Skocz do zawartości

Flakpanzer Gepard 1:35 Tamiya


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Rozgrzebuje enty model (ale mam ten spokój, ze wielu z Was ma 2 - 3, czasami 20 modeli rozgrzebanych).

Tym razem trafiło na coś co ma się złożyć szybko, łatwo i przyjemnie. Czy tak będzie, to się okaże.

Póki co krótko o modelu i samym pojeździe.

 

32607998505_aeff3c9196_b.jpg

 

Model Tamiya to leciwy już dziadek z 1977 roku, przystosowany do zamontowania napędu z ruchomym zawieszeniem (kręcącym się). Sam pojazd to oczywiście przeciwlotniczy pojazd zbudowany na podwoziu czołgu Leopard 1, uzbrojony w 2 automatyczne działka Oerlikon kalibru 35mm. Obecnie wycofywane ze służby w Bundeswehry pojazdy służą jeszcze w Brazylii, Chile, Jordanii i Rumunii. Podobną konstrukcją jest nasz PZA Loara, niestety nieprodukowany.

 

Wracamy do sklejania. Czy jest szybko? Części są w miarę dobrze odlane, pojawiają się jamki skurczowe oraz drobne przesunięcia formy. Łączenia z ramkami części mają zazwyczaj małe i proste do usunięcia, jednakowo sam plastik jest dosyć twardy i przez to widać rysy papieru ściernego i pilników. Detal jest ładny i ostry, ale oczywiście nie ma sensu porównywać tego do modelu Meng'a

 

Sklejone podwozie i 2 główne anteny zestawu. Reszta w powijakach

 

32567432996_719b86a2c8_b.jpg

 

31795928163_eab7444536_b.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmienisz zdanie co do malowania. Tu masz niemiecki w pustynnym camo i ciekawy w plamki....

 

Wiem o jakie chodzi, aczkolwiek wolę tradycyjne bazgroły

 

Lecimy dalej z tematem. Nie ma to jak zaszpachlować wklęsłości żeby później okazało się, że przychodzi tam "zakrywajka" w postaci drzwi od zasobnika A ostatnio pisałem, że nie ma sensu szpachlować dziury nad kołami napędowymi

No trudno, poszlifowałem sobie przy okazji.

 

Podmontowałem kadłub (na sucho)

31804781833_cd3cedde0a_b.jpg

 

No a całość mniej więcej wyglądać będzie tak

 

32463630572_bb4b27e8bc_b.jpg

 

Nie przewiduje scratchu, dodatków, zastanawiałem się nad gąsienicami, ale model nic nie zyska.

I z nowości to testuje Flickr, mam nadzieje, że zdjęcia są widoczne i nie ładują się za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Super Moderator
Jak mocno go rozcienczałeś? Mi się pajęczyna robi.

Właśnie czytałem o tym, że może robić się pajęczynka. Ja używając Leveling Thinner malowałem w stosunku rozcienczalnik 2:1 Surfacer przy ciśnieniu 2 barów.

Ile razy malowałem tym specyfikiem to ani razu mi się nie robiła... ciekawi, mnie skąd takie informacje... A tym cisnieniem pracy to widzę, że zakres szeroki, gdyż ja maluję nie przekraczając 1 bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła pomalowane, podwozie również, pomalowana też jest wieża ale tyle baboli wyszło na zdjęciach, ze jutro wraca na lakiernie przy lepszym świetle

 

33268652452_2cbd0ace54_b.jpg

 

Kolorki lekko przekłamane. Eh te sztuczne światło...

PS. Zdobyłem dzięki uprzejmości Przemka Przybulewskiego rozkład plam malowania NATO więc wracam do pierwotnej koncepcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Witam po przerwie, wracamy do tematu Geparda. Cały zzieleniał z zazdrości na widok friuli Goździka Potem dostał brązowych plam, jutro czerń.

 

Malowanie NATO wygląda całkiem ładnie, ale wymalowanie tego woła o pomstę do nieba

 

34699694583_8ab76e3422_b.jpg

 

I po zdjęciu maskowania, wybaczcie jakość zdjęć, musze kupić te cholerne lampki i ogarnąć "studio"

 

35378629471_7d5734fb37_b.jpg

 

35469836896_b6000d9d83_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na czerń, jest już pomalowany, lecz nie chce Was zamęczać beznadziejnymi zdjęciami. Jest ciemno, stąd nie mam jak zrobić zdjęć tak, aby widać było efekty malunku.

 

Dlatego tylko ponowne maskowanie przedstawie:

 

35488890026_c70441767c_b.jpg

 

Nawiasem, nie martwcie się. Nie wydaje kroci na taśmy Tamiya, ani podobne. W chińczyku znalazłem żółtą rolkę o wdzięcznej nazwie Hezhi Tape. Według mnie, nie odbiega zbytnio od wyrobów japońskich a koszt takiej rolki to 80 groszy (1 rolka na spokojnie wystarczyła do wyżej ukazanego dwukrotnego maskowania). Muszę skoczyć i wykupić cały zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło słonko, robione telefonem:

 

34733427703_f4c3dbd549_b.jpg

 

35412463901_143281e663_b.jpg

 

35412462561_c249898b71_b.jpg

 

35375254992_4f879b3e03.jpg___35412461031_3d22baf710.jpg

 

Chyba wyszło ładnie, nie wiem Gąsienice potraktowane po macoszemu, szpecą niestety model, grube i niezbyt się układają w dodatku ciężko je sensownie pomalować. Zrobie washa, jakiś ciemny pigment i będzie git malina.

 

Teraz pora na sidoluxa, kalkomanie i dalej coś zepsuje i będzie po ptakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.