Skocz do zawartości

BM-21 razy dwa, ICM 1:72


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, rozgrzebuje mały warsztat 2 pojazdów, dokładniej BM-21 Grad.

33670562450_894065b77e_b.jpg

 

Zamierzam odwzorować 2 pojazdy z dwóch Pułków Artylerii

1. To Grad z rozformowanej już jednostki z Braniewa

Niestety zdjęć jest jak na lekarstwo, a w zasadzie nie ma ich wcale.

http://i.imgur.com/N0H2VSW.jpg

Będę się wzorować na tym, godło z gryfem na drzwi.

 

2. To już prostszy temat, gdyż do dziś w Węgorzewie obecne są BM-21 na podwoziu URAL'a-375D

http://11pa.wp.mil.pl/pl/17_93.html

Aczkolwiek tutaj puszcze wode wyobraźni, oznaczenie będzie coś a'la BM-21 16 Pułku czyli godło 11. mpa na drzwiach.

 

Same modele są całkiem przyjemne, przydałaby się wymiana kół na coś zbliżone oryginałom, ale niestety mam trochę innych wydatków teraz i nie moge sobie na to pozwolić :(

34014755646_25060ecb23_b.jpg

 

Postępy wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeróbki będzie rura wydechowa (zestawowa jest inna niż w naszych Gradach) - ale to mały problem.

 

Większym problemem dla mnie jest obecnie orurowanie wydechu

 

Masz już opracowane kolorki i ich rozmieszczenie?

 

Rozmieszczenie tego z 11 mpa będzie jakieś ze zdjęć i możliwe, ze w nowych barwach, a z 16 pułku? Nie wiem, nie mam żadnych kwitów praktycznie oprócz całego zielonego i jednej strony w trójbarwnym.

 

Tymczasem wracamy do budowy, instrukcja ICMu jest trochę beznadziejna ale widywałem gorsze. Ciężko zrobić jakąś geometrie kół w tych modelach

 

34143810596_54564f414e_b.jpg

 

33341948184_e5d824d241_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

35774202542_eb0fe9490a_b.jpg

 

Przygotowanie pod podkład oraz farbę. Jedna wyrzutnia będzie rozłożona, druga w pozycji bojowej. Jedna (16 Pomorski Pułk Artylerii) będzie cała oliwkowa, natomiast druga (11 Mazurski Pułk Artylerii) będzie łaciata.

 

Przy okazji "test" studia fotograficznego, chyba nie jest źle jak na skromne warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ruszamy dalej, złożone na sucho, z problemem kół z tyłu sobie jakoś poradziłem. Zostało każdy segment dokończyć, skleić w kupe i gotowe.

BM oliwkowy będzie utytłany, BM zielony będzie paradny. Oczywiście oba będą łaciate, żeby ktoś nie pomyślał, że to koniec malowania.

 

35834655503_ec9637913f_b.jpg

 

PS. Leń mnie złapał i orurowania wydechu nie zrobiłem, podobnie kosz na koło zapasowe zostaje zestawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwka to jaka farba (producent i kolor)? Pytam jako "wieczny poszukiwacz LWP olive", wydaje mi się że dobrze trafiłeś z kolorem.

 

A próbowałeś Xf-49 Khaki Tamki, jako bazę do wyjścia na LWP, i mixy tejże,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam-w/g mojego skromnego zdania to najlepszy kolor WP zrobiła chyba już nieistniejąca firma z Kielc,farby o nazwie "ASTRA" numer 325 pod aerek bardzo dobre,malowałem nimi mój zywiczny T55,przetestowałem sporo farb nie będe tu wymieniał,żeby nie zanudzać.Pozdrawiam-Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.