Skocz do zawartości

M60 A3 1:72 Revell


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak w przypadku Merkavy, chciałbym was prosić o pomoc w namierzeniu zdjęć M60 (ich jest więcej na szczęście).

+- :

ygce9S2.jpg

iO1fjVh.jpg

namierzyłem parę zdjęć czystszej wersji :

EadGI6a.jpg

j3R32g2.jpg

lecz jest ona dla mnie czysta

 

chyba najbardziej skłaniam się do :

4CtwBCQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

By nie wiało nudą :

pomalowałem bandaże na czarny nato - z ręki jestem zadowolony na 95%, znajdzie się jeszcze parę miejsc do poprawy.

GRejYp2.jpg

 

By nie było za łatwo jednak :

znalazłem sobie powiedzmy wzór czołgu na którym chciałbym się wzorować ale :

może najpierw zdjęcia

DbDjCwe.jpg

YcNy6mL.jpg

 

a) nie mam kalek do Delta Dragons a do niego jest bardzo ładny walkaround : http://www.primeportal.net/tanks/don_busack/m60a3/

więc z pkt. a muszę zrezygnować

b) dotyczy troszkę pkt a. maskowanie patafixem (to idzie oczywiście do kosza/poprawy). Jak maskowałem samolot to było zdecydowanie łatwiej, tutaj hmm wygląda to tragicznie.

Macie jakieś sugestie, sposoby ? Tj. cieńsze wałki, rozdzielić wieżę od wanny etc ?

c) związany z posiadanymi zestawowymi kalkami, poszukuję zdjęć tego czołgu :

kd3FqJa.jpg

lecz nie mogę go namierzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Natowskie maskuje ..maskolem z Talensa lub Humbrola. Rozcięczam troche wodą i maluje pędzelkiem. Potem ściągasz to ustrojstwo delikatnie za pomocą wykałaczki. Talens do kupienia w sklepach dla plastyków.

 

Fajnie Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Natowskie maskuje ..maskolem z Talensa lub Humbrola. Rozcięczam troche wodą i maluje pędzelkiem. Potem ściągasz to ustrojstwo delikatnie za pomocą wykałaczki. Talens do kupienia w sklepach dla plastyków.

 

Fajnie Ci idzie.

 

Mam Humbrola - spróbuję

Dzięki, staram się

 

Jaki masz aerograf? Może malowanie z ręki? Maskowanie tego to katorga.

 

Evo, ale nie czuję się tak pewnie by zrobić to kamo z ręki... ledwie co bandaże zrobiłem

 

Jaka katorga? To ma jeszcze proste plamy, się za Leoparda weźmiesz to wtedy poczujesz problem maskowania roluj cienkie wałeczki dobrze rozgrzanej masy, staraj się nie docisnąć za mocno. Akurat nie masz dużo plam więc nie powinieneś mieć problemów.

 

Rozgrzać masę i nie za mocno dociskać zapamiętane.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak będziesz malował bandaże to najpierw pomaluj koła całe w kolorze gumy, a potem użyj tego jako maskowania i maluj felgę.

 

4933_0.jpg

 

Mam to i normalnie bym to zrobił oddzielnie, tzn pomalowałbym bandaże oraz koła przed sklejeniem do wanny ale tu chciałem zobaczyć jak trudno jest malować po sklejeniu układu jezdnego poza tym zawsze jeszcze mogę go użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry poranek

przez ostatnie parę dni maskowałem sobie. Nie lubię tego, ale uczy to cierpliwości (chyba )

Nie przedłużając :

7XB0C7w.jpg

fH3rIVl.jpg

 

no i wczoraj udało mi się usiąść i pomalować pierwszą warstwę :

ljSRZLC.jpg

fw9Z1Q6.jpg

tTOXHyK.jpg

2ZEobVf.jpg

 

no i wyszło tak :

1begV02.jpg

vrKXB2F.jpg

L5eFBRV.jpg

b95JGLI.jpg

 

przy wieży urwałem dwa elementy i wsiąkły - dorobi się.

Ogólnie parę miejsc do poprawy jeszcze.

 

Czy od razu otwierać cleanluxa?

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że raczej i tak wyjdzie mi SF niż konkretny model, więc chyba osłona dostanie czarny nato (ewentualnie 50-50 czarny z zielonym).

35 czekają i chwilkę jeszcze poczekają. Chce ćwiczyć a jednak 72 mniej miejsca zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego mieszał jakiś oliwkowozielony z szarym.

 

Dzięki za podpowiedź.

Jak będzie w sklepie to kupię jak nie to muszę czekać jeszcze parę dni na zakupy

Wtedy będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Malowanie jak na takie maleństwo niezłe. Jedna rzecz mi się rzuca w oczy szczelina z tyłu przedziału silnikowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.