Skocz do zawartości

Challenger I Revell 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrzebuję kolejne pudło. Model będzie wzbogacony o blaszki OKB Grigorov, bo sam z siebie z pudła wyglądałby dość siermężnie. Zwłaszcza kosze, siatki i inna drobnica, której tu będzie niemało wymaga interwencji.

 

N7tIO6C.jpg

E31k4P5.jpg

Q1cN6GI.jpg

kfBT71n.jpg

bXSnteD.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać subtelną różnicę. Miejsca do poprawki też widać Kleję toto bez lupy i szpary typu "dobra, ujdzie w tłoku" w makro wyglądają jak równoleżnik 38 na półwyspie koreańskim.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super. Gdzie udało Ci się kupić blaszki? Zdaje się że robią dwie wersje z okresu Pustynnej Burzy. Ten kosz wygląda zacnie. Możesz wstawić fotkę blaszki jeśli to nie problem. Też się nad nią zastanawiam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka ściągana była bezpośrednio ze strony producenta za pośrednictwem znajomego. Detale są naprawdę bardzo delikatne. Póki co wrzucam link do strony OKB Grigorow, jutro przy dobrym świetle zrobię foty. Zestawy do wyboru są dwa i różnią się kilkoma detalami. Ja robię wersję w europejskim malowaniu, więc brałem pierwszą z wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę paCZał , bo sam rozgrzebałem Challenger-a II z Dragona w 2014 r w 72-ce , i jakoś nie mam serca go skończyć.

 

To z lenistwa , sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne duperele:

 

NUVMuUm.jpg

8PceKC8.jpg

x6qINja.jpg

 

Całość oczywiście będzie jeszcze czyszczona i ucywilizowana przed malowaniem, do którego jeszcze lata świetlne. Świetne te blaszki swoją drogą, ale i kilka detali trzeba będzie zrobić od podstaw. Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć Ą.

 

I ponawiam pytanie z działu 1:1 o schemat ułożenia powierzchni antypoślizgowych, bez nich ani rusz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie blaszki fajne.

Jaki masz nr katalogowy tego Challengera? Szukałem tych kalek bo mam dwa Challengery z Revella.

 

03183 standardowy taki jak na zdjęciach kalkomani które wstawiłeś.

03120 dodatkowy pancerz na przodzie kadłuba i inne osłony boczne.

 

03183 ma kalki do: 17/21 Lancers BOAR Ex. Iron Hammer 1988 oraz The Queen's Royal Hussars IFOR Bosnia-Herzegowina 1996

(kamuflaż dwukolorowy Revell 45 i 8)

 

03120 ma kalki do: King's Royal Hussars, Battle Group KFOR Podujewo, Kosowo czerwiec 1999 ...i.. KRH Battle Group KFOR Podujewo, Kosowo lipiec 1999 (kamuflaż dwukolorowy Rewell 67 i 8)...oraz 14th/20th Kings Hussars 4th Armoured Brigade, 1rst (UK) Armoured Division Kuwait, luty 1991. (kamuflaż pustynny Revell 88).

 

Tylko 03120 to chyba nie Twoja wersja. Mogę Ci przesłać kalki do BOAR (układ plam podobny do pierwszej fotki którą wstawiłeś) ale dopiero za miesiąc jak Ci się nie śpieszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw to 03163, górny schemat malowania jest z niego. Chętnie przygarnę kalki z 03183 nr 2 "The Queen's Royal Hussars IFOR Bosnia-Herzegowina 1996". Ten kamuflaż "poziomy" bardziej mi się podoba.

 

iqTbDrP.jpg

 

Zwoje zestawowe kalkomanie miałbym tym sposobem na wydaniu, więc mogę je wysłać w zamian.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biżuteria na kadłubie, dla równowagi.

 

pebGy7l.jpg

uLYm3o3.jpg

BgA1wPc.jpg

594nN7h.jpg

VbFSn5g.jpg

51JFBKI.jpg

4R1eS7Z.jpg

 

Blachy pogiąłem, bo mogłem Zazdrościłem "dużej skali" możliwości ozywiania modelu tego typu zabiegami, a skoro mogę teraz zrobić to samo to czemu nie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się o jak najmniej bezpośredniego kontaktu Czytałem w internetach o zwilżaniu wodą ale jeszcze nie próbowałem, niektórzy też talk proponują. Używam go na tyle mało i nieczęsto, że nie miałem póki co potrzeby weryfikowania tych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.