Skocz do zawartości

M97 Żbik


PZL46SUM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazłem kilka zdjęć Żbika, zrobionych kilka lat temu na festynie w Świętoszowie.

Niestety, pogoda była jaka była, co widać na zdjęciach.

Ale może się przydadzą

 

F4JIwqMh.jpg

 

R0P3YHGh.jpg

 

XPkCQTYh.jpg

 

AOwmgnDh.jpg

 

ODQqWLQh.jpg

 

LFdWpnph.jpg

 

Nq4cGTAh.jpg

 

tacDQzch.jpg

 

ENO1x8rh.jpg

 

SqhSN6Ph.jpg

 

9KG2kxXh.jpg

 

D6AcRM4h.jpg

 

skDqzG2h.jpg

 

HrNrhKvh.jpg

 

7lwQZzHh.jpg

 

6Nqe4Cah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

wielkie dzięki za zdjęcia. Niestety takich detali nie widać na zdjęciach z neta - jeszcze jest czas aby co nieco poprawić. Co do drzwi to mają równe 1,75 mm czyli 61 mm na żywo. z małego projektu wyszła niezła dziubanina bo na początku chciałem zrobić nową wieżą, drzwi boczne jednak im dalej w las tym więcej detali przybywa np dzisiaj zrobiłem lusterka. w między czasie dłubie "twardziela" i przymierzam się do "skorupiaka" wieżę mam z AS 90 niestety kadłub trzeba będzie wyrzeźbić od nowa chyba że trumpek puści coś naszego. Szkoda że oprócz Twardego nie ma planów.

pozdrawiam

a tu będzie parkował kotek

DVyryfW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ...

O, i bardzo fajny szkic, będzie na przyszłość

Witam, Znalazłem...

Zdjęcia też ładne, przydadzą się, dzięki

Co do drzwi to mają równe 1,75 mm...

Grubość drzwi zapewne potęguje zbyt masywna fazka/rant, gdyby była ciut mniejsza...

Dziubaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

Łoooo, ja też zamierzam zlepić Żbika w 1:35. Model bazowy to BRDM-2 z Trumpka, tylko który, jak moglibyście podpowiedzieć wczesny, czy późny, a kółka żywiczne skąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Chyba Ci się spieszy z tym modelem.

Jedno zdjęcie (z Modelworka!) zamiast słów, co z włazami jest nie tak.

6976b28899cd817a_zpsye6fmcfw.jpg

 

Jaką lufę wkleiłeś do wieży?

Wygląda na 14,5 mm KPWT z BRDM-2 (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późny i HSR35037.

 

Dziękuję Ci Tomku. Może zakupić Dragona, sam nie wiem? Zawsze podobały mi się BRDMy - szybkie i rozpoznawcze, a "Żbik" poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś może linki z galerią Zbika, czy może jakieś własne zdjęcia ?

 

Niestety posiadam tylko wersje M96i i RS, do zobaczenia w dziale Walkaround.

 

Aaa, no właśnie Tomku, zorientowałem się i edytowałem post, bo i nad Nami sporo fotek i Walkaround jest.

PZL46SUM kontynuuj robotę proszę, bo czekam na efekt końcowy. Ja się tak ześliniłem na tego "Żbika", że chyba już w przyszłym tygodniu zakupię albo Trumpetera, albo Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to mówił Siara Siarzewski Stefan i w piz..u cały misterny plan w piz..u.

Piękne zdjęcie klapy ale ja takiego niestety nie miałem a klapy już nie zmienię co najwyżej dołożę rączkę. Niestety KM jest z BRDM-2 podrobiony na Źbikowskiego

Co do BRDM to ten dragonowski to szału ni ma - Trumpeter pewnie będzie o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja napisałem Ci, że na tym forum są zdjęcia dobre Żbika tylko TRZEBA CHCIEĆ je poszukać.

Jeśli zastosowałem KPWT to ... kicha. Zrób sobie małą przerwę w warsztacie. Poszukaj karabin wieżowy NSW od T-72, może ktoś na wolny.

Włazy zawsze można odciąć żyletką. Zmniejsz je trochę i oklej drutem. Będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutowany z drutu miedzianego 0,8 i 0,35 - drut kupiłem w sklepie modelarskim po 1 metrze. lutownica transformatorowa

Co do KM jak się znajdzie to się wymieni. a przerwy nie mogę robić bo w doku stoi do remontu I-19 Otsu Gata 1/50 a lato się zbliża i chciałbym jeszcze trochę popływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.