Skocz do zawartości

M24 Chaffee 1:72 Hasegawa


jonathan

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to prawie już koniec, zostały jakieś poprawki. Jednakże ostatnie wysypy warsztatów i galerii pojazdów w skali 1:72 cieszą bardzo, to może i ja pokaże co tam w wolnej chwili dłubię.

 

Model nie powala jakością.

Nieźle spasowany, ale wielce uproszczony.

 

cha1_zpsavldmf7w.jpg

 

Oznaczyłem więc gdzie powinno być coś więcej i pousuwałem to co szpeciło

 

cha2_zpsxkugy1lx.jpg

 

Później w ruch poszła wiertarka i cążki.

 

cha3_zpstw9abay0.jpg

 

cha5_zpstrqr8mkb.jpg

 

cha4_zpsswz4wikm.jpg

 

Jako że cały czas czegoś brakowało, to trzeba było przysiąść do innych detali...

A tak się zaklinałem że będzie to zestaw z pudła do nauki malowania jednokolorowego malowania.

 

cha11_zpsqfu5uyzy.jpg

 

Postanowiłem dorobić osłony reflektorów

 

cha12_zpsm66z9v4c.jpg

 

Potem doszedłem do wniosku że skoro jakoś to zaczyna wyglądać to fajnie by było postawić model na jakimś gruncie.

Chwilę później przyszedł pomysł, że fajnie byłoby kiedyś zrobić jakąś wiejska chatę.

Więc może na start coś mniejszego.

 

cha22_zpsqausxxcw.jpg

 

Kilka zapałem i bluzgów że nie chcą się ładnie rozkrajać.

 

Kilka godzin później podstawka pod kubek/kufel zaczęła coś przypominać.

 

cha16_zpssjaqdu8r.jpg

 

cha18_zpsg5vj110v.jpg

 

cha19_zpskfp7lr0y.jpg

 

cha20_zpsf8eltglp.jpg

 

Do czołgu dorobiłem jeszcze jakieś bambetle, wykopałem jakieś żywiczne skrzynie i amerykańca.

Figurek to ja malować nie potrafię...

 

cha25_zpstztkgebn.jpg

 

cha26_zpsfug7rwjd.jpg

 

cha24_zpsw1hccagl.jpg

 

I tak na koniec.

Chyba jednak wolę kilku barwne malowania. To wyszło chyba odrobinę za ciemne. Chociaż po przejrzeniu wielu zdjęć tego pojazdu zastanawiam się iloma kolorami je malowali.

Figurka mało pancerna.

brudzenie jeszcze do poprawki.

 

W sumie to krytyka mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mała ta podstawka.

Deski w tej skali zdecydowanie lepiej wychodzą z hipsu - zapałki, nawet rozkrojone trochę za grube i trochę dziwne umiejscowienie tej "budki" - pół metra od drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 72 przy jednobarwnym malowaniu warto dodatkowo rozjaśniać kolorystykę - w tej skali efekt wizualny modelu jest ciemniejszy, a i ciężko uzyskać widoczne efekty washa. Ostatnio malowałem całą serię "amerykańców" i musiałem rozjaśniać nawet zestawy dedykowane do modulacji olive drab.

 

Podstawka mi się podoba, i tak pozostaje poza moimi umiejętnościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się.

Jakieś stare małe cążki z mini zestawu serwisowego Asus.

http://www.pcmegabits.com/tool-kits/TR07883.html

 

Daleki jestem od śmiania się. Ceny narzędzi modelarskich są często zaporowe, szukam takich które działają i mnie nie zrujnują:) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.