Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf G Trop


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że ciągle cierpię na brak weny do malowania ulepilem se kolejny model. Pz.Kpfw.III Ausf G wersja afrykańska, z mieszanymi kołami jezdnymi. Baza to Dragon 6792, trochę modyfikacji, olufowanie RB, blaszki Voyager, gąski i koła napędowe Friul.

 

PzIIIGdak20_zpscbgjo3ri.jpg

 

PzIIIGDAK006_zpsgybjnrva_1.jpg

 

IMG_0875.jpg

 

IMG_0861.jpg

 

IMG_0877.jpg

 

IMG_0873.jpg

 

IMG_0864.jpg

 

IMG_0866.jpg

 

IMG_0860.jpg

 

IMG_0882b.jpg

 

IMG_0878.jpg

 

IMG_0880.jpg

 

IMG_0883.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ładnie całkiem jak u mła :P

model wyrobiony prima sort ale do malowania to jakoś pod górę

skądś to znam

Może machniem galerie polepionych nie malowanych :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu spędziłeś nad jego budową ???

 

Ok półtora miesiąca wytężonej pracy

 

Szok ! ! !. Półtora miesiąca . Mi to zajmuje tak nie całe dwa lata. Gratuje wspaniale wykonangeo Pz III.

 

17192084_577687819107420_1195702032517263940_o.jpg?oh=d173ab9c8eefefa23a2ae4c3633396a6&oe=5968C5DE

 

Sorry za off topic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

 

Pz III zrobiony SUPER gratulacje za dokładność, jest tylko jedna sprawa która robi tu trochę pod górkę. Też mam na warsztacie Pz III G Trop i jako bazę wybrałem Dragona 6765. Wpatrując się w zdjęcia które zaprezentowałeś jest zupełnie inna kopuła włazu dowódcy czołgu niż w Twoim modelu. Na zdjęciach widać taką jak w późnych Pz III a w modelu ewidentnie jest wczesna.

Fakt że w tym czasie tak było namieszane w wersjach które kończyły "żywot" i nowe wersje, że bez dokładnego zdjęcia ciężko wywnioskować jak to wyglądało na prawdę.

ale na Twoich zdjęciach ewidentnie widać inną kopułę dowódcy. Może to podmienić bez uszczerbku dla modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie robiłem tego konkretnego egzemplarza ze zdjęcia. Afrykańskie Pz III G występowały zarówno z wczesnymi jak i późniejszymi kopułkami dowódcy a zdjęcia to tylko zamysł, którym się kierowałem podczas budowy. Choć faktycznie w planach miałem użycie póżnej kopułki jednak żal mi było dekompletować inny model w celu jej pobrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ok, tylko te zdjęcia mnie zasugerowały W Afryce był niezły koktajl wersji bo wymontowywali co się dało z rozbitych wozów i powstawały takie dziwy że głowa boli. Jak już pisałem ja użyłem zestawu Dragona 6765. Ma dużo części które nie wchodzą do tego modelu ale przydadzą się do zrobienia modyfikacji. Ma właściwą do moich potrzeb kopułę. Jedynie to musiałem zrobić od podstaw element do mocowania jarzma działa. No i zasobnik z tylu. Kilka elementów zostało mi z Pz III J .

Pozdrawiam i szacun za ładnie zrobiony model w stanie "surowym "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.