Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wash to nic bo zaleje to i wytrze, co zostanie to zostanie a kurzenie brudzenie, ty będzie jazda ;)

Ale jak sie uprze, żeby sido kłaść tylko pod kalki, a pózniej wash na całość....

Nie będę robić washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash to nic bo zaleje to i wytrze, co zostanie to zostanie a kurzenie brudzenie, ty będzie jazda ;)

Ale jak sie uprze, żeby sido kłaść tylko pod kalki, a pózniej wash na całość....

Nie będę robić washa.

 

Nie chcesz washa? Ok. Będę Cię jednak namawiał na ten zabieg. Model nabierze wtedy kształtów. Powstanie wrażenie przestrzenności. Bez tego, Twój pojazd będzie wyglądał jak tania zabawka z kiosku Ruchu. Poczytaj, popytaj, jak to się robi, potem kup albo gotowy wash AK Interacrive, albo olejną ciemną, brązową farbę i rozpuszczalnik white spirit i poeksperymentuj, ale zanim zaczniesz, zadawaj pytania. Sam chętnie odpowiem . Przyłóż się, bo masz kawał modelu i zrobiony zgodnie z kilkoma zasadami, może być naprawdę fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już mam położonych parę kalek to mogę nakładać na nie lakier błyszczący? I jak rozrobić ten lakier? Z czym i w jakich proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać lakier błysk. Jeśli masz Sidolux to nie musisz go rozcieńczać. Wystarczy nalać troszkę do jakiegoś pojemniczka i cienko nakładać pędzlem. Można też aerografem. Jak lakier wyschnie, połóż resztę kalek i znów pomaluj cały model błyszczącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Tego nie wiedziałem. Czyli najpierw maluje powierzchnię tam gdzie ma być kalka, nakładam ją, a potem jak wyschnie jeszcze raz lakierem, tak?

Malujesz cały model lakierem błyszczącym, nakładasz kalki i znowu malujesz cały model lakierem matowym.

Jeżeli model miał by być np. błyszczący to po lakierze i kalkach wystarczy kalki malnąć lakierem a nie cały model.

 

A tu kolega pisze, że po błyszczącym lakierze nakładam matowy... A inny pisze, że po błyszczącym, znowu błyszczący... To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat? na pojeździe? A czy ten patriot nie jest satynowy? jak to jest chopaki?

 

Pod wash najlepiej jest dać lakier błysk (ewentualnie półmat = satynowy) po to aby wash lepiej się rozprowadzał i łatwiej było by zetrzeć w niechcianych miejscach.

W każdym razie ja ostatni lakier jaki daje na model to satynowy zaraz przed nałożeniem kurzy, błota itd

Potem już nie daję żadnych lakierków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie nauczono:

 

1. Malowanie farbami

2. Lakier błyszczący pod kalki

3. Kalki

4. Lakier błyszczący na kalki i pod wash

5. Wash

6. Lakier matowy lub satynowy pod pigmenty itp.

 

Nie wspominam tu o olejnych farbach do tworzenia różnych zacieków z rdzy, czy plam olejów bo sam tego nie umiem, ale to się chyba daje na błyszczący, po kalkach i przed washem. Nie wiem, expertem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to znaczy "lakier matowy pod pigmenty"?

 

Stosujesz kolejność podaną wyżej. Jeśli chcesz używać pigmentów, to na matową powierzchnię. Możesz użyczenia fixera( utrwalacza) do pigmentow, lub np szerokim płaskim pędzlem kurzyć duże powierzchnie pod warunkiem, że nie będziesz tego dotykał palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się z modelem nie stanie.

 

Używam Sido od początku kariery modelarskiej i nigdy nie było problemu.

Rozpylam prosto z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się z modelem nie stanie.

 

Używam Sido od początku kariery modelarskiej i nigdy nie było problemu.

Rozpylam prosto z aero.

 

Ja chyba pędzlem pomaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tu:

 

Model przed sidoluxem, pomalowany farbami Tamiya z serii NATO (black, green, Brown)

 

IMG_20160130_114155%20Kopiowanie_zpsqqjlru3m.jpg

 

Model po Sidoluxie i z kalkami:

 

DSC_0762%20Kopiowanie_zpsnravlll6.jpg

 

Jak widać nic się farbie nie stało, poza tym, że zrobiła się ciemniejsza, ale to naturalne zjawisko i nie ma się co stresować. Ten model psiknąłem 2 razy przed kalkami i 2 razy po kalkach.

A tu model po washu, lakierze matowym i tzw. suchym pędzlu:

 

 

IMG_20160216_085229%20Kopiowanie_zpskqdatrxo.jpg

 

Tak to mniej więcej może wyglądać u Ciebie, jak się postarasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a Ty nakładasz sido aerografem?

 

Sidolux zawsze nakładałem pędzlem. Na tego Leoparda psiknąłem z aerografu. Ty zrób jak Tobie wygodniej. Jak pisze Makinen, to nie ma znaczenia czym nakładasz. Tylko jak będziesz malował pędzlem, to staraj się Sidolux dobrze rozprowadzać po całym modelu, żeby nie zbierał się w zakamarkach itp.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.