Skocz do zawartości

M26 Pershing 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Ostatnio trafil mi sie na licytacji w super cenie pershing z tamiya z dodatkami, gaski friula, lufka rb i blaszki e.t.model (jak dla mnie strasznie przekabinowane i nie za wiele z nich znajdzie sie na modelu) model calkiem fajny i robota idzie szybko, gaska zmontowana tylko jedna, pierwszy raz na zszywki montowane i faktycznie dobry patent

 

upload_-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam przewodu telefonicznego. Łączę dwa ogniwa, przewiercam wierteł 0.5 mm i wkładam przewód. On ma też 0.5 mm więc połączenie jest dość dobre. Ogólnie to drut Friulmodel i klejenie CA to kiepski pomysł w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w zestawie Friuli producent dawał miękki drut. Ostatnio kupiłem gąsienice do Merkavy i załączony drucik jest twardy i korzystam z niego przy składaniu taśm. Aby "sworzeń" z drutu nie wyleciał przycinam go nieznacznie krócej, a końcówkę zaklejam Distalem. Do tej pory używałem jako zamiennika drutu sprężynowego 0.4mm. Sprawdza się doskonale, ale trzeba do niego używać dobrej jakości cążków bo jest bardzo twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem troche len i zrobienie gasek to dla mnie miesiac roboty, a z szywkami w tydzien sobie poradzilem. Prosta robota, za pomosa zszywacza rozdzielamy zszywki, potem kombinerkami trzeba wyprostowac 1 strone i jazda z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie zrobic boki blotnikow, pozornie latwa sprawa a okazalo sie ze to calkiem sporo roboty

 

upload_-1

 

sporo szpachlowania i szlifowania na krawedzi, tak aby nie uszkodzic innych detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do Friulmodel lecę z seryjnym drutem tak jak producent nakazuje - 16 już w modelach i nie narzekam - spokojnie się przy tym relaksuje - dwa wieczorki i jedna strona zrobiona A z rdzewieniem temat kapci w wozie zamykam w tydzień. Teraz testowałem dwie sztuki MasterCluby - też znośne ale te ich patenty żywiczne trochę wydłużają mi proces składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Friule zarówno w 1/48 jak i 1/35 składam bez odrobiny kleju używając tylko dedykowany drut który przycinam minimalnie krócej aby się schował w ogniwku. Jeszcze nic mi się nie rozpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi te piny pasują, bo drut, to drut. A piny maja różne, bardziej odpowiadające oryginalnej gąsienicy, końcówki. Tylko nie wiem jak one reagują na metal burnishing :/

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sa jakies postepy, model gotowy do malowania

 

upload_-1

 

upload_-1

 

i juz po pierwszych malowaniach , bardzo ciemny olive drab jako podklad, na to rozjasnienia i jako kolor bazowy olive drab

 

upload_-1

 

upload_-1

 

Dzisiaj bede robil rozjasnienia, mam nadzieje, ze sie wszystko uda zrobic tak, jak to widze w mojej glowie.....

 

Pzdr. Michal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomalowane

 

upload_-1

 

upload_-1

 

na ten moment wydaje sie bardzo jasny, a sam kolor troche zimny, chyba zdecyduje sie na filtry, tak zeby troche ocieplic ten kolor, i wlasnie sie zastanawiam, jakim filtrem go potraktowac, nie jestem pewien czy zielony czy moze taki ciemno zolty jak do niemieckiego 3 barwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny caly dzien roboty, jutro troche jeszcze blotka na zawieszenie, z jakies trzy plamki od oleju, i w sobote lub niedziele galeria, wiec jak ktos ma jakies ale to prosze teraz

 

upload_-1

 

 

upload_-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.