Skocz do zawartości

KW-2 Zvezda 1:35


Cade

Rekomendowane odpowiedzi

Prace trochę zwolniły, ale w ten weekend udało się położyć do końca zielony i oskrobać wannę. Oto efekt

4961821ddb8b7ccd24b4bde72369552d.jpg823b3e4e9152268c21a3ca1d57630d66.jpg

Moim skromnym zdaniem za dużo tych odrapan....albo za masywne...miejscami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie masz rację. Zresztą nie tylko Ty to zauważyłeś. Ale pomysł był by zrobić z niego porzucony pojazd. Chciałem głównie spróbować jak się robi takie drapania. Dalej się uczę więc eksperymentuje z różnymi opcjami. Przy następnych z pewnością ograniczę ten efekt. Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Zresztą nie tylko Ty to zauważyłeś. Ale pomysł był by zrobić z niego porzucony pojazd. Chciałem głównie spróbować jak się robi takie drapania. Dalej się uczę więc eksperymentuje z różnymi opcjami. Przy następnych z pewnością ograniczę ten efekt. Dzięki za uwagi

Temat dobry..porzucony pojazd..

Ale nawet takie nie byly az tak odrapane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kłaść kalkę pomyślałem że zrobię szablon i odmaluje na podkładzie z Warn Effects i poskrobie trochę. Oto efekt.

Co Wy na to?

360d3d75d62f1dfd59e6fd0e3d47db1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]tylko jeszcze lekko kolor zmodulować i będzie super.

 

Zastanawiałem się nad modulacją wczoraj wieczorem po Twoim poście i przyznam się szczerze, że jedyne co mi przyszło do głowy to lekko odbarwić go w stronę kremowego/żółtego jako "zżółknięta stara biel" mieszanką białego i żółtego :/ Jeżeli chodziło o coś innego to jestem otwarty na sugestie bo totalnie nie mam innych pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki są zaplanowane w późniejszym etapie prac. Mam przygotowany zestaw od AK do "brudzenia" dla zielonych pojazdów i kilka rdzawych pigmentów by podkreślić efekty wraku. Czy to wystarczy czy mam jednak poruszyć temat olejów, który przyznam się szczerze chciałem zacząć z którymś z kolejnych projektów?

 

Teraz mam kolejne pytanie odnośnie lakierów. Po wymalowaniu napisu oczywiście psiknę to lakierem pod w/w washe i pigmenty. Widziałem dwie opcje podczas przeglądania net. jeden to satynowy drugi błyszczący? Czy może jednak przed tym powinienem wykonać jeszcze jakieś inne zabiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod washa polecam błysk.

Ogólnie po wszystkich zabiegach polecałbym błysk a przed ostatnim czyli pigmentami i nawet kurzami emaliowymi walnąć satynkę.

 

 

Wracając do wcześniej poruszonej kwestii modulacji, możesz wykorzystać teraz te nowe oilbrushery żeby zrobić modulacje paneli.

Możesz, ale nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne pytanie n00ba Czy powierzchnie pokryta pigmentami suchymi i z fixerem powinno sie jeszcze zabezpieczyc matowym lakierem? Nie zepsuje to efektu pigmentu:/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po dłuższym namyśle i po waszych sugestiach, że lekko przesadziłem z rdzą zmieniłem koncepcje zakończenia modelu. Spróbuję mu zrobić podstawkę jakby stał gdzieś w muzeum na otwartym powietrzu.

 

A tymczasem po dłuższej przerwie ogarnąłem gąsienice do mojego pseudo wraku/eksponatu. c6be9d114985a6bf2cb90952baaed9f0.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.