Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

zestawowe ciut za grube. Za dużo piłowania.

Ale może to jest droga - nigdy tak nie próbowałem.

 

No już zauważyłem.

Zrobię z greenstuff posiłkując się tym zdjęciem.

 

turret_cheek.JPG

 

Co do celownika pośredniego na wieżę to mam już sporo zdjęć jednak na żadnym nie ma do czego toto było mocowane :(

Z tego co widzę to chyba był to polski wynalazek bo nie znalazłem go ani na brytolskich ani na hamerykańskich wozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Policzek" OK - ale wyszlifuj go tak, żeby nie było widać, że on jest (poza dolną krawędzią)

jztPa8Y.jpg

Z przodu (przy jarzmie) i z tyłu (pod włazem dowódcy) nie powinno być żadnego schodka - tylko płynne przejście. Z przodu dodatkowo zacznij krzywiznę od takiego załamania przy jarzmie. Gdzieś na forum powinien być rysunek który wklejałem do postu o KRECHOWIAK'u.

 

No to jeszcze trzeba by się zastanowić nad typem włazu. Nie wiem jaki jest w modelu Eduarda - ale w TOBRUKU powinien być (być może) jakiś późny.

Możesz sfotografować modelowy właz dowódcy wraz z pokrywami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policzek" OK - ale wyszlifuj go tak, żeby nie było widać, że on jest (poza dolną krawędzią)

Z przodu (przy jarzmie) i z tyłu (pod włazem dowódcy) nie powinno być żadnego schodka - tylko płynne przejście. Z przodu dodatkowo zacznij krzywiznę od takiego załamania przy jarzmie. Gdzieś na forum powinien być rysunek który wklejałem do postu o KRECHOWIAK'u.

 

No to jeszcze trzeba by się zastanowić nad typem włazu. Nie wiem jaki jest w modelu Eduarda - ale w TOBRUKU powinien być (być może) jakiś późny.

Możesz sfotografować modelowy właz dowódcy wraz z pokrywami ?

 

Szlifować żeby dopasować jeszcze będę ale tak go właśnie robiłem żeby na dole był schodek jak na zdjęciu, a reszta płynna.

 

Właz jest taki

 

34083282186_fe0ea01f02_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właz jest w zasadzie dobry wg rysunku wieży zamieszczonego przez Bigmodela (po na zdjęciach oryginału tego nie widać), ale trzeba dorobić blokady pokryw przy zawiasach (Hatch lock) - jeśli model ma być "konkursowy"

 

Tasca dała w miejscu blokad jakieś takie małe coś, co moim zdaniem można "wyciągnąć".

 

Blokada składała się z "haczyka" przy włazie i kawałka klocka dospawanego do korpusu włazu - o który zahaczał się "haczyk".

 

Takie blokady do doklejenia są w którymś modelu dragona - w tej chwili nie pamiętam w którym...

Jak to wygląda - na poniższych zdjęciach :

9tzPB3T.jpg

tiybyRI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popierdułek na kadłubie to już chyba wszystko.

 

Celownik do strzelań pośrednich załoga schowała czyli w tym modelu nie będzie

 

Tak się teraz prezentuje.

 

Jeszcze tylko poskładać ogniwkowe gąski Bronco i do malowania/psucia.

 

Tutorial co do składania bezproblemowego gąsek Shermana od Bronco jest tutaj

 

34094129401_61a6263b66_c.jpg

34094128891_48bb60da7d_c.jpg

34094127961_cbc6f62a58_c.jpg

34094126951_790328a0c5_c.jpg

34094126511_d2f5afc838_c.jpg

34094125391_4a1d238235_c.jpg

34067751482_93260225d2_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka przyczepiłbym się do kilku rzeczy - są chyba jeszcze do poprawki

1) niepotrzebny jest amerykański masz antenowy - ten zielony. Zamiast niego wklej w niszę wieży "cebulkę" - taką jak na wentylatorze z przodu

2) zasobnik zawieżowy jest chyba za wysoki lub za wysoko wklejony - ale tu mnie może mylić oko.

3) browningi są różne - choć może po malowaniu zapewne nie będzie widać różnicy

4) przednie i tylne uszy do podnoszenia - widać miejsce doklejania. Najprościej kapnij tam z igły lub czegoś bardzo cienkiego (drucik ?) kleju CA - rozleje się i zniweluje różnice.

5) w wentylatorze na wieży można zrobić otworki odprowadzające wodę - fajnie to potem można pobrudzić

6) czy na wieży powinien być reflektor - nie wiem...

7) osłona "celownika którego nie ma" powinna być chyba troszkę bardziej w bok, aby nie kolidować z peryskopem - ale tu pewny nie jestem.

 

A poza tym - bardzo fajnie wyszło. Dobra faktura odlewu na wieży i przekładni - ciekawe czy będzie widoczna po malowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka przyczepiłbym się do kilku rzeczy - są chyba jeszcze do poprawki

1) niepotrzebny jest amerykański masz antenowy - ten zielony. Zamiast niego wklej w niszę wieży "cebulkę" - taką jak na wentylatorze z przodu

 

Wymienię

 

2) zasobnik zawieżowy jest chyba za wysoki lub za wysoko wklejony - ale tu mnie może mylić oko.

 

Specjalnie mierzyłem tylną płytę i na podstawie zdjęcia wyszło że dolna krawędź skrzyni jest na 1/3 wysokości tylnej płyty.

Zasobnik jest zrobiony na podstawie rysunków w tym temacie.

 

wieza_pojemnik.jpg

 

3) browningi są różne - choć może po malowaniu zapewne nie będzie widać różnicy.

 

Myślę, że nie będzie.

 

4) przednie i tylne uszy do podnoszenia - widać miejsce doklejania. Najprościej kapnij tam z igły lub czegoś bardzo cienkiego (drucik ?) kleju CA - rozleje się i zniweluje różnice.

 

Zrobię.

 

5) w wentylatorze na wieży można zrobić otworki odprowadzające wodę - fajnie to potem można pobrudzić

 

Masz rację - zapomniałem.

 

6) czy na wieży powinien być reflektor - nie wiem...

 

Z mojej analizy zdjęć wychodzi, że tak.

 

7) osłona "celownika którego nie ma" powinna być chyba troszkę bardziej w bok, aby nie kolidować z peryskopem - ale tu pewny nie jestem.

 

Sprawdziłem - na podstawie zdjęć (Tobruk jej nie ma) "pantograf" jest nad hamerykańskim celownikiem zgrubnym i to jest to miejsce.

 

A poza tym - bardzo fajnie wyszło. Dobra faktura odlewu na wieży i przekładni - ciekawe czy będzie widoczna po malowaniu...

 

Pożyjemy, zobaczymy...

I tak już stresik, że zepsuję malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małą prośbę

Czepiam się różnych detali konstrukcji, ale jestem raczej słaby w malowaniu - dlatego opisz proszę każdy krok zrobiony w lakierni...

 

Ad. 5 - sprawdź na galerii jakiegoś muzealnego pojazdu czy w M4A1 nie było więcej otworów odprowadzających wodę, bo teraz nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła redukcja ilości pojemniczków i części

Tak to będzie wyglądać finalnie.

 

W roli głównej zdecydowanie najlepszy do tej roboty klej Mr.Cement S.

 

33526277763_4408165214_c.jpg

 

Jak będziecie chcieli to na końcu zamieszczę fototutorial pokazujący moje etapy składania gąsienic Bronco do Shermana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.