Skocz do zawartości

Kama3 43101 / ICM


TReS

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat odbudowany, po chwilowej przerwie.

Na warsztat wjeżdża Ruska myśl techniczna

Z góry zastrzegam ze warsztat potrwa długoo bo i przyłożyć sie chce do niego jak i czasu czasami brak.

 

W sieci fotek średnio tej fury jako walkaroundy ale cos tam mam z inwazji na Ukraine, malowanie standard ruska zieleń mieszana z Tamki, Tamiya NATO green rozjaśniona bielą, kryta brązowym filtrem, tak mi podpowiada program do mieszania, referencyjny kolor to 4BO od AK interactive, a używam iModelKit,

 

Wiec albo będzie to jeśli możliwości warsztatowe zawiodą i umiejętności

 

4f23803e74e5ff4ba4a78918f5f68d56.jpg

 

Lub to bo to mnie sie bardzo podoba, jedno z dwoch zdjeć w zimowym kamo jakie znalazłem, ino to drugie gdzieś mi wcięło a było jeszcze ładniejsze skośne pasy białe malowane walkowcem dosłownie, czesze internet jak na złość nie umie namierzyć

 

a2b21286553a682b60239c7e9ce56ef7.jpg

 

13488864bdeec0206984e998c3daf483.jpg

 

Narazie skromnie malniete fotele i deska boczki podkładem bo bedą czarne reszka kabiny na zielono wiec to idzie w pierwszej kolejności do malowania,

 

Mały dodatek dla foteli oklejone taśma malarska by oddać fakturę i zagięcia pokrowców ze skaju na nich, metoda stara jak świat, a efekt prosty i zadowalający

 

Kit będzie zestawowy z małym dodatkiem , koła i grill od Miniartu, czekam na przesyłkę już niecierpliwie z Rosji,jakomś tam linę od Eureki XXl rzucę i skrzynki amunicyjne tez od nich na pakę

 

75ffdb72d5fab1687f53daff7c9bce09.jpg

 

Idę lepić ramę bo podwozie i silnik ładnie odlane, w pudełku model wyglada zacnie

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procon boy sq rozdziewiczony, pierwsze malunki. Mieszanka pół mat, czarny mat, 1/1, fotel który sie błyszczy malniety pół matem z pędzla i ciut ciut wytarty pigment brązowy Gunze, dla uwypuklenia zmarszczek na materiale,tak na szybko z warsztatu, chwile temu skończyłem malować.

Jutro dziabne zdjęcia z światłem dziennym

 

ba9330608b1820ac51a0325a54635c74.jpg

 

e50d3b9ac6ce23fab1f7f833431a0207.jpg

 

4cedcdecd6d76a63e740efd3826b8773.jpg

 

Oj sory ostatnie zdjęcie mnie sie nie przekręciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi dzisiaj nie szło z aero wymalowane felgi, już na wstępie malowania chce mieć nie za dużo roboty z brudzeniem, felgi malowane Tamiya czarny mat plus 5 kropli matt base by uzyskać głęboki matowy kolor.

 

1eeb15914e5aa0960a5c19f4c8ec450a.jpg

 

Fotele pomalowane pół matem z pędzla plus brązowe pigmenty od Gunze, zostało podmalować prowadnice (i tak znikną pod folelem w zamkniętej kabinie)

 

cdedd6d1cda629ecc19529f128d522a4.jpg

 

Oraz pierwszy boczek trochę na czuja malowany, baza czarny mat, boczek plastikowy malniety bezbarwnym i na to mieszanka jak fegli czarny mat plus flat base by uzyskać odcień ciut inny,

 

afe7da13c936a39e20845c1162734223.jpg

 

Nie umiałem sie dziś dogadać z aero i na zdjęciach widzę babole :(

 

Aha, znacie panowie może jakiś patent na postarzenia opon gumowych, te są ładne ale chciał bym je trochę zużyć, tak pierwszy rzut oka wyglada

 

68d7750cc8739f9e9e51f47a26ff94b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobiłem, to co na zdjęciu jest mnie sie podoba. Zreszta co tutek to tutek każdy inny, specyfiki rożne. Zrobiłem dwa kolka narazie bo nie wiem czy czekać na te z Miniarm'u z Rosji i zrobić od początku je czy zestawowe kolka dać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymn wydaje mi sie ze nie, zamysł mam taki ze koła maja byc suchym błotem zrobione, bez grodek, mokrych fragmentów etc, wiec tu nie powinno byc problemu z zachowaniem równowagi. Miedzy podwoziem a kołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu dotarły kolka i grill z Miniarm'u, gdyby ktoś chciał grila jednego bo som dwa,odsprzedam. Pierwszy szybki rzut oka wyglądają ładnie bardzo, w gratisie flak do Urala żywiczny dostałem za długie czekanie

 

744a23ecae38e5d180e4affa4968d9bc.jpg

 

Wieczorem dziabne kilka makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sie ciągnie warsztat, skleiłem se pakę i zaczynam ramę z silnikiem ,pokazywać co nie ma, ale pytanie z innej beczki, w jakim kolorze są malowane takowe Kamazy??

