Skocz do zawartości

Sd.Kfz.222 Tamiya


Cade

Rekomendowane odpowiedzi

Czekając na ultra matowy lakier i "wolną przestrzeń" do malowania KW2 skompletowałem nowy zestaw.

Wymyśliłem takiego szkraba. Postanowiłem, tym razem, zmierzyć się z blachami i szarym kolorom z modulacją.

Jak coś spaprać to po całości

IMG_20170703_174746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam ostatnio robiłem, także chętnie podejrzę.

Widziałem, widziałem.

Sądzę że do Twojego poziomu wykonania będzie mi daleko... pierwsza próba modulacji, pierwsze eksperymenty z błotem. Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend prawdopodobnie się zabiorę za konstrukcję i nierówną walkę z blachami.

 

Ale od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie laika odnośnie wnętrza. Oglądałem ostatnio instrukcje tego pojazdu od Hobby Boss'a i w instrukcji stoi by malować wnętrze na biało, a w sieci widziałem również wersje z malowanie w szarym kolorze jak na zewnątrz. Czy kolor wnętrza miał jakieś uzasadnienie w czasie produkcji lub miejscu użytkowania pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak czuje.

 

Chętnie zobaczę co z tego wyjdzie, kilka lat temu zrobiłem Tamiya wersje 223 i był to udany model. Kolorem wnętrza się tak bardzo nie przejmowałem - jaśniejszy niż z zewnątrz i ciemna podłoga ale robiłem wersje DAK. Wersje 222 widziałem dość ładną z Hobby Bossa ( opinia własna) ale jest prawie 50 złoty droższa od Tamki. Wnętrze 222 widziałem natomiast raczej kremowe. Ale ilu ludzie tyle opinii.

 

Powodzenia.

Pozdrawiam Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ilu ludzie tyle opinii.

Z tymi opiniami to nie bardzo malowanie przedziałów było określone dyrektywą (rozkazem)raczej pomaluj jasnym kolorem jest nawet specjalna farba do kupienia.

Tak na logikę jak by użyć w oryginalnym pojeździe ciemnego koloru to załoga bez sztucznego oświetlenia (okna były raczej małe:-)) by sobie palcem do du.... Nie trafiła zrób ściany na biało podłogę też ściany potraktuje płukanką podłoga brud i metalizer tylko działki w kolorze nadwozia i bendzie cacy powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Również Matthew za materiały na maila:)

Tamka praktycznie nie ma wyposażenia wnętrza w przeciwieństwie do Hobby boss'a. Z pewnością zrobię również wersję do nich i zmierzę się z wykonaniem wnętrza na porządnie i pozostawiam pootwieranego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Również Matthew za materiały na maila:)

Tamka praktycznie nie ma wyposażenia wnętrza w przeciwieństwie do Hobby boss'a. Z pewnością zrobię również wersję do nich i zmierzę się z wykonaniem wnętrza na porządnie i pozostawiam pootwieranego.

 

Pisałem, że Hobby Bossa zostawię otwartego nie Tamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij ciśnij!

Tylko trochę mniej kleju bier, gdzieniegdzie widać że jest za dużo. Późniejsze usuwanie nadmiaru jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnę w miarę możliwości czasowych. Dziś przez cudna letnia pogodę... znowu leje... rower poszedł w kąt i był czas na kolejna część blacharsko jubilerska. Dziś działko.

 

Zupełnie nie mam pojęcia czy to coś soba reprezentuje pozytywnego :-/b151161f6b5c880d9df598af9a268c69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, będzie zamknięte, ale przez otwartą wieżę widać spód pojazdu. Chciałem zakryć wszystkie ślady po odlewach, nr seryjne modelu itp. wyglądało to fatalnie...

 

[...]Nie trafiła zrób ściany na biało podłogę też ściany potraktuje płukanką [...]

Kolejne pytanie nooba... co znaczy płukanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało widać wnętrza po zamknięciu włazów. Nawet z otwartymi włazami i drzwiczkami niewiele widać. Pełne otwarcie albo przekrój to co innego. ja bym nie bawił się w blaszki we wnętrzu, ale to jak pisze - ja

 

Płukanka, to pewnie chodzi o wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wróciłem z urlopu i trochę podgoniłem. Na razie ciąg dalszy blacharki.

Przy okazji mam kolejne pytanie (pewnie kolejne głupie) czy takie elementy jak na przykład kierunkowskazy powinienem przykleić już po malowaniu? Mam wrażenie że będą przeszkadzac w równomiernym malowaniu.

 

cbef526e0455290fa313f5948be6322d.jpg

 

a49aa3163b2c4b3c501d65fc7300b322.jpg

 

aa3ea0a5b85fad7f9a20e41f9c198d72.jpg

 

eefedb470cd4e658e863e7ceaf1419d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.