Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim to potniesz to trzeba by sprawdzić czy w tej pozycji wyrzutni antena nie jest prawidłowo. Bo jak widać na fotce antena jest prawie pionowo a wyrzutnia pod mniej więcej kątem 45 stopni. Domyślam się że jak wyrzutnia jest złożona to antena jest również na płasko. To by dawało skok anteny 2:1 względem wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

ja raczej obstwiam walniętą wymiarówkę modelu, coś z czego niestety "słynny" jest Dragon...patrząc na proporcję na zdjęciu i modelu widać wyraźnie że łącznik jest sporo za krótki a kąt podniesienia "prawie" 45 co daje prawdopodobnie błąd w wymiarach lub punkt mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ten łącznik jak umiałem i myślę, że wyszło ok

 

fb4f09c644fbb8f5.jpg

 

c744eb43408f4bdb.jpg

 

Pomalowałem też dzisiaj podkładem model przygotowując go do jutrzejszego całościowego malowania na kolor NATO Green

 

7fc5ad985eda8491.jpg

 

4241f62e4548528f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem dzisiaj pierwszy etap malowania. Na początek za radą jednego z bywalców tego forum zastosowałem kolor green NATO. Trochę musiałem się nagimnastykować żeby dotrzeć we wszystkie zakamarki ale się udało. Co ciekawe zaryzykowałem i malowałem farbą Vallejo Air którą dużo osób na tym forum mi odradzało jeszcze jak sklejałem ciągniki siodłowe. Po 2,5 godzinnym malowaniu mogę napisać, że ta farba jest świetna. Plusy to:

 

a) łatwość aplikacji- leję do zbiorniczka i nic mnie nie interesuje

b) nie śmierdzi, a wręcz dla mnie pachnie ;)

c) nie trzeba dodawać opóźniacza, bo nie wysycha w zbiorniczku

d) dość szybko schnie na modelu i praca idzie szybciej i sprawniej

e) farba praktycznie nie pyli

 

Wcześniej używałem Tamyię którą musiałem rozrobić i było z tym full zamieszania i dużo czasu mi to zajmowało. Jedyne co mogę zarzuci farbom Tamyia to to, że trzeba jest rozcieńczać. Jeśli mam do wyboru farbę z którą nie ma takich ceregieli to wybieram tę drugą opcję. Teraz malowanie jest dużo przyjemniejsze i szybsze

 

76bbadfec5b92141.jpg

 

764735b750f81c38.jpg

 

185ea4ea96120cdd.jpg

 

912409d7a18169a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu tego AK zielony wygląda na trochę jaśniejszy. W sumie zielony to zielony ;)

Zastanawiam się jak mam malować teraz drugi kolor. Mam obkleić cały model i zostawić tylko fragmenty na których chcę czarny kolor? Jeśli tak to wydaje mi się, że bardzo dużo blue tacka będę potrzebował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie można zrobić na kilka sposobów

 

Freehand:

 

BluTack:

 

BluTack + masking tape (od 16:30)

 

Masking Putty

 

Kilka słów o maskowaniu od Paula Budzika:

https://www.youtube.com/watch?v=UDS5CCs5LQo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości filmy pokazują wszystko . Jak widzisz nikt nie oblepia całego modelu . Jedynie na 3 filmie facet się trochę więcej poprodukował , żeby wypełnić obszary pomiędzy cienkimi wałeczkami . Żeby nie oklejać całego modelu przez tydzień gazetami , taśmami i innymi specyfikami ,zakładajac że nie chcesz go malować lejąc farbę z wiaderka wystarczy :

 

- użyć porządnych farb i rozcieńczalnika ( na przykład gunzowy leveling + tamija lub gunze , mr paint , nowa hataka orange) mocno rozcieńczonych

 

-zmniejszyć kurkiem ciśnienie na kompresorze z 10 barów na 0,5 - 0,7 bara

 

Wtedy aerograf zaczyna malować bardzo precyzyjnie , modelu nie trzeba mocować w imadle w obawie że nam go zdmuchnie i uderzy o ścianę . Przy takich warunkach aerograf możesz zbliżyć nawet na pół centymetra do modelu , farba się nie odbije robiąc kleksa ( odbije się , a nawet nie przejdzie przez dyszę w przypadku wszystkich "wodo"rozcieńczalnych akryli ) . Odkurz praktycznie nie występuje , jest niezauważalny , nie malujesz przypadkowo wszystkiego dookoła , nie tracisz czasu na bezsensowne oblepieniu modelu , masz cienką warstwę farby i tak dalej i tak dalej .

 

Przy tak przygotowanej farbie ( porządnej) i małym ciśnieniu jesteś w stanie wymalować plamy odzielając kolory tak jak facet na 3 filmie - cieniutkimi wałeczkami ciastoliny , bez potrzeby zaklejania taśmą obszarów pomiędzy wałeczkami .

 

Maskowanie można zrobić na kilka sposobów

 

Można i bez maskowania żadnego

 

0011RenaultR35_zps7a81c41f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym pierwszym filmiku facet nie czyści aerografu i wlewa inny kolor farby? Widzę też , że on nie używa żadnych specyfików do zabezpieczenia powierzchni tylko od razu maluje kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak maluje na cisnieniu 0,5 bara to farba sie na boki rozpryskuje i powstaje taka kaszka. Wtedy malowanie bez zabezpieczenia powierzchni odpada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kupiłem jakiś czas temu maskol Humbrola. Wydaje mi się, że tym by było najłatwiej zabezpieczyć powierzchnię? Ktoś z tego korzystał? Nie zerwę jego z farbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.