Skocz do zawartości

King Tiger Serien-Turm 1:35 Dragon


rogalos

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie należy wkładać gęsi osobno jedna po drugiej, tylko na raz.

 

Chodzi o reakcję chemiczną. Wyzwoliłeś ją pierwszą taśmą i po 2-3 minutach już nie było takiego nasycenia jak trzeba.

 

Mimo to gęsi wyglądają ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest właśnie to...niby w teorii człowiek wszystko wie co i jak zrobić, a potem i tak wyjdzie gdzieś brak doświadczenia - na przyszłość będę pamiętać.

 

Postaram się podziałać jeszcze potem pigmentami żeby trochę przykurzyć gąski, i zmniejszyć kontrast pomiędzy jedną a drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

 

W wielkich bólach (walka z odkurzem!!!) powstał kamuflaż

 

Na zdjęciach model bez osłon bocznych, z nałożonym lakierem błyszczącym, gotowy na kalki i wash.

 

WP_20170312_21_02_43_Pro_zpswnzngxz8.jpg~original

 

WP_20170312_21_02_52_Pro_zpsn2eucnlb.jpg~original

 

WP_20170312_21_03_40_Pro_zpsxhpnv7ew.jpg~original

 

WP_20170312_21_05_29_Pro_zpsrp33hr60.jpg~original

 

WP_20170312_21_04_46_Pro_zpsbxnerpod.jpg~original

 

WP_20170312_21_03_09_Pro_zpseifixllo.jpg~original

 

Teraz pytanie za sto punktów, czy nakładać wash na zimmerit? Jeśli tak, to czy wystarczy jeden odcień, czy lepiej rożne odcienie na rożny kolor kamuflażu?

 

Jeszcze nie zdecydowałem, ale raczej skłaniam się ku oznaczeniom s.Pz.Abt. 503, Francja 1944 r.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kamo wyszło ładnie. Ten odkurz pewno zniknie po dalszych pracach.

Osobiście odradzałbym dawanie wash na zimmerit. Moim zdaniem źle to potem wygląda. W sumie teraz jak na to popatrzysz to już masz cień na zimmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odkurzu udało mi się uniknąć, ale kosztowało to sporo czasu i nerwów - malowałem prawie samym rozcieńczalnikiem z małym dodatkiem farby, i to wieloooma warstwami.

Inaczej zawsze pojawiały się małe kropeczki farby po bokach linii, z wyjątkiem jasnozielonej farby - może to kwestia zastosowania innego pigmentu?

 

Biję się z myślami co do tego washa, bo z jednej strony teraz po filtrach model nie wygląda źle, ale może trochę więcej kontrastu nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z washowaniem zimmu uważaj, ostatnio dałem delikatną płukankę na swojej bergepanther i na ostatniej prostej jak psiknąłem matem to nie wiedzieć czemu wyciągnęło całego washa, że aż po oczach bije, jakbym go zalewał, także działaj delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Walczę z montażem lin holowniczych, okazało się że zestawowe fototrawione uchwyty Dragona na tył bocznego pancerza są za małe żeby "zamknąć" linę, bedę musiał użyć tych z zestawu Eduarda - powinny pasować.

 

Przy okazji mam pytanie, czy ktoś wie w jakim sklepie w Polsce można dostać kalkomanie na gaśnice do niemieckich czołgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lubię porzadnie styrane modele

 

Aczkolwiek w międzyczasie była lekka korekta obić, bo faktycznie trochę za dużo tego było. Pigmenty jeszcze potem stłumią dodatkowo ten efekt.

 

Ponawiam pytanie o kalkomanie na gaśnice do niemieckich czołgów. Udalo mi się znaleźć tylko na e-bayu firmy Peddinghaus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmłotkowany" za bardzo ! Nawet w miejscach gdzie raczej nie miał co go tak poobijać. Obicie tak solidne błotnika wiąże się z jego zagięciem (cienka blacha). Jeszcze dziwne są te zacieki na wieży - równolegle do czołgu , idealne. Tak jakby stał na pomniku , wypoziomowany ! Zacieki w różnych kierunkach, czołg jeździ, zmienia położenie, stoi nachylony itp. Podobnie z zaciekami prostopadłymi na błotnikach? Poza tym fajne kolorki ma i ogólnie OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, melduję że atak latających młotków został odparty

 

Usunąłem ok. 60-70 % obić które wcześniej z takim mozołem robiłem. Zostały głównie w okolicach włazów, wieżyczki dowódcy itp.

 

Co prawda lubię modele z wyraźnymi śladami ekspolatacji, ale tym razem trochę mnie poniosło; najzabawniejsze jest to że teoretycznie wiedziałem że trzeba uważać żeby nie przesadzić z danym efektem :-)

 

Malnę może jeszcze parę mniej symetrycznych zacieków, i chciałbym zrobić trochę delikatnych obdrapań na zimmericie szarą farbką. Oby tylko nie przesadzić tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Dobry wieczór,

jako że niespecjalnie znam się na mundurach, mam pytanie do fachowców.

Czy poniższy pancerniak od Alpine Miniatures, podpisany SS Panzer Commander, pasuje do mojego Tygrysa, który z tego co pamiętam jest w malowaniu Wermachtu??

Ew. da się go przerobić niewielkim nakładem sił na Wermacht?

23326_rd.jpg.f2dd6f296dfbff2b64409cbb0483d73e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pry figurce nie podpowiem, ale tygrys wychodzi zacny prócz obić i paru innych miejsc:

- nie usunąłeś nadmiaru washa na klocku drewnianym do podnośnika z tyłu pojazdu

- zacieki za mocne

- zróżnicuj kolor trzonków narzędzi - jeden odcień to za mało

Reszta mnie się podoba, dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.