Skocz do zawartości

M60 A3 1:72 Revell


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry,

bliżej końca (a może cleanluxa/kosza) niż początku :

Poprawiłem gąski (tak mi się wydaje - oczywiście, nie tak jak chciałem - wyszło jak wyszło)

Zakupiłem zestaw AK073 NATO Weathering set i popróbowałem troszkę washa (AK075) efekty (wypociny) poniżej

Z przodu próbowałem zrobić rainmarksy (AK074) ni cholery nie wyszło mi to

udjv3zG.jpg

cPoxtty.jpg

tnkCZdr.jpg

EhfAc0d.jpg

JcbLMQY.jpg

 

Nabyłem jeszcze drugi set mud effects (AK061) czy może mi podpowiedzieć jak go używać?

Bo chciałbym go troszkę ubłocić - szczególnie gąski tam gdzie za dużo srebrnego dałem.

 

W ramach odpoczynku :

nIJwuSz.jpg

P6PAej1.jpg

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciemne zdjęcia, nic nie widać.

 

I tu mamy problem, nie umiem zrobić lepszych zdjęć - muszę dokupić 3 lampę albo nowy obiektyw.

 

AnuEU22.jpg

6QWI0N6.jpg

998YrtB.jpg

mj5xK15.jpg

nPOibDS.jpg

ltwWVTx.jpg

 

Chyba tak zostanie do momentu, aż nauczę się robić zdjęcia na których coś widać

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o to, że model wygląda jakby ktoś wzioł mopa, zamoczył w wiaderku z ropą i wysmarował ;-)

 

A na poważnie może zastosuj inne tło to białe świeci jak lampa i może dlatego model wydaje się ciemny. Jakaś szarość lub inny kolor.

 

Dobrze że działasz z tematem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

powinienem w ogóle odpuścić już ten model, położyć go na półkę i patrzeć jak ładnie i szybko można popsuć model.

Jednak nic z nim nie robiąc zapewne przy następnym popełniłbym te same błędy, więc jako baza do eksperymentów postanowiłem coś porobić z nim - nic dobrego nie wyszło ale mogę próbować do woli

9NoTocI.jpg

gEqRpMh.jpg

nm6CsW5.jpg

vFGMmF1.jpg

yK15hu3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mnie żaden znawcą, ale coś ci napiszę.

Po pierwsze - ogarnij foty. Ja na trzecim zdjęciu zauważyłem że on ma kamo. Bez dobrych zdjęć mało kto odważy się coś napisać bo jak niewiele widać.

Po drugie nie napisałeś co tym razem popsułeś więc nawet nie wiadomo co doradzać.

Po trzecie - psuć można do woli, ale ważne żeby po każdej takiej sytuacji wyciągać wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biale tlo pod zdjecia jest OK. Radzilbym zmiekczyc zrodlo swiatla. Najlepiej zakupic kalke techniczna. Mozna tez samemu zrobic softboxa. Jak nie zapomne to poszukam linka do tutka. Ewentualnie nie zaszkodzi jak przypomnisz mi sie na PW.

Mam dla Ciebie ogolna rade Skoncz modele ktore zaczales robic. Nie wazne czy masz do nich blaszki, gąski metalowe czy ich nie masz. Radzilbym pokonczyc modele z tego co masz i na poziomie umiejetnosci ktore masz. Nie beda te modele pewnie doskonale. Nie bede ukrywal ze moga byc marne. Niemniej dodatki tego nie uratuja a tylko wydluza proces Twojego zdobywania doswiadczenia, eksperymentowania i nauki

skladaj, maluj i w przerwach czytaj poradniki, uwagi kolegow z forow i pewnego dnia bedziesz mial taka pewnosc siebie ze modele bedziesz skladal trymigiem z blyskotliwym efektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nie zapomnieć :P

Tutaj masz tutorial jak zrobić własny softbox do robienia zdjęć ;)

https://www.facebook.com/pg/team4model/photos/?tab=album&album_id=346823415656166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.