Skocz do zawartości

Sentymentalny "Tygrys" masakrator - Academy 1348


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

133770689_german-heavy-tank-tiger-i-early-ver-135-academy-1348-.jpg

 

Stwierdziłem, że w końcu wezmę się za tego "Tygrysa" z wnętrzem Academy 1348.

Pierdyknąłbym nim o ścianę albo sprzedał jakiemuś fanowi byle taniej ale...

No właśnie.

Dostałem go naście lat temu na odchodne z najfajniejszej pracy (z punktu widzenia minionych lat) od kolegi ze wspólnego kantorku i nie mam serca go nie zrobić.

Wiem, że ma wszystko źle (hamulec wylotowy pewnie będzie najmniejszym problemem) ale poza wykorzystaniem 2 zestawów tanich :P blach Edwarda (35500 i 35498) i lufy z RyBy (35B01 - podobno pasuje) i poprawieniem tak z grubsza. Nie będę się nad nim tasował i wchodził w głenbokom waloryzację.

Mam nadzieję, że poprawie na nim skile z uwalania wnętrza.

 

Aaa i będzie to antyfuria czyli w oryginale tunezyjska 131 z Bovington (kalki Techmod 35005).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będzie to antyfuria czyli w oryginale tunezyjska 131 z Bovington... .

No to zasiadam na widowni. Fotek tego wozu jest sporo więc - ,

Będziesz chciał co nieco dorobić to myślę że widownia pomoże -,

jeśli to ma być model luzacki to powiesz i ... -,

będzie cisza. Piszę o sobie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spinał na zbytnie poprawianie bo to nie ma sensu.

 

Postaram się za to żeby ładnie wyglądał

 

Oczywiście kuźwa musi coś wyjść - czeluście czasu pochłonęły jednego tego cosia na silniku co teraz biały jest i już dorobiony.

 

34505149674_43a0f46527_c.jpg

 

Na silniku pięknie błyszczy miziany pędzlem jakiś humbrolek, który w tym wypadku będzie służył za podkład zamiast niezawodnej czarnej pakterki ;)

 

Tak się zmęczyłem dorabianiem części, że zafundowałem tajgerowi osobistego drona

 

34505148464_5a08a32fd5_c.jpg

 

I na dziś tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i będzie to antyfuria czyli w oryginale tunezyjska 131 z Bovington (kalki Techmod 35005).

 

To może trzeba by zrobić i furię - tak żeby był komplecik ?

Jeśli kalki techmodu polegną, to zamawiam ten komplet kalek http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=DEF-DD35007

i mogę się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Ty i bez spinki na luzie? Nie wierzę. Zaraz zaczniesz coś poprawiać, dorabiać itp. Nie wytrzymasz bez przeróbek

 

Przecież nie napisałem, że wcale nie będzie

Już kuźwa musiałem dorobić część. Ale zbytnio brandzlować się żeby zadowolić speców od tygrysów nie zamierzam bo musiałbym go chyba zacząć od nowa strugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się meser262 rozczarujesz niestety.

 

Naprawdę nie chce mi się robić wszystkiego od nowa.

 

Wystarczyło, że popatrzyłem sobie na prawidłowy model silnika Maybach HL-210 i to co daje Academy...

Jedyne "duże" podobieństwo jakie znalazłem to takie że są 3 filtry powietrza i 2 iskrowniki.

Jakby zdjęcie pod pokrywę wkleić było by chyba lepiej

 

Podorabiam jakieś widoczne "druciki" jak na tym zdjęciu i tyle.

 

file.php?id=29839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś tam sobie dłubię wakacyjnie posiłkując się między innymi tymi linkami.

Ale widząc co chwila co to za kaszan entuzjazmu w budowie u mnie nie wzbudza.

 

kiwimodeller

pwm - Akahoshi

mojego imiennika

Academy Tiger I Early with Interior by John Print - byłoby super jakby były zdjęcia...

 

i stron z informacjami na temat

tiger1.info

przekroje

Tiger im focus

 

35700552726_d299728cd7_c.jpg

 

Generalnie przychylam się do tezy - Z DALEKA OD TEGO "MODELU"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jezusiu jak mnie ten pojazd psychicznie męczy...

 

Robię go zdecydowanie z wewnętrznym fuj.

 

Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem tego goowna to napiszę wprost - NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.

 

Tak toto wygląda na tą chwilę...

 

36249636530_ed8782f394_c.jpg

 

PS. Mam jeszcze Tygrysa z Dragona (6253) ale pójdzie do ludzi i/albo zostanie wymieniony na Królewskiego (wolę zrobić jednego z 4 KT z Gdańska) albo na Panterę (będzie powstańcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam kciuki za ciebie Rafał. Ja sobie takie dwa gnioty zrobiłem w lotnictwie i wiem jak to jest. Hinda ze cztery albo pięc razy z pudła wyciągałem. To mnie przekonało że więcej gniotów nie kupuję.

Jednak jest szkoda rozgrzebany model zostawić, więc działaj. Zawsze sobie możesz drugi przyjemny rozgrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamknął kadłub i skupił się na zewnętrzu, tak jak pisałem wcześniej.

Jeśli jednak brniesz w wykonanie wnętrza, to na ostatnim zdjęciu widać świetną robotę oprócz tych czterech drucianych, prostokątnych ramek na prawym przodzie sponsona ( to mi nie pasuje do Twojej perfekcji wykonania )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamknął kadłub i skupił się na zewnętrzu, tak jak pisałem wcześniej.

Jeśli jednak brniesz w wykonanie wnętrza, to na ostatnim zdjęciu widać świetną robotę oprócz tych czterech drucianych, prostokątnych ramek na prawym przodzie sponsona ( to mi nie pasuje do Twojej perfekcji wykonania )...

 

Jak jest z "wnętrzem" to robię. Te ramki to dorobione trzymacze na skrzynki do MG z miedzianej blaszki 0.2.

Masz rację. Nie są piękne ale nie będę się nad nimi tasował - po prostu miały tam być. W nim jest więcej chyba części, które są fantazją niż podobnych do oryginału.

Jak chciałbym się bawić w Tygrysa z prawidłowym wnętrzem (a wiem, że nigdy nie będę) to kupiłbym wyrób RFM.

 

Model robię bo mam wewnętrzną i moralną (jakby to nie zabrzmiało) potrzebę go skończenia pomimo braku większej przyjemności w sklejaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.