Skocz do zawartości

M5A1 Stuart - AFVClub 1:35


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

W zeszłym roku stwierdziłem, że trzeba zrobić coś naszego. Zdecydowałem się na Stuarta z AFV, którego znalazłem w zaprzyjaźnionym sklepie. Plan zakłada pudełkowe malowanie 1DPanc, czołg no 271353, według opisu, z 24p. ułanów. To samo malowanie znalazłem w książce o M5A1 z Kagero, więc podejrzewam, że są zdjęcia pokazujące ten wóz, nie udało mi się jednak żadnych zlokalizować (choć nie ukrywam, że nie mam szczególnie dużej biblioteczki).

 

Tak więc, jeśli ktoś mógłby podrzucić jakieś, lub chociaż wskazać gdzie ich szukać, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Fotki postępu prac:

 

StuartF1_zpsekfubhf0.jpg

 

StuartF2_zpsytypc4em.jpg

 

StuartF3_zps5utsmd8o.jpg

 

StuartF4_zpsupqoupwx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Plan zakłada pudełkowe malowanie 1DPanc, czołg no 271353, według opisu, z 24p. ułanów. To samo malowanie znalazłem w książce o M5A1 z Kagero, więc podejrzewam, że są zdjęcia pokazujące ten wóz, nie udało mi się jednak żadnych zlokalizować (choć nie ukrywam, że nie mam szczególnie dużej biblioteczki).

 

 

 

Voilà

Pojazd z numerem WD - 271353, za wiele niestety nie widać ale zawsze coś.

 

OMJFW4nh.jpg

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Okap nad celownikiem armaty chyba powinien być przyklejony o 90 stopni w prawo.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi!

To jedna część z osłoną jarzma, ale było nie do końca dolane, więc odciąłem to, co wyglądało na nadlewkę... Już uzupełnione.

 

Cześć,

Na tym zdjęciu widać, że nie posiadały noży Cullina.

Na innych,które udało mi się obejrzeć- także ich nie było.

 

Też nie widziałem ich na żadnym zdjęciu które mam, ale wolałem się upewnić. Trochę szkoda, bo to fajny element, można poszaleć, zrobić na pordzewiałą prowizorkę .

 

Macie może jakieś ciekawe zdjęcia pokazujące drobne uszkodzenia pancerza Stuartów? Ja wiem, że trafiony Stuart zazwyczaj miał przerąbane, ale szukam fotek ze śladami po czymś lekkim - odłamki, pelotki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace cały czas do przodu. Czołg właściwie sklejony, pozostało dorabianie detali. Osłon Km plot na razie zdjęta, przykleję ją chyba podczas malowania bazowego koloru, żeby wszystko dało się porządnie pomalować.

 

StuartF5_zpsivnkh4ag.jpg

StuartF7_zpsbxdkqbnn.jpg

StuartF8_zps8uve4ygw.jpg

StuartF6_zpspl61b4yi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.