Skocz do zawartości

Panzer IV/70(A) Sd.Kfz.162/1 [1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Naszła mnie ochota na coś nowego podczas oczekiwania na paczkę z gąskami do hanomaga. Na razie poszukuję zdjęć i informacji na temat danej jednej jednostki. Oczywiście pomoc bardzo mile widziana

 

Inspiracje:

 

Beztytulu_qppahsp.jpg

 

zwiss-1jp_qppahwa.jpg

 

gfdssgjpg_qppahwq.jpg

 

zwiss2jpg_qppahws.jpg

 

Baza:

 

80133jpg_qppahsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę pilnie obserwował, podoba mnie się ten model .

W wersji jeszcze Tristara czeka u mnie na półce. Zajmę się nim jak tylko sprawię sobie aero .

I pytanie - będziesz robił z Thoma Schürzen?. Rzadko się je widuje, fajnie by było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pilnie obserwował, podoba mnie się ten model .

W wersji jeszcze Tristara czeka u mnie na półce. Zajmę się nim jak tylko sprawię sobie aero .

I pytanie - będziesz robił z Thoma Schürzen?. Rzadko się je widuje, fajnie by było .

 

Będzie bez osłon, mocno chcę się zainspirować dokumentacją zdjęciową jednostki z Wegier.

 

Górę skleciłem i zrobiłem za pomocą nitrówki fakturę stali walcowanej:

 

Panzer-IV_qppqanh.jpg

 

Panzer-IV_qppqanr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura gotowa, pierwsza warstwa nitro + pędzelek, druga warstwa szpachla tamiya + pędzelek, trzecia warstwa dark rubber pancer aces:

 

Panzer-IV_qphhwqx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszła ta faktura

 

a dziękuję

 

 

Jakiś step by step z robienia Twoja metodą faktury bym zobaczył

 

Bardzo prosty sposób na fakturę w 15 minut:

 

1 warstwa: czyste nitro lub birol nakładasz pędzelkiem na powierzchnie (nie za dużo, tak aby nie spływało) i zaczynam twardym pędzlem dziabać powierzchnie aż do wyschnięcia

 

2 warstwa: szmachla tamiya bez rozrzedzania nakładasz na pędzelek i znowu zaczynasz dziabać konkretnie tak aby zrobiła się faktura jak na ruskim czołgu

 

3 (warstwa?) papierek ścierny 600 i zaczynasz ową powierzchnie trzeć i tu już zależy od Ciebie jaką fakturę chcesz uzyskać, kombinujesz po swojemu, po tej operacji przetrzyj jeszcze raz ale papierkiem 1000

 

4 warstwa: miękkim pędzelkiem nałożyć nierozcieńczoną farbkę dark rubber od panzer aces i to jest wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis!

A powiedz mi, po co malujesz to farbką dark rubber z serii panzer aces?

 

Tą operację traktuję jako zafixowanie szpachli, ta tamiyowska jest jak plastelina niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa gąsienica oki, ale prawa, wydaje mnie się, że za krótka ( chyba, że "wjechała pod siebie" ) i nie powinno być pierwszego koła podtrzymującego także ...

 

Gąski po lekkim dociśnięciu nachodzą na siebie wszystko gra

 

Na pewno nie ma pierwszego koła napinającego, po zdjęciach ciężko wydedukować ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma pierwszego koła napinającego, po zdjęciach ciężko wydedukować ????

Napisałem: koła podtrzymującego, nie napinającego

 

Ok,ok, ja po prostu sądziłem, że to jest nieruchomy wrak - pierwsze spojrzenie . A to ciągany Pancer był ( mieli pecha - przedni napęd) .

Przy skracanych gąskach, faktycznie to koło podtrzymujące po prawej mogło być lub nie - ciężko wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz go robił w klimacie zimowym czy już bez śniegu?

 

Bez śniegu, w śniegu będzie hanomag ale tylko lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa idzie dość powoli ale wytłumaczeniem jest że mam urlop i się trochę opierdzielam

 

Cos o tym wiem, mialem plan co bede codziennie robil przy modelu i jakos nie moge wyrobic dziennej normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa idzie dość powoli ale wytłumaczeniem jest że mam urlop i się trochę opierdzielam

 

Cos o tym wiem, mialem plan co bede codziennie robil przy modelu i jakos nie moge wyrobic dziennej normy

 

Dzisiaj trzeba się spiąć i trochę nadgonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.