Skocz do zawartości

M1151 A1 w/B1 - PKW Afganistan


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na forum wysyp M1151 (chyba ze trzy warsztaty ) to i ja dorzucę swojego do kompletu. Maszyna używana przez Polski Kontyngent Wojskowy PKW Afganistan, o numerze własnym PRT 51. Na ten moment dysponuję trzema zdjęciami wozu, dwa wydają się wcześniejsze i jedno późniejsze (zdemontowane skrzynki amunicyjne z wieży i domalowany "Tygrys" na osłonie strzelca).

 

Obiekt zainteresowania (zdjęcia z portalu Humvee-models.com):

PKW116.jpg~original

 

af3az5.jpg~original

 

1_zpsmnrkmtfa.jpg~original

 

Postaram się odtworzyć pojazd w konfiguracji z fotografii nr 3 z dodanym PKM na obrotnicy...

 

Zestaw bazowy to jak zazwyczaj w tym przypadku M1151 ACADEMY (możliwe jest jeszcze użycie M1025/M1046 Tamiya i konwersja Legenda - ale cenowo wychodzi to x4 w stosunku do zestawu Academy)

2_zpsqgjznii2.jpg~original

 

Do tego waloryzacja Legenda do M1151 i koła Panzer Art.:

3_zpsht30vupz.jpg~original

 

...oraz całe blaszane ustrojstwo do waloryzacji zaprojektowane i wytrawione przez Tomcata...

...dojdą jeszcze elementy żywiczne do obniżenia zawieszenia i trochę innych żywicznych klamotów w razie potrzeby...

 

Model w zamyśle ma być na "bogato", czyli poprawione faule merytoryczne zestawu oraz waloryzacja i konfiguracja do pojazdu ze zdjęcia nr 3.

Zobaczymy jak to wyjdzie, zapraszam do komentowania walki z materią.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...oraz całe blaszane ustrojstwo do waloryzacji zaprojektowane i wytrawione przez Tomcata...

Czuję się urażony

Nie masz powodu

Bez tego kilograma miedzi model traci połowę wartości. Postaram się na każdym etapie wrzucić zdjęcia Twoich blaszek - w ramach darmowej reklamy, bo jest co pokazywać..

Jeśli źle dobrałem określenie, to przepraszam... Nie miałem nic złego na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...oraz całe blaszane ustrojstwo do waloryzacji zaprojektowane i wytrawione przez Tomcata...

Czuję się urażony

Nie masz powodu

Bez tego kilograma miedzi model traci połowę wartości. Postaram się na każdym etapie wrzucić zdjęcia Twoich blaszek - w ramach darmowej reklamy, bo jest co pokazywać..

Jeśli źle dobrałem określenie, to przepraszam... Nie miałem nic złego na myśli

Mariusz ja tylko żartowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.