Skocz do zawartości

Ciągnik ewakuacyjny na podwoziu T-34 1:72 Unimodels


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem prace przy ciągniku ewakuacyjnym na podwoziu T-34 od UM w 1:72. Fotka poniżej ze strony sklepu Exito

56f2741fdf326fb4722bf856eabe0a27.jpg

 

Jakie są 34-ki od UM-a wiadomo, nie ma się co rozpisywać (jak dla mnie najlepsze T-34 i pochodne w 1:72 na rynku). O oryginale niewiele wiadomo, wyszperałem jak dotąd jeden rysunke z grubsza podobnego pojazdu

T34rec.jpg

Planowany zakres przeróbek to tylko liny (holownicze na przednim pancerzu i na bębnie wyciągarki) od Eureki, jakieś bambetle na skrzynię (gdyby ktoś miał niepotrzebny jakiś podchodzący silnik to z chęcią przygarnę). Jak na razie zmontowana wanna kadłuba. Górna część przyłożona tylko do fotek. Malowanie tym razem nieco inne niż w moich poprzednich pojazdach produkcji radzieckiej, zamiast Pactry A-112 Russian Armor Green dla odmiany zdecydowanie jaśniejsza Pactra A-32 Marine Green. Przy okazji odkryłem coś takiego jak medium do farb akrylowych (nie mylić z opóźniaczem!). Genialny środek, dodaje się go jako rozcieńczalnik, nieco spowalnia schnięcie farby (ale ciut opóźniacza też warto dodać), ale farba kładzie się z pod pędzla dużo równiej, cieńszą warstwą. Efekt poniżej - po 3 bardzo cienkich warstwach (trzecia tak właściwie nie była niezbędna). Wcześniej miałem gorsze efekty po 4-5 warstwach. Świeci się niemiłosiernie, nie wiem czy to cecha Pactry A-32 czy dodanego medium, przed kolejnym etapem pociągnę matem od Vallejo.

P2130007_zps9grosvka.jpg

P2130008_zpstow3pfte.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Od dłuższego czasu nawet jak coś podłubałem to nie było jak zrobić fotek, więc tym razem spory postęp. Wszystkie elementy już na miejscu, model pomalowany, zrobiony wash (brąz van Dycka, farba olejna dla artystów). Na bębnie wyciągarki nawinięta linka 0.6 mm od Eureki. Na skrzynię ładunkową planuję wrzucić trochę szpeja - na ostatniej fotce widać (łopata, kilof, skrzynka, 2 zbiorniki dodatkowe od T-34/76 - będzie koszernie?_. Zestawowa fototrawiona piła do drewna też pójdzie do skrzyni, rozważam kawałek łańcucha. Myślę ze trzeba by dodać standardowe liny holownicze (oprócz tej na wyciągarce), tak na wypadek konieczności wydzierania z błota z użyciem dwóch lin podpiętych do haków holowniczych. Chyba ułożę je jak w typowych T-34 czyli na błotnikach (w tym wypadku na zamontowanych na nich skrzynkach). Na pewno dorobię belkę do wyciągania z błota - pójdzie pewnie na lewą skrzynkę. Dajcie znać czy fotki się wyświetlają - Photobucket zmienił warunki i teoretycznie nie oferuje linkowania ale chyba udało się to obejść...

Fotki ciut słabsze niż zwykle, słońce dzisiaj nie rozpieszcza.

T-34_ciagnik_sklejony_12_zpsvyrzdhjz.jpg

T-34_ciagnik_sklejony_11_zpsou9q45po.jpg

T-34_ciagnik_sklejony_10_zps725z4r4g.jpg

T-34_ciagnik_sklejony_09_zpsgzpzmaxr.jpg

T-34_ciagnik_sklejony_04_zpsyuwdvznc.jpg

T-34_ciagnik_sklejony_01_zps5sxmxtgr.jpg

 

T-34_ciagnik_sklejony_14_zpscyrl8t7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Doszły graty na skrzyni, liny holownicze od Eureki, antena radiostacji i belka do wyciągania z błota. Wytarcia - ołówek, srebrna kredka. Dojdzie jeszcze brudek - trochę zacieków z paliwa przy wlewach do zbiorników, kopeć przy wydechach, ciut błota - i pójdzie do galerii.

bKJUanb.jpg

hC0r6wn.jpg

b6NS22E.jpg

Xvu0B1Q.jpg

RjeD3sX.jpg

hj51hSd.jpg

xMuL0Yl.jpg

Na koniec "lina do wyciągania czołgu z błota" autorstwa mojej prawie 3-letniej córki Kingi, która z zainteresowaniem obserwowała układanie lin na modelu, poszła do swojego pokoju i takie coś zrobiła:

z2AEuv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźnia dzieci jest super - moja dwójka też mnie od czasu do czasu zaskakuje swoją pomysłowością.

Tą skrzynię to możesz trochę poobijać, bo te graty na pewno ją dewastowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.