Skocz do zawartości

Italian PUMA 6x6 Trumpeter 1:35


NAND

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam na imię Grzegorz, mam 26 lat modelarstwem interesuje się od dawna lecz miałem sporą przerwę w wykonywaniu modeli, postanowiłem wrócić do tego wspaniałego hobby. Będąc w gimnazjum i szkole średniej sklejałem głównie modele kartonowe choć i zdarzały mi się plastiki, niestety wszystko z marnym skutkiem, nie wychodziło mi to najlepiej. Mimo wszystko postanowiłem wrócić. Tyle słów o mnie.

 

Jako pierwszy model wybrałem "Italian PUMA 6x6" z Trumpetera w skali 1:35. Pumę będę robił w standardzie prosto z pudła. Będzie to mój pierwszy model malowany przy pomocy aerografu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Nie posiadam aparatu, zdjęcia robię telefonem. Proszę mnie traktować jako osobę początkującą stawiającą swoje pierwsze kroki

 

Mój skromny warsztat:

puma_1_zpsba4ydcgv.jpg

 

Pudełko:

puma_2_zps2smxlrb5.jpg

 

Dzisiejsze postępy, sklejona bryła i kawałek układu napędowego:

puma_3_zpsuxfqbbgp.jpg

 

puma_4_zpscqkkuy3b.jpg

 

Malowanie które wybrałem:

puma_5_zpsfcjx0szq.jpg

 

W miarę możliwości czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to działaj. Fotki warsztatowe też ostatnio robię telefonem. Przy robieniu zdjęć jeżeli nie masz kilku lamp oświetla model jedną, ale od przodu. Inaczej powstają cienie jak u ciebie i niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ić pan z pęsetą Nigdy nie miałem żadnej zaginarki do blaszek, a jakoś mi się udawało zaginać prosto tak duże elementy, jak choćby te z Twojej Pumy. Malutkie też. Kup byle jaki nożyk do tapet, połam ostrze na 2-3 kawałki i już masz "narzędzie" na początek. Jednym kawałkiem przyciskasz blaszkę do blatu stołu, trzymając krawędź "dociskacza" wzdłuż linii gięcia, a drugim kawałkiem podważasz fragment blaszki, który ma być pod kątem prostym do dociskanego. Jeżeli te kawałki ostrza masz większe, niż fragmenty elementu fototrawionego, to bez problemu uzyskasz to, co trzeba. Weź to oderwij, na czymś płaskim i czystym (bez choćby ziarenka syfu) rozprostuj dociskając również czymś płaskim i czystym. A potem zaginaj jeszcze raz. Trzeba trochę pomyśleć, jak zagiąć płaską blaszkę w taki częściowo zamknięty koszyk, ale dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół do rozcieńczania, pół do spożycia...

 

to miałem na myśli - a tak na serio od razu mi zabrakło małpki na tej macie - z resztą jak kolega jest początkujący to niech sobie zrobi próbę dużo lepiej pracuje się Pactrą rozcieńczoną gorzałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady dotyczące farb, skorzystam z nich na pewno. Kiedyś malowałem dwa samoloty pactrami przy pomocy pędzla, niczym ich nie rozcieńczałem i jakoś to szło. Spróbuje z wódką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No nie... Wchodzę dziś na forum, otwieram moją relacje a tu brak zdjęć teraz jestem na końcówce wczasów, jak przyjadę do domu to wstawię zdjęcia z innego hostingu i może ruszę od razu dalej z klejeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry

Ostatnio nie miałem zbytnio czasu na klejenie ale całe szczęście ,że w końcu czas ten znalazłem. Trochę porobiłem przy Pumie, na początku chciałbym wkleić zdjęcia z początkowego etapu składania, zdjęcia które zniknęły z fotobucketa. Ostatnie pięć zdjęć przedstawia Pumę na dzień dzisiejszy.

 

Prócz kłopotu z kształtowaniem blaszek nie miałem większych problemów.

 

Serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania

 

W7sXRNv.jpg

 

HmFZGf8.jpg

 

zCOcRII.jpg

 

BHMw7c3.jpg

 

UkzBM6S.jpg

 

bsLYWIM.jpg

 

DrpTxko.jpg

 

GFLVL5t.jpg

 

8N40xoZ.jpg

 

bLQ7Dt7.jpg

 

k36WBSh.jpg

 

GMFyBOd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie jak na razie. Blaszki faktycznie gdzieniegdzie do poprawy. Kosz po prawej stronie jest krzywo wklejony.

Poza tym widać, że źle odcinasz częśći od ramek. Za blisko elementu i zostaje ci wglębienie/wycięcie. Lepiej odciąć kawałek dalej, późnie dociąć a najlepiej zeszlifować.

Acha, i ja bym nie przyklejał na tym etapie świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście elementy odcinam nieprawidłowo (za blisko) zmienię technikę wycinania. Co do malowania to strasznie się boję aerografu, nie wiem czy sobie poradzę, zanim cokolwiek pomaluję przeczytam poradniki dotyczące malowania aerografem może to pomoże i mnie uspokoi. Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma gotowa w sensie klejenia, wystarczy jeszcze tylko przykleić szybę i koła. Teraz czeka mnie malowanie co jak pisałem wcześniej niesie ze sobą pewne obawy, za nim się dotknę aerografu poczytam trochę na temat technik malowania.

Przyznaje się bez bicia popełniłem trochę błędów, mniej więcej wiem jakich w następnym modelu postaram się tego uniknąć

 

dkV6TJ9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno potrenuje przed pomalowaniem.

Mam takie pytanie, z tego co się orientuje to przed pomalowaniem należałoby odtłuścić powierzchnię tak? Może to być kąpiel w wodzie z płynem do mycia naczyń?

Malował będę w przyszłym tygodniu, na razie zbieram informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.