 

Używam programu iModelKit light na tablecie do mieszania i sprawdzania kolorów na zdjęciach , i po przejrzeniu niezliczonej liczby zdjeć wychodzi ze dla palety Tamiya będzie to Xf-49 Khaki, wszystkie modele jakie widziałem ludzie malują w zielenie olive draby czy tam NATO green (??) jak to będzie wkoncu??

 

Kilka zdjeć do dyskusji

 

d37a9b036927ec5fea6d6ea095a72022.jpg

 

5284058b3bca4649960d46f5bfaa4863.jpg

 

da2a118f8aec70bbe0b7a39f7bac316e.jpg

 

2a77b34a1a3ab089ab20500e2a9dc9f9.jpg

 

7a3f10ac2fcfdedf85dcc0f248f7bcba.jpg

 

A tu przykładowy pierwszy z brzegu model choć wiele galerii, warsztatów nie znalazłem

 

dbdc2be2c326e3ad56d9c3ac1c26a9d1.jpg

 

Czekam na aero nowe z dalekiego wschodu wiec do dyskusji czas mam

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siemano, pierwsze koty za płoty, za dużo analizy i poszukiwań zdjeć a za mało modelowania, skończyłem chwile temu pierwsze opryski, koła to juz prawie gotowe

zostało felgi same zafiltrowac zalać loszek i przykurzyć, opony zrobione na nowo, w sensie brudzenia, za bardzo tutaj nie ukazane bo mi aparat w srajfonie ostrosi nie chwycił :(

 

Zdjęcia paki prosto spod aero, kolor to po dłuższym zastanowieniu khaki Tamiya, teraz muszę sie zastanowić jak pojechać, czy mocno transparentna jedna warstwa farby, na to filter bronzowy, i dlaje łosz i kurzenie, czy odrazu jechać w zimowe kamo, czyli transparentna warta by troche przygasić te ciapki, na to lakier do włosów i białe łaty duze, jak krowa dosłownie, i przecierka bardzo delikatna samych plam by uzyskać werdykt malowania pędzlem (?)

 

Znam 3 zdjęcia Kamazow w zimowym kamuflażu z walk na Ukrainie, jedno mam zapisane pozostałe dwa tylko w pamięci podczas poszukiwań, przepadły gdzieś internetach i nie umie ich namierzyć

 

Aha cieniowanie moze wydawać sie troche chaotyczne i z dupy, próbowałem jechać paskami lewo-prawo więcej farby, mniej farby, powiem wyszła mi taka zebra, jakoś mi to wyglądało dziwnie i prosto, bez polotu, stad okrągłe ruchy aero i przebarwienia koliste chaotyczne, choć według stuki ciemniej przy rogach, krawędziach.

Po tym malowaniu przyszła mnie chęć właśnie by na tą bazę zrobić białe ciapy.

 

1203faa4e844f29cc24980ff96bd3f32.jpg

 

5978ff2b129b89d893f51f88e2852724.jpg

 

846f69cb4d7c90ce4b6ee772c2ebdfc3.jpg

 

Kółka i droga by być ładnymi, powiedzmy

 

cfd8c0bb96caffe4831460ea88c499ac.jpg

 

b3787bc841ec246fe4ce6bc46000019e.jpg

 

3fe8ea59b3fb3a30358a1c9b709a4335.jpg

 

 

 

cf48989ff1b9fa19a01d41cea7df540d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie wiem przynajmniej ze w dobra stronę idę z kołami, Brudzenie to wypadkowa z kilku zdjeć, można było prościej i szybciej (jedno koło to średnio 1,5 h pracy brudzenia a jest ich 6, a to jeszcze nie finalny efekt, dały mi w kość nie powiem) ale przynajmniej nauczyłem sie pracować na warstwach pigmentu a jest ich do teraz 4 warstwy.

 

Paka wiem ze napewno ściemnieje po samym juz bezbarwnym z puchy, No muszę dobrze rozkminić teraz jak ja ładnie robić dalej.

 

 

A to wszystko dzięki koledze Tomaszowi z nika Hammet, który poratował mnie igłom i dyszą do chinola, bo zem go rozdupcył przypadkiem, a zakupów zamówionych od kitańców jakoś nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.