xWNAv8IXrEDbJTusKbBAmEvwiuVUqtwtUFsUT9ft8aPhrl248FQS63Qg9nR7zrSKLCcB-q3C9x3HI1sgCuCeo5MZuU2TFC-ljLRk-j7YF-b8DBgQ_MEYfXjYsTXlPdoj2FeVW3N-LUcOBgwYqpewuAd85U6y0rsfXOahruf71WBisARwUTZ5HXtPTXyAWuONjH_Y_Par2mkxTu1XrrCv4_CWergwQLxnNV5zRUbGne3zwUeWZt2t0_m0K6M5mF3Uyj6jNL93HgxOjqfSLLRx-9nT-Rec2qgmbdjqYPkHjjKMYilwhWuEDnuQpDN1YsYWabDdJYCdezP8oF2Z-M_9V9UMiSWtGzIwQcv2m0lj2DPpJB9ENSckXhdO4Xet0vZc95ZmwzhQHKxiKOaIROTdwtzou_0Zf0D-a5TUImoDRn3qh6qx_uw-d-SlCqH5MYjFrsOmJS1ocARI-uhAB8AujLEDduMFkCIM3Vzv7M8Bp62k1abDjgqYK8BZJROoeePLAxqqDkjcVHFcTW7eh-qTJ5zKiPX2cbEr2a57Ba4L2lsTwyzY_E5hscEVi4JQSCayTzndgwhXfHG9ua5BkGyschs9V59pQHrdmMRw8tOkare=w1024-h683-no

 

 

 

po 2 wygląda tak :

UeXgYml.jpg

 

czyli praktycznie 0 różnicy

 

albo może moja wina ...

z koloru bazowego przelanego do buteleczki

NaOv3kB.jpg

zacząłem dolewać białej ...

kropla,dwie i tak dalej, nie chce przesadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Strasznie dużo Ci tej farby zeszło. Zmniejsz ciśnienie, zmniejsz skok iglicy i wtedy się barw w przebarwienia. Nawet i całkiem rozjaśnij białym a to przefiltruj bazowym. Weź czystą kartkę, czy złom modelarski i popróbuj na boku.

 

Mam wrażenie, że masz na kompresorze ze 2 bary, iglica w aero idzie Ci całkiem do tyłu i malowanie idzie jak pistoletem przemysłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły mam trzy - baza, pierwsze rozjaśnienie i ostateczne. Kolory mieszam na oko, ale tam ostateczny to mogło być nawet 2:1 baza - biała. Jak mi się podoba to zostaje jak nie to jeszcze rozjaśniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo Ci tej farby zeszło. Zmniejsz ciśnienie, zmniejsz skok iglicy i wtedy się barw w przebarwienia. Nawet i całkiem rozjaśnij białym a to przefiltruj bazowym. Weź czystą kartkę, czy złom modelarski i popróbuj na boku.

 

Mam wrażenie, że masz na kompresorze ze 2 bary, iglica w aero idzie Ci całkiem do tyłu i malowanie idzie jak pistoletem przemysłowym.

 

 

Ogólnie od początku zabawy z tymi farbkami to zużyłem 1/3 koloru bazowego + jeszcze mam w pojemniku po sosie 1/4 (czy to dużo czy mało, nie wiem)

Ciśnienie 0,6bara, ze skokiem ćwiczę non stop.

 

Z reguły mam trzy - baza, pierwsze rozjaśnienie i ostateczne. Kolory mieszam na oko, ale tam ostateczny to mogło być nawet 2:1 baza - biała. Jak mi się podoba to zostaje jak nie to jeszcze rozjaśniam.

 

Położyłem kolejną warstwę 1:1,5 (w dobra stronę lecę ?? )

Mgfsrlc.jpg

xcAQ6bE.jpg

Na dziś koniec, muszę wyczyścić dokładnie aero bo mi od czasu do czasu pluje farbą

 

dobrej nocy i spokojnych, zdrowych świąt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to mogło by być finalne rozjaśnienie. Wydaje mi się za mocne i zbyt równomierne przy krawędziach.

 

Ok dodam jeszcze krople bazowego albo spróbuje z niego zrobić filtr.

A co zrobić z krawędziami ? Jak to poprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa prościutkie pytania :

- Czyli już nie kombinować z różnymi mieszankami bazowego i bieli i tak zostawić ?

- Proszę o doprecyzowanie jak delikatny ma być ten filterek, bo znając mój talent zaraz to spi***** a tak na serio taka delikatna chmurka 0,5bara styknie ?

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę bez podtekstów, próby krytyki modelu itd.

Rzeczywista Merkava nie ma takich przebarwień. Jest jednolicie pomalowana, dobra jakosciowo farbą, pofajdana od użytkowania, bo nikt sie nie pzrejmuje czystością, i cały czas zakurzona czerwonawym pyłem, bo tak tam jest.

Takie mam doświadczenia z "organoleptycznym" odbiorem wyglądu "tamtejszego" sprzętu.

Poza tym podoba mi się to malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydała by sie modulacha kolorów aby wydobyc załamania bryły. Ale spokojnie! Nie musisz tego robic aero. Mozesz smialo pocisnać to farbami olejnymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a jak znajdujecie dodatki do modeli ?

 

Korzystam też z MojeHobby

ale również ze ScaleMates - oni mają listę wszystkich dodatków do modeli tych istniejących i już nie produkowanych

 

Dla Merkavy Tamiyowskiej: https://www.scalemates.com/kits/121930-tamiya-35127-merkava

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozostaje nam jedynie:

Inne%20030%20Markava_zpsyqpycojl.jpg

 

Modląc się na nad tym moim opłakanym tworem położyłem kalki, podmalowałem co nie co

PtjCljk.jpg

p6zZCr9.jpg

uKQlnO4.jpg

 

następnie kładę błyszczący i zaczynamy psucie

hI7o65S.jpg

 

wiem, wiem jest fatalnie - i tak będzie, niech tak będzie ale dla mnie najważniejsze jest jedno powoli dążę do końca modelu.

Zabawa na pierwszy miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